reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Filmowe emocje w sierpniu w SundanceTV

dodano: 2023-07-16 23:12
autor: Łukasz Knapik | źródło: AMC Networks International

Sundance TV W sierpniu br. kanał SundanceTV poleca swoim widzom szczególnie takie filmy jak „Super Dark Times”, „Wild Horse, Wild Ride”, „Poławiacze”, „Mickey i Niedźwiedź”, „Przekręt w Enronie”, „Goodbye, Mr. Chips” i „Firma”, a w ramach pasma „Sezon reżyserek” takie produkcje jak „Dzieci gór”, „Listen”, „Dotykalscy”, „Before You Know It” i „Szukając miłości”.

Sundance TV SundanceTV


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Jak zapowiada nadawca, w sierpniu br. w ramach pasma „Sezon reżyserek” kanał SundanceTV zaprezentuje pięć reżyserek oraz ich filmy, a wśród nich między innymi „Dzieci gór” - historia matki walczącej o zdrowie swego dziecka, „Listen” - opowiadający o walce rodziców - imigrantów o przetrwanie ich rodziny, oraz „Szukając miłości” - ukazujący miłosne perypetie trzydziestokilkuletniej mieszkanki Manhattanu, która cynicznie podchodzi do miłości i związków.

Sierpień 2023 roku w ofercie kanału SundanceTV:

„Super Dark Times” („Super Dark Times”)
reżyseria: Kevin Phillips
emisja: w środę, 2 sierpnia br. o 22:00

Akcja filmu rozgrywa się w małym amerykańskim miasteczku w latach 90. ubiegłego wieku i skupia się na losach Zacha i Josha, dwóch nastolatków, którzy od dziecka są najlepszymi przyjaciółmi. Łączy ich niemal wszystko, łącznie z podkochiwaniem się w Allison Bannister. Wiodą spokojne życie wypełnione przejażdżkami rowerowymi, podwieczorkami i graniem w gry wideo. Jednak wszystko nagle się zmienia, gdy pewnego spokojnego popołudnia wydarzenia przybierają nieoczekiwany i brutalny obrót. W wyniku wypadku przyjaciel chłopaków, Daryl, pada twarzą na ziemię, i wykrwawia się na śmierć z powodu rany na szyi. Spanikowani chłopcy ukrywają dowody, przykrywając ciało Daryla liśćmi i przysięgając sobie nawzajem, że dochowają tajemnicy. Jednak wieści szybko się rozchodzą i wkrótce całe miasto mówi o zaginionym chłopcu. Jednego z chłopaków ogarnia poczucie winy. Prosty świat, który znał, staje się dla niego nierealnym polem minowym pełnym przerażających koszmarów i żalu. Z kolei Josh całkowicie zamyka się w sobie - przestaje chodzić do szkoły i w ogóle nie opuszcza domu. Zaledwie kilka dni wcześniej obaj chłopcy byli nierozłączni, ale teraz emocjonalny dystans między nimi może okazać się nie do pokonania. Kiedy kolejny kolega z ich klasy zostaje znaleziony martwy, Zach obawia się, że śmierć Daryla była tylko początkiem.

„Sezon reżyserek”:
emisja: w czwartki (od 3 sierpnia br.) o 22:00
- W sierpniu br. dołącz do SundanceTV i poznaj pięć reżyserek oraz ich filmy - zachęca nadawca (więcej tutaj).

„Sezon reżyserek”:
„Dzieci gór” („Children of the Mountain”)
reżyseria: Priscilla Anany
emisja: w czwartek, 3 sierpnia br. o 22:00

Kobieta jest matką dziecka, które przyszło na świat z rozszczepem wargi i innymi poważnymi problemami zdrowotnymi. Jej życie staje się koszmarem, ponieważ społeczność obwinia ją za chorobę potomka. Bohaterka wyrusza w samotną podróż, by znaleźć dla niego odpowiednie leczenie (więcej tutaj).

„Wild Horse, Wild Ride” („Wild Horse, Wild Ride”)
reżyseria: Alex Dawson
emisja: w środę, 9 sierpnia br. o 17:10

W dorocznym konkursie Extreme Mustang Makeover Challenge organizowanym w Fort Worth w Teksasie, zawodowcy i amatorzy podejmują się próby wytrenowania dzikich mustangów w ciągu 100 dni (więcej tutaj).

„Sezon reżyserek”:
„Listen” („Listen”)
reżyseria: Ana Rocha de Sousa
emisja: w czwartek, 10 sierpnia br. o 22:00

Na obrzeżach Londynu Bela i Jota, portugalskie małżeństwo z trójką dzieci, z trudem wiążą koniec z końcem. Kiedy w szkole dochodzi do
nieporozumienia związanego z ich głuchoniemą córką, brytyjskie służby socjalne zaczynają obawiać się o bezpieczeństwo ich dzieci. Film przedstawia walkę rodziców - imigrantów o przetrwanie ich rodziny.

„Poławiacze” („Diggers”)
reżyseria: Katherine Dieckmann
emisja: w sobotę, 12 sierpnia br. o 22:00

Opowieść o zżytej grupie przyjaciół, z których każdy zmuszony jest zaakceptować nadchodzące zmiany, ponieważ ich małomiasteczkowy styl życia wkrótce ulegnie nieodwracalnej transformacji. Wrzesień 1976 roku na południowym wybrzeżu Long Island. Reklamy telewizyjne wyświetlane w lokalnym barze zapowiadają „zmianę, która nadchodzi nad Amerykę” wraz ze zbliżającymi się wyborami prezydenckimi, ale lokalni poławiacze małży bardziej martwią się utratą swojej i tak już kruchej działalności na rzecz wkraczającej na rynek korporacji. Hunt (w tej roli Paul Rudd), podobnie jak jego ojciec i dziadek, jest poławiaczem skorupiaków, posiadającym jednak niespokojną, pełną wyobraźni stronę, której przykładem są robione przez niego czarno-białe polaroidy. Do grona kumpli Hunta i jego kolegów po fachu należą Frankie Lozo (Ken Marino), zuchwały ojciec walczący o utrzymanie piątki dzieci i swojej cierpiącej, ale energicznej żony Julie (Sarah Paulson); Jack (Ron Eldard), wyluzowany miejscowy kobieciarz oraz Cons (Josh Hamilton), diler trawki o filozoficznym podejściu do życia. Nagła śmierć w towarzystwie zmusza czwórkę najlepszych przyjaciół do przyjrzenia się swojemu życiu. W międzyczasie Hunt zakochuje się w modnej młodej kobiecie - mieszkance Manhattanu, Zoe (Lauren Ambrose), która zastanawia się, dlaczego jego artystyczne impulsy nie pchają go do wyjazdu z tej zapadłej mieściny.

„Sezon reżyserek”:
„Dotykalscy” („Touchy Feely”)
reżyseria: Lynn Shelton
emisja: w czwartek, 17 sierpnia br. o 22:00

Film jest obserwacją rodziny, której delikatna równowaga psychiczna nagle się rozpada. Abby (Rosemarie DeWitt) jest cenioną masażystką i wolnym duchem, podczas gdy jej brat Paul (Josh Pais) świetnie radzi sobie z rutyną i konwenansami, prowadząc chylącą się ku upadkowi praktykę dentystyczną z pomocą swojej rozchwianej emocjonalnie córki Jenny (Elliot Page). Nagła zamiana dotyka ich wszystkich. Abby zaczyna odczuwać niekontrolowaną awersję do kontaktu cielesnego, co nie tylko uniemożliwia jej wykonywanie zawodu, ale także poważnie utrudnia namiętne życie miłosne między nią a jej chłopakiem (Scoot McNairy) (więcej tutaj).

„Mickey i Niedźwiedź” („Mickey and the Bear”)
reżyseria: Annabelle Attanasio
emisja: w piątek, 18 sierpnia br. o o 22:00

Mickey Peck, zdecydowana nastolatka, która musi opiekować się uzależnionym od opioidów ojcem weteranem, robi wszystko, co w jej mocy, by utrzymać swoją rodzinę. Gdy jednak otrzymuje szansę na opuszczenie domu na dobre, musi dokonać niemożliwego wyboru pomiędzy obowiązkami rodzinnymi a osobistym spełnieniem.

„Przekręt w Enronie” („Enron: The Smartest Guys in the Room”)
reżyseria: Alex Gibney
emisja: we wtorek, 22 sierpnia br. o 22:00

Jak zapowiada nadawca, opowieść o korporacji Enron, jej wadliwych i skorumpowanych praktykach biznesowych oraz o tym, jak doprowadziły one do upadku firmy. Film skupia się na jednym z największych skandali gospodarczych w historii, w wyniku którego kierownictwo siódmej co do wielkości firmy w Ameryce wzbogaciło się o ponad miliard dolarów, podczas gdy inwestorzy i pracownicy stracili wszystko (więcej tutaj).

„Sezon reżyserek”:
„Before You Know It” („Before You Know It”)
reżyseria: Hannah Pearl Utt
emisja: w czwartek, 24 sierpnia br. o 22:00

Pracująca w rodzinnym teatrze w Nowym Jorku Rachel Gurner jest jedynym ogniwem spajającym rodzinę: siostrę aktorkę Jackie, ekscentrycznego ojca dramaturga Mela oraz beznamiętną, dojrzewającą siostrzenicę Dodge. Bez Rachel zapanowałby chaos. Po nagłej rodzinnej tragedii Rachel i Jackie dowiadują się, że ich matka (Judith Light), którą uważały za zmarłą, nie dość, że żyje, to jeszcze świetnie prosperuje jako gwiazda opery mydlanej (więcej tutaj).

„Goodbye, Mr. Chips” („Goodbye, Mr. Chips”)
reżyseria: Stuart Orme
emisja" w piątek, 25 sierpnia br. o 22:00

Jak zapowiada nadawca, opowieść o sile, jaką daje miłość. Akcja historii toczy się na przestrzeni kilkudziesięciu lat. Chips to skromny, lecz wymagający nauczyciel, który w wieku 48 lat wciąż jest kawalerem o konserwatywnych poglądach. W czasie wakacji poznaje i niespodziewanie poślubia 25-letnią guwernantkę o radykalnych, socjalistycznych przekonaniach. Po zawarciu małżeństwa Chips zaskarbia sobie sympatię uczniów, ponieważ staje się „miły, ale nie miękki”. Kiedy dwa lata później jego żona umiera przy porodzie, mężczyzna nagle w wieku 50 lat staje się starcem, ale dzięki swojej zmarłej partnerce jego horyzonty poszerzają się, a on sam staje się pogodnym człowiekiem. Przez kolejne trzy dekady wiedzie spokojne życie, podczas których między innymi obejmuje stanowisko dyrektora szkoły w trudnych latach pierwszej wojny światowej, gdy wielu jego uczniów nigdy nie wróci z Francji.

„Firma” („The Firm”)
reżyseria: Nick Love
emisja: w środę, 30 sierpnia br. o 22:00

Osadzona we wczesnych latach 80. ubiegłego wieku luźna adaptacja klasycznego dramatu telewizyjnego Alana Clarke'a z 1989 roku, opowiadająca historię analogiczną do pierwowzoru, lecz ukazaną z innego punktu widzenia. Bohaterem filmu jest Dom, młody kibic piłki nożnej, który zostaje wciągnięty w pełen uroku, lecz równie niebezpieczny świat Bexa - przywódcy ekipy chuligańskiej. Zaakceptowany ze względu na swój niewyparzony język i poczucie humoru, Dom szybko staje się jednym z chłopaków. Gdy Bex i jego gang ścierają się z rywalizującymi ekipami w całym kraju, a przemoc wymyka się spod kontroli, Dom zdaje sobie sprawę, że chce odejść, lecz odkrywa, że to wcale nie jest takie łatwe (więcej tutaj i tutaj).

„Sezon reżyserek”:
„Szukając miłości” („Broken English”)
reżyseria: Zoe Cassavetes
emisja: w czwartek, 31 sierpnia br. o 22:00

Parker Posey wciela się w rolę Nory Wilder, trzydziestokilkuletniej mieszkanki Manhattanu, która cynicznie podchodzi do miłości i związków. Nora pracuje w eleganckim hotelu w centrum miasta i nie może przestać się zastanawiać, co musi zrobić, aby znaleźć związek tak idealny, jak „idealne małżeństwo” jej przyjaciółki Audrey (Drea De Matteo). Nie pomaga fakt, że jej apodyktyczna matka (Gena Rowlands) wykorzystuje każdą okazję, by przypomnieć Norze, że wciąż jest niezamężna. Po serii katastrofalnych pierwszych randek poznaje Juliena (Melvil Poupaud), z pozoru beztroskiego Francuza z pasją do życia. Spodziewając się kolejnego katastrofalnego zakończenia, Nora stara się uniknąć popełnienia tych samych błędów. Postanawia przełamać utarte schematy i udaje się do Paryża. Wkrótce Nora musi spojrzeć w głąb siebie, aby znaleźć nowe podejście do życia i, co najważniejsze, miłości.
 
Parker Posey w filmie „Szukając miłości”, foto: AMC Networks International
Parker Posey w filmie „Szukając miłości”, foto: AMC Networks International
Judith Light w filmie „Before You Know It”, foto: AMC Networks International
Judith Light w filmie „Before You Know It”, foto: AMC Networks International
Hannah Pearl Utt, Judith Light i Jen Tullock w filmie „Before You Know It”, foto: AMC Networks International
Hannah Pearl Utt, Judith Light i Jen Tullock w filmie „Before You Know It”, foto: AMC Networks International
Jen Tullock i Alec Baldwin w filmie „Before You Know It”, foto: AMC Networks International
Jen Tullock i Alec Baldwin w filmie „Before You Know It”, foto: AMC Networks International
Elizabeth Cappuccino w filmie „Super Dark Times”, foto: AMC Networks International
Elizabeth Cappuccino w filmie „Super Dark Times”, foto: AMC Networks International
Camila Morrone w filmie „Mickey i Niedźwiedź”, foto: AMC Networks International
Camila Morrone w filmie „Mickey i Niedźwiedź”, foto: AMC Networks International
Rosemarie DeWitt i Scoot McNairy w filmie „Dotykalscy”, foto: AMC Networks International
Rosemarie DeWitt i Scoot McNairy w filmie „Dotykalscy”, foto: AMC Networks International


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

SAT Kurier - 3-4/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 3-4/2022

12 zł Więcej...

Mini PC Homatics BOX Q

Homatics BOX Q to najpotężniejszy odtwarzacz multimedialny 4K na rynku...

319 zł Więcej...

SAT Kurier - 5-6/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 5-6/2022

12 zł Więcej...