reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

Licencje Orange Sport 3 i 4 na nowe kanały. Już od września?

dodano: 2023-07-21 21:18
autor: RO | źródło: parabola.cz

orange sport slovakia 360px.jpg Licencje niedziałających czeskich kanałów Orange Sport 3 i Orange Sport 4 zostaną użyte do nowych projektów satelitarnych spółki O2 TV s.r.o.. Tak wynikło z posiedzenia regulatora medialnego RRTV (Rada pro rozhlasové a televizní vysílání), które odbyło się 18 lipca 2023 roku.

Orange Sport


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Orange Sport 3 i Orange Sport 4 to były ekskluzywne kanały sportowe nieistniejącej już platformy satelitarnej Orange TV cez satelit, nadawanej przez satelitę Eutelsat 16A (16°E).

Po zamknięciu kanałów i usługi DTH, licencje były zawieszone w celu późniejszego wykorzystania w innych projektach. Dla nadawców to bardzo opłacalne rozwiązanie, ponieważ modyfikacja wcześniej wydanej licencji kosztuje 20 tys. koron, a wydanie nowej - 90 tys. koron.

Na ostatnim posiedzeniu RRTV wydało zielone światło na wznowienie emisji Orange Sport 3 i Orange Sport 4 od 1 września 2023 roku. Była to decyzja udzielona zgodnie z wnioskiem właściciela koncesji, spółki O2 TV s.r.o..

Choć firma O2 TV s.r.o. wnioskowała o zmianę nazw stacji na O2 Sport7 i O2 Sport8 oraz zawężenie zasięgu terytorialnego do Słowacji, to regulator nie udzielił tej zgody, ponieważ nie została wprowadzona opłata administracyjna w wysokości 20 tys. koron w wyznaczonym terminie. Opłata wynika ze zmiany danych zgodnie z wnioskiem o wydanie zezwolenia na nadawanie sygnału telewizyjnego.

W rzeczywistości oznacza to, że programy mogą wznowić emisję, ale na razie pod oryginalnymi nazwami Orange Sport 3 i Orange Sport 4.

Źródło: parabola.cz 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Kanały


Informacje
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Mini PC Homatics BOX R 4K

Homatics BOX R to najnowszy odtwarzacz multimedialny 4K firmy Homatics...

319 zł Więcej...

Odbiornik Octagon SF8008 Supreme Combo UHD 4K 1xDVB-S2X 1xDVB-T2/C

Octagon SF8008 Supreme Combo UHD 4K DVB-S2X, DVB-T2 - odbiornik...

539 zł Więcej...

Miernik Satlink ST-6986 DVB-T/T2/C DVB-S/S2 z podglądem i testerem optycznym

Miernik Satlink ST-6986 do pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2, naziemnych...

1 630 zł Więcej...