reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

Afryka w sierpniu w Polsat Viasat Nature

dodano: 2023-07-13 13:56 | aktualizacja: 2023-07-13 20:32
autor: Łukasz Knapik | źródło: Viasat World

Polsat Viasat Nature W sierpniu br. kanał telewizyjny Polsat Viasat Nature poleca swoim widzom taki program jak „Rzeczne potwory” (sezony 1. i 2.), a w ramach pasma „Lato: czas na safari!” takie produkcje jak „Nocni łowcy Afryki”, „Pawiany: dzika rodzinka”, „Afryka: życie na gorąco” (sezon 1.), „Rezydencja surykatek”, „Szympansy z Kongo: Jane Goodall zaprasza” (sezon 2.), „Śladami antylop gnu”, „Likaony: życie w stadzie” (sezon 1.) i „Dawno temu w Tsavo” (sezon 1.).

Polsat Viasat Nature


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Sierpień 2023 roku w ofercie kanału Polsat Viasat Nature:

„Lato: czas na safari!”:
emisja: od poniedziałku do piątku (od 1 sierpnia br.)
- Zapraszamy na letnie safari - podziwiajmy razem cuda Afryki, najdzikszego i niezwykle pięknego kontynentu - zachęca nadawca. W programie „Nocni łowcy Afryki” widzowie poznają zwyczaje najbardziej skrytych afrykańskich zwierząt (więcej tutaj). Film „Pawiany: dzika rodzinka” to opowieść o niezwykłej grupie małp (więcej tutaj); z kolei seria „Afryka: życie na gorąco” pomoże widzom zrozumieć, jak zwierzęta Afryki znoszą największe upały. Widzowie zobaczą wielkie bitwy między lwami a hienami, odwiedzą hipnotyzująco piękne tereny rezerwatu Maasai Mara i zachwycą się cudami Madagaskaru. Od słynnej „Rezydencji surykatek” (więcej tutaj) po spotkanie z szympansami w ośrodku założonym przez doktor Jane Goodall („Szympansy z Kongo: Jane Goodall zaprasza”): jak zapowiada nadawca, przygotujmy się na zapierające dech w piersi spotkania z prawdziwymi wojownikami natury. Widzowie będą towarzyszyć antylopom gnu („Śladami antylop gnu”) i likaonom („Likaony: życie w stadzie”), spotkają największe i najmniejsze stworzenia Afryki („Dawno temu w Tsavo”), zachwycą się najpiękniejszymi krajobrazami. - Kanał Polsat Viasat Nature zaprasza na bliskie spotkania z dziką przyrodą - zachęca nadawca.

„Lato: czas na safari!”:
„Afryka: życie na gorąco” („Hot Life: Africa”)
emisja: od wtorku, 1 sierpnia br. o 21:00

Na południowym krańcu kontynentu afrykańskiego znajdują się trzy niezwykłe pustynie: Namib to najstarsza pustynia na świecie, Kalahari uważana jest za najpiękniejszą, a Kaokoveld - za jedną z najbardziej ekstremalnych, jeśli chodzi o panujące na niej warunki. Jednak wszystkie te tereny wbrew pozorom tętnią życiem: rośliny i zwierzęta przystosowały się do życia w najsuchszych i najbardziej gorących rejonach planety. Czy te niesamowite stworzenia będą w stanie przetrwać mimo ocieplania się klimatu - czy osiągnęły już granice możliwości przystosowania się do ekstremalnych warunków?

„Lato: czas na safari!”:
„Likaony: życie w stadzie” („Wild Dogs: Running with the Pack”)
emisja: od środy, 2 sierpnia br. o 21:00

Filmowiec Julz Braatvedt odwiedza park narodowy South Luangwa we wschodniej Zambii, aby przez sześć tygodni w porze suchej śledzić życie trzech stad dzikich likaonów; Julz Braatvedt współpracuje z prowadzonym przez zambijskie władze programem ochrony drapieżników: bierze udział w operacjach zakładania likaonom obroży telemetrycznych i w patrolach zwalczających kłusownictwo. Największa z trzech grup - stado Manzi - żyje w samym sercu parku narodowego, nad rzeką Luangwa; dalej na północ, na bardziej odludnym obszarze, żyje stado Kakuli; najmniejsze stado - Stork Colony - zajmuje tereny na granicy parku narodowego, na obszarze, który dzieli z żyjącymi tam ludźmi. W czasie kręcenia filmu i wędrówek śladami likaonów Julz Braatvedt spotyka lwy, lamparty, hieny, krokodyle - a nawet przeżywa atak słonia.

„Lato: czas na safari!”:
„Dawno temu w Tsavo” („Once Upon A Time in Tsavo”)
emisja: od czwartku, 3 sierpnia br. o 21:00

W południowej Kenii, na skutek niezwykłej współpracy słoni i termitów - największych i najmniejszych zwierząt Afryki - powstał wyjątkowy wodopój. Słonie potrzebują termitów ze względu na składniki odżywcze, których dostarczają ich kopce, a termity żywią się łajnem słoni. Ta nietypowa relacja przynosi korzyści wielu zwierzętom - nie tylko tym, które przychodzą do wodopoju pić i polować, ale także tym, które - niemal niezauważalne - żyją pod stopami słoni, a niewielki wodopój jest dla nich domem.

„Lato: czas na safari!”:
„Śladami antylop gnu” („Running with the Beest”)
emisja: w piątek, 4 sierpnia br. o 21:00

Dwójka masajskich przewodników, Derrick i Evalyn, podąża za stadami, które wędrują przez ekosystem Maasai Mara w Kenii, szukając pożywienia, stawiając czoła drapieżnikom i pokonując rzeki. Największym zagrożeniem na trasie migracji nie są jednak lwy czy rwąca woda, ale człowiek. Wielka migracja to element masajskiego dziedzictwa; tradycyjny, pasterski styl życia Masajów jest dziś zagrożony przez nieustanny konflikt między ludźmi a dziką przyrodą. Derrick i Evalyn dzielą się nowymi pomysłami na to, jak człowiek i dzikie zwierzęta mogą współistnieć w zmieniającym się świecie.

„Lato: czas na safari!”:
„Szympansy z Kongo: Jane Goodall zaprasza” 2 („Rescued Chimpanzees of the Congo with Jane Goodall” 2)
emisja: od soboty, 5 sierpnia br. o 20:00

Ten kręcony przez ponad rok w Republice Konga film to poruszająca historia rezerwatu dla osieroconych szympansów, stworzonego przez doktor Jane Goodall. Pracownicy ośrodka przygotowują grupę szympansów do powrotu na wolność. Nie jest to łatwe zadanie, bo wychowane przez człowieka naczelne mają bardzo niewielkie doświadczenie w życiu na otwartym terenie czy w radzeniu sobie z zagrożeniami. Trzeba uczyć je wszystkiego tak długo, aż nie będzie wątpliwości, że sobie poradzą. Widzowie zobaczą, jak szympansy zdobywają kolejne umiejętności i tworzą silną grupę, gotową do powrotu tam, gdzie ich miejsce: na wolność. Poznają wyniki badań naukowych, usłyszą wypowiedzi ekspertów, między innymi samej doktor Jane Goodall - ale będą także mieli okazję zobaczyć, jak wygląda codzienne życie w ośrodku, w którym różne gatunki zwierząt przetrwały wbrew przeciwnościom losu, pod opieką oddanego personelu.

„Rzeczne potwory” 1, 2 („River Monsters” 1, 2)
emisja: od poniedziałku do piątku (od 7 sierpnia br.) o 18:55

Kanał Polsat Viasat Nature zaprasza na maraton pierwszych dwóch sezonów programu „Rzeczne potwory”. Jeremy Wade, wędkarz ekstremalny, wyrusza w swoje pierwsze podróże. Jeremy Wade poluje na słodkowodne ryby lubiące smak ludzkiego mięsa, takie jak pirania, arapaima, mały, ale śmiertelnie groźny żarłacz tępogłowy czy przerażające ryby z rodziny żmijogłowowatych. Razem z nim widzowie odwiedzą Afrykę, Alaskę, obie Ameryki, Amazonię i inne rejony świata.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje stacji TV i VOD


Informacje
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Spycat Mini V2

Spycat Mini V2  - mały, tani odbiornik satelitarny HD w...

219 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2 HEVC DI-WAY 2020 Mini

Mini odbiornik DVB-T/T2 z HEVC/H.265 marki DI-WAY z trybem hotelowym...

99 zł Więcej...

Mini PC Homatics BOX R Plus 4K - UŻYWANY

Homatics BOX R Plus to najnowszy wzbogacony m. in. o...

499 zł Więcej...