reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

„Braty” w stacjach Canal+

dodano: 2023-07-17 14:59
autor: Łukasz Knapik | źródło: Canal+ Polska/satkurier.pl

Studio Munka SFP Canal+ Polska „Braty” We wtorek, 18 lipca br. o godz. 21:00 w CANAL+ Premium i o godz. 22:00 w CANAL+ 1, a w kolejnych dniach w CANAL+ Film, wyemitowany zostanie premierowo polski film „Braty”. Producentami filmu są Stowarzyszenie Filmowców Polskich (SFP), Studio Munka SFP i CANAL+ Polska, koproducentami są ATV Group i Mazowiecki i Warszawski Fundusz Filmowy, wsparcia finansowego udzielili Polski Instytut Sztuki Filmowej (PISF), Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego i Urząd Miasta Stołecznego Warszawy, a dystrybutorem jest Studio Munka SFP. Film powstał w ramach programu „60 minut”. Występują Marta Stalmierska, Wiktoria Gorodeckaja, Marta Walesiak, Natalia Sierzputowska, Maria Kuśmierska, Cezary Łukaszewicz, Sebastian Dela i Hubert Miłkowski.

Studio Munka SFP Canal+ Polska „Braty”


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Film „Braty” wyemitowany zostanie premierowo we wtorek, 18 lipca br. o godzinie 21:00 w CANAL+ Premium i o godzinie 22:00 w CANAL+ 1. W środę, 19 lipca br. produkcja ta pojawi się premierowo w serwisie VOD CANAL+ Online i o godzinie 20:00 zostanie pokazana premierowo w CANAL+ Film.

„Braty”, pełnometrażowy debiut Marcina Filipowicza, to czarno-biały film o dojrzewaniu na blokowiskach. W rolach głównych wystąpili Marta Stalmierska („Johnny”, „Wyrwa” i „Apokawixa”), Sebastian Dela („W lesie dziś nie zaśnie nikt”, „Wilk” i „#BringBackAlice”) i Hubert Miłkowski („Norwegian Dream”, „Hiacynt”, „Kruk” i „Belfer”).

Jak zapewnia nadawca, „Braty” to pierwszy polski film osadzany w środowisku deskorolkowym. Opowiada o Filipie (w tej roli Hubert Miłkowski), siedemnastoletnim miłośniku jazdy na desce, którego życie zmusza do przyspieszonego dorastania. Jego matka niedawno zmarła, a pogrążonego w depresji ojca pochłaniać zaczął narkotykowy nałóg. Dodatkowo narasta konflikt między Filipem, a jego starszym bratem Bartkiem (Sebastian Dela), w którego cieniu chłopak żyje od lat.

Reżyserem filmu „Braty” jest Marcin Filipowicz, autorami scenariusza są Marcin Filipowicz i Łukasz M. Maciejewski, a za zdjęcia odpowiadał Mateusz Skalski. W obsadzie znaleźli się Marta Stalmierska, Wiktoria Gorodeckaja, Natalia Sierzputowska, Maria Kuśmierska, Kamila Ibrom, Joanna Szyszko, Alma Asuai, Marta Walesiak, Aleksandra Błaszczuk, Zuzanna Wojtas, Olga Madler, Hubert Miłkowski, Sebastian Dela, Cezary Łukaszewicz, Piotr Kaźmierczak, Mikołaj Matczak, Sebastian Stankiewicz i Robert Piernikowski. Autorem muzyki do filmu jest producent muzyczny Mikołaj Bugajak „Noon”. Na ścieżce dźwiękowej filmu znalazły się również utwory takich artystów jak Adrian Nicholas Matthews Thaws „Tricky”, Paweł Kapliński „Pezet” i Waglewski Fisz Emade.

Dodajmy, że film „Braty” pojawił się w kinach w piątek, 21 kwietnia 2023 roku (więcej tutaj).

Przypomnijmy, iż polskie filmy w telewizji znajdziecie w weekendowym wykazie satkurier.pl: „Przewodnik po polskich filmach w PL TV”, w dziale „Propozycje stacji TV” (więcej tutaj).
 
Hubert Miłkowski, Marta Stalmierska i Sebastian Dela na plakacie promującym kinową emisję filmu „Braty”, foto: Studio Munka SFP
Hubert Miłkowski, Marta Stalmierska i Sebastian Dela na plakacie promującym kinową emisję filmu „Braty”, foto: Studio Munka SFP
Plakat promujący kinową emisję filmu „Braty”, foto: Studio Munka SFP
Plakat promujący kinową emisję filmu „Braty”, foto: Studio Munka SFP


„Braty” - emisja we wtorek, 18 lipca 2023 roku o godz. 21:00 w CANAL+ Premium. Film ten będą mogli również oglądać widzowie CANAL+ 1 i CANAL+ Film.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Nowe programy


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Vu+ ZERO 4K

Vu+ ZERO 4K - najtańszy odbiornik Ultra HD od koreańskiego...

699 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ ZERO rev.2 HEVC

Vu+ ZERO rev.2 - najnowszy odbiornik Vu+ na Linuksie z...

429 zł Więcej...

Mini PC Homatics BOX R Plus 4K

Homatics BOX R Plus to najnowszy wzbogacony m. in. o...

629 zł Więcej...