reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

Ruszył konkurs na miejsce w MUX 1 zamiast TVP ABC

dodano: 2023-07-19 10:14
autor: Anita Kaźmierska | źródło: Monitor Polski/satkurier.pl

DVB-T2 naziemna telewizja cyfrowa NTC 18 lipca br. w Monitorze Polskim opublikowane zostało ogłoszenie przewodniczącego Krajowej Radiofonii i Telewizji z 30 czerwca o możliwości uzyskania koncesji na rozpowszechnianie programu telewizyjnego w ogólnopolskim multipleksie telewizyjnym MUX 1. Innymi słowy ogłoszony został konkurs na jedno miejsce w MUX 1 naziemnej telewizji cyfrowej, które zostanie zwolnione przez kanał TVP ABC.

satkurier.pl
DVB-T2 telewizja naziemna antena


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Ogłoszenie KRRiT w Monitorze Polskim stanowi podstawę do składania wniosków o udzielenie jednej koncesji, na okres 10 lat, na rozpowszechnianie w sposób cyfrowy rozsiewczy naziemny w multipleksie pierwszym (MUX 1) programu telewizyjnego o charakterze wyspecjalizowanym, tj. w którym nie mniej niż 70% czasu nadawania programu w ciągu miesiąca, w godzinach 6:00-23:00, stanowić będą audycje i inne przekazy realizujące przyjętą specjalizację programu. Program ma być rozpowszechniany codziennie przez 24 godziny na dobę. W ogłoszeniu nie określono jego tematyki.

MUX 1 to multipleks dostępny w nowym standardzie DVB-T2/HEVC.
Zawiera 8 niekodowanych kanałów telewizyjnych HD: Antena HD, Eska TV, Fokus TV, Polo TV, Stopklatka, TTV, TV Trwam i TVP ABC, z czego ten ostatni ma zostać przeniesiony do innego multipleksu i właśnie dlatego KRRiT ogłosiła konkurs na jedno wolne miejsce dla kanału HD.

Wnioski mogą być składane w ciągu 45 dni od dnia opublikowania ogłoszenia, czyli do 1 września br. Dodajmy, że 3 września wygaśnie rezerwacja częstotliwości dla TVP ABC na MUX 1, a nadawca jej nie przedłuży, gdyż zamierza przenieść ten kanał dla dzieci prawdopodobnie na MUX 6.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Kanały TV w Polsce


Informacje
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Miernik SatLink WS-6933 dla DVB-S/S2

Miernik, do pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S z pomiarem PWR,...

239 zł Więcej...

Google TV Next 4K Stick HDMI

Google TV Next 4K Stick HDMI to ciekawy i wydajny...

339 zł Więcej...

Odbiornik Ferguson Ariva 9000 4K CI+ HDR Dolby Vision

Ariva 9000 4K CI+ to uniwersalny odbiornik typu Combo z...

449 zł Więcej...