reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

Gala „Miss Supranational 2023” w telewizji Polsat

dodano: 2023-07-14 08:24
autor: Łukasz Knapik | źródło: Nowa Scena/satkurier.pl

Miss Supranational W piątek, 14 lipca br. o godz. 20:00 w Amfiteatrze Parku Strzeleckiego w Nowym Sączu odbędzie gala „Miss Supranational 2023”, której organizatorem jest Nowa Scena. Polskę reprezentowała będzie Aleksandra Klepaczka, która została Miss Polski 2022. Wystąpią Jo Ann Strauss, Shontelle Layne, Marcelina Zawadzka („Farma”), Sara Egwu-James, Sara Chmiel, Andrzej Gromala „Gromee” i Martin Fitch („The Four. Bitwa o sławę”). Finalistki przejechały się m.in. pociągiem RMF FM. Dodajmy, iż w Nowym Sączu odbędzie się „Festiwal piękna 2023” („Miss Polski 2023”, „Miss Supranational 2023” i „Mister Supranational 2023”). Wszystkie konkursy pokaże telewizja Polsat.

Miss Supranational


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Finalistki „Miss Supranational 2023” zawitały do Małopolski

Małopolska kolejny raz stała się stolicą piękna, goszcząc reprezentantki siedemdziesięciu krajów z całego świata. Przez trzy tygodnie finalistki konkursu „Miss Supranational 2023” brały udział w zgrupowaniu przygotowującym je do uroczystej gali, która odbędzie się w piątek, 14 lipca 2023 roku w Amfiteatrze Parku Strzeleckiego w Nowym Sączu.

Pierwsze dni przyniosły im wiele atrakcji i wrażeń. Dziewczyny zwiedziły krakowskie Muzeum Lotnictwa Polskiego i jego sale ekspozycyjne, a także hangary pełne wyjątkowych eksponatów, takich jak samoloty RWD13, RWD5, PWS26, PZL P-11c, Supermarine Spitfire Mk.XVI, śmigłowiec papieski Mil Mi8s, śmigłowiec policyjny PZL Kania a także Jak40.

W kolejnych dniach zdążyły zwiedzić m.in. Żywe Muzeum Obwarzanka, w którym miały niepowtarzalną okazję nauczyć się wypieku tych słynnych regionalnych przysmaków, a także skosztować przysmaków tradycyjnej kuchni przy akompaniamencie muzyki, podczas wieczorka góralskiego.

Kandydatki do tytułu „Miss Supranational 2023” wzięły także udział w ceremonii rozdania szarf narodowych, podczas której miały szansę bliżej poznać się nawzajem a także przedstawić zgromadzonej publiczności swoje cele i marzenia.

Na specjalne zaproszenie Ludomira Handzla, prezydenta Miasta Nowego Sącza - zwiedziły również ratusz miejski.

W czasie zwiedzania Małopolski finalistki czekały sesje zdjęciowe i nagrania materiałów wideo, które będzie można zobaczyć podczas finałowej gali, emitowanej „na żywo” na antenie telewizji Polsat.

Finalistki „Miss Supranational 2023” na Jaworzynie Krynickiej

Zgrupowanie finalistek konkursu „Miss Suprantional 2023” trwa w najlepsze. Najpiękniejsze kobiety świata zwiedzają Małopolskę i biorą udział w sesjach zdjęciowych i nagraniach materiałów, które zostaną zaprezentowane podczas finałowej gali.

Kandydatki miały okazję wybrać się koleją gondolową na Jaworzynę Krynicką, gdzie podziwiały bajeczne krajobrazy Beskidów. Dodatkową atrakcją była bez wątpienia platforma widokowa 360, położona na szczycie Jaworzyny.

To ostatnie chwile relaksu, ponieważ potem dziewczyny rozpoczęły próby choreograficzne do gali finałowej konkursu „Miss Supranational 2023”, która odbędzie się w piątek, 14 lipca w amfiteatrze Parku Strzeleckiego.

Finalistki konkursu „Miss Supranational 2023” zwiedzają Małopolskę

Najpiękniejsze kobiety z całego świata przygotowują się do finałowej gali, która odbędzie się już w piątek, 14 lipca, w Amfiteatrze w Nowym Sączu. Województwo małopolskie po raz ósmy będzie światową stolicą piękna. Polskę reprezentuje Aleksandra Klepaczka - Miss Polski 2022.

Trwające zgrupowanie obfituje w liczne szkolenia i warsztaty. Reprezentantki wszystkich kontynentów spotkały się między innymi z przedstawicielami japońskiej fundacji Sasakawa Leprosy  Hansen’s Disease - Initiative. Podczas panelu dyskusyjnego miały okazję zapoznać się z działaniami fundacji na rzecz osób cierpiących na trąd, a także zadeklarować swoją gotowość do współpracy w kolejnych miesiącach.

Dodatkowo kandydatki do tytułu „Miss Supranational” wzięły udział w kolejnych sesjach zdjęciowych i nagraniach wizytówek do materiałów telewizyjnych a także dalej zwiedzały zachwycające tereny Małopolski. W kalendarzu nie mogło zabraknąć wycieczki do nowosądeckiego Parku Strzeleckiego, a także do fabryki wagonów Newag, która stała się na jeden dzień planem filmowym.

W ramach akcji promującej województwo małopolskie, kolorowy pociąg RMF FM i Małopolskiej Organizacji Turystycznej ugościł i bezpiecznie przewiózł uczestniczki ze stacji Kraków Główny do stacji Nowy Sącz (więcej tutaj). Wszystko to w ramach ogólnopolskiej kampanii „Daj się ugościć. Odwiedź Kraków. Odkryj Małopolskę”. W pociągu czekało na dziewczyny wiele atrakcji - małopolskie specjały, gry planszowe i ścianka do zdjęć. Na stacji końcowej czekał na nie piknik z występami artystów ludowych i kolorowym jarmarkiem.

Konkursy „Miss Mister Supranational Talent” i „Mister Supranational Talent” oraz „Miss Top Model” i „Mister Top Model” za nami

Podczas „Festiwalu piękna 2023” na uczestników konkursów „Miss Supranational” i „Mister Supranational” czeka wiele wyzwań. Jednym z nich był udział w wyjątkowym pokazie mody, podczas którego najpiękniejsze kobiety i najprzystojniejsi mężczyźni z całego świata walczyli o tytuły: „Miss Mister Supranational Talent” i „Mister Supranational Talent” oraz „Miss Top Model” i „Mister Top Model”.

Wydarzenie odbyło się w hotelu Czarny Potok w Krynicy Zdrój. Polskę reprezentowali: Aleksandra Klepaczka i Daniel Tracz.

Od klasycznego tańca indyjskiego Miss Indii Peagnya Ayygari, przez śpiew operowy reprezentantki Japonii Mayuko Hanawa aż po baletową interpretację Miss Islandii Isabella Porvaldsdottir - uczestniczki „Miss Supranational 2023” zaprezentowały swoje umiejętności przed licznie zebraną publicznością. Wyniki konkursu „Miss Talent” widzowie poznają jednak dopiero podczas finałowej gali konkursu „Miss Supranational 2023”, w piątek, 14 lipca br.

Wszystkie finalistki wcieliły się również tego wieczoru w rolę modelek. Każda zaprezentowała na wybiegu kreację przygotowaną przez projektanta mody ze swojego kraju. Kandydatki prezentowały się według listy kontynentów, począwszy od finalistek z Afryki, Azji, Karaibów, obu Ameryk a skończywszy na Europie. Z kontynentu afrykańskiego zwyciężczynią została Sakhile Dube reprezentująca Zimbabwe, zwyciężczynią  z obu Ameryk okazała się  Miss Kolumbii - Valentina Mora, z Azji  - reprezentantka Tajlandii - Patraporn Wang, tytuł „Supra Model Of The Year Karaibów” zdobyła zaś Miss Bahama - Malique Maranda, a  Europy - Czeszka, -Marie Jedlickova. Wszystkie piękności otrzymały gratulacje z rąk panującej Miss Supranational 2022 - Lalei Mswane.

Panowie udowodnili, że na wybiegu czują się jak ryby w wodzie, prezentując kreacje przygotowane przez projektantów mody. Do top 3 konkursu „Mister Top Model” zakwalifikowali się reprezentanci Kamerunu, Hiszpanii i Korei Południowej.

Swoje talenty zaprezentowali przedstawiciele Nepalu, Ekwadoru, Indonezji i Indii. Wyniki konkursów zostaną ogłoszone podczas finałowej gali, która odbędzie się w sobotę, 15 lipca br., a jej retransmisję telewizja Polsat pokaże w sobotę, 22 lipca br. o godzinie 20:00.

Finał „Miss Supranational 2023”

W piątek, 14 lipca br. na scenie amfiteatru Parku Strzeleckiego w Nowym Sączu odbędzie się finał konkursu „Miss Supranational 2023”. O tytuł najpiękniejszej kobiety na świecie walczy 66 reprezentantek każdego z kontynentów. Polskę reprezentuje Aleksandra Klepaczka - Miss Polski 2022. Czy to właśnie ona otrzyma tytuł „Miss Supranational” z rąk Laleli Mswane z Republiki Południowej Afryki?

Trwają ostatnie próby do finałowej gali. Finalistki mają za sobą rozmowy z jury a także preeliminacje, podczas których prezentowały się w kostiumach kąpielowych i kreacjach wieczorowych. W czwartek, 13 lipca br. natomiast zaprezentowały się jurorom w strojach narodowych.

Polskę w konkursie reprezentuje Aleksandra Klepaczka. Ma 22 lata i pochodzi z Bukowca (województwo łódzkie). Obroniła tytuł inżyniera zarządzania na Politechnice Łódzkiej. Na co dzień pracuje w firmie IT jako rekruter. Jej największą pasją jest muzyka. Ukończyła Państwową Szkołę Muzyczną SM I st. im Aleksandra Tansmana w Łodzi. Potrafi grać na skrzypcach i gitarze a umiejętności te rozwija, grając i śpiewając w małym lokalnym zespole. Jest świetnym kierowcą a z głośników jej auta słychać muzykę poważną, której jest fanką.

Galę konkursu „Miss Supranational” poprowadzi międzynarodowy duet - modelka, konferansjerka i prezenterka Jo Ann Strauss i Martin Fitch - reprezentant Polski na „Eurowizję 2010” oraz finalista programu „The Four. Bitwa o sławę” (więcej tutaj). Wyborom najpiękniejszej kobiety świata będą towarzyszyły występy artystów - barbadoskiej wokalistki Shontelle Layne, znanej m.in. z przeboju „Impossible”, oraz polskich artystów - wystąpią Sara Egwu-James i Andrzej Gromala „Gromee” z Sarą Chmiel. 

W jury konkursu zasiądą między innymi: Lalela Mswane - Miss Supranational 2022, Luis Galvez Blanco - Mister Supranational 2022, modelka i prowadząca reality show Polsatu „Farma” - Marcelina Zawadzka (więcej tutaj), i Srinidhi Ramesh Shetty - indyjska aktorka, modelka i Miss Supranational 2016.

Partnerem głównym „Festiwalu piękna 2023” jest województwo małopolskie, a gospodarzem wydarzenia - miasto Nowy Sącz. Wydarzenie transmitować będzie telewizja Polsat (więcej tutaj).
 
Polskę w konkursie „Miss Supranational 2023” reprezentuje Aleksandra Klepaczka, foto: Nowa Scena/Cyfrowy Polsat
Polskę w konkursie „Miss Supranational 2023” reprezentuje Aleksandra Klepaczka, foto: Nowa Scena/Cyfrowy Polsat
Marcelina Zawadzka i Ilona Krawczyńska w programie „Farma”, foto: Cyfrowy Polsat
Marcelina Zawadzka i Ilona Krawczyńska w programie „Farma”, foto: Cyfrowy Polsat
Marcelina Zawadzka w programie „Farma”, foto: Cyfrowy Polsat
Marcelina Zawadzka w programie „Farma”, foto: Cyfrowy Polsat
Marcelina Zawadzka podczas koncertu „Sylwestrowa moc przebojów”, foto: Cyfrowy Polsat
Marcelina Zawadzka podczas koncertu „Sylwestrowa moc przebojów”, foto: Cyfrowy Polsat
Marcelina Zawadzka na koncercie „100 lat Disneya”, foto: KAPiF
Marcelina Zawadzka na koncercie „100 lat Disneya”, foto: KAPiF
Marcelina Zawadzka podczas gali „30 lat Telewizji Polsat. Wielka gala jubileuszowa w Teatrze Wielkim”, foto: Cezary Piwowarski
Marcelina Zawadzka podczas gali „30 lat Telewizji Polsat. Wielka gala jubileuszowa w Teatrze Wielkim”, foto: Cezary Piwowarski
Ilona Krawczyńska i Marcelina Zawadzka w programie „Farma”, foto: Kala Kiełbasińska
Ilona Krawczyńska i Marcelina Zawadzka w programie „Farma”, foto: Kala Kiełbasińska
Marcelina Zawadzka i Ilona Krawczyńska w programie „Farma”, foto: Kala Kiełbasińska
Marcelina Zawadzka i Ilona Krawczyńska w programie „Farma”, foto: Kala Kiełbasińska
Marcelina Zawadzka i Ilona Krawczyńska w programie „Farma”, foto: Kala Kiełbasińska
Marcelina Zawadzka i Ilona Krawczyńska w programie „Farma”, foto: Kala Kiełbasińska
Marcelina Zawadzka i Ilona Krawczyńska w programie „Farma”, foto: Kala Kiełbasińska
Marcelina Zawadzka i Ilona Krawczyńska w programie „Farma”, foto: Kala Kiełbasińska
Marcelina Zawadzka i Ilona Krawczyńska podczas promocji programu „Farma”, foto: WBF
Marcelina Zawadzka i Ilona Krawczyńska podczas promocji programu „Farma”, foto: WBF


„Festiwal Piękna 2023” - emisja od piątku, 14 lipca 2023 roku o godz. 20:00 w telewizji Polsat.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje stacji TV i VOD


Informacje
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Miernik SatLink WS-6933 dla DVB-S/S2

Miernik, do pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S z pomiarem PWR,...

239 zł Więcej...

Miernik Satlink ST-6986 DVB-T/T2/C DVB-S/S2 z podglądem i testerem optycznym

Miernik Satlink ST-6986 do pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2, naziemnych...

1 630 zł Więcej...

Odbiornik Ferguson Ariva 9000 4K CI+ HDR Dolby Vision

Ariva 9000 4K CI+ to uniwersalny odbiornik typu Combo z...

449 zł Więcej...