reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

Zdjęcia w 4K i auta w sierpniu w National Geographic

dodano: 2023-07-23 13:07
autor: Łukasz Knapik | źródło: The Walt Disney Company

National Geographic W sierpniu br. kanał telewizyjny National Geographic poleca swoim widzom szczególnie takie produkcje programowe jak „Australia z powietrza”, „Uwaga, katastrofa!” (sezon 1.), „Poza strefą komfortu” (sezon 1.), „Majowie: Tajemnicza cywilizacja” (sezon 1.) i „Supersamochody” (sezon 2.).

„Bomby balonowe i wypadki z bronią jądrową” National Geographic


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Jak zapowiada nadawca, sierpień br. w National Geographic dostarczy widzom wielu emocjonujących propozycji. W programie „Uwaga, katastrofa!” widzowie poznają historię tragedii budowlanych - m.in. pożaru katedry Notre Dame czy zawalenia stadionu w Atlancie. Dziennikarz Jeff Jenkins w serialu „Poza strefą komfortu” trafi do jednych z najbardziej niebezpiecznych miejsc świata, a w serii „Supersamochody” jej twórcy sprawdzą, w czym hybrydowe auto Ferrari jest lepsze od swoich poprzedników z tradycyjnym silnikiem. Co jeszcze czekać będzie na widzów w sierpniu br.?

Do tragicznych w skutkach katastrof budowlanych może przyczynić się wiele czynników, takich jak słaba jakość materiałów, czynniki naturalne, ale też zwykłe gapiostwo. W programie „Uwaga, katastrofa!” (premiery w czwartki, od 3 sierpnia br., o godzinie 22:00) twórcy oraz eksperci przyglądają się fatalnym błędom inżynieryjnym, skutkującym zagadkowymi wypadkami.

Jeff Jenkins to amerykański dziennikarz, który „nigdy nie mówi nigdy”. Jak zapowiada nadawca, w serialu „Poza strefą komfortu” (premiery w niedziele, od 13 sierpnia br., o godzinie 12:00) wyrusza on w podróż po niebezpiecznych miejscach, przełamując swój strach i pokazując, że przy odpowiednim nastawieniu człowiek jest w stanie zrobić wiele.

Stacja zapowiada też premierę serialu „Majowie: tajemnicza cywilizacja” (premiery w niedziele, od 20 sierpnia br., o godzinie 15:00), w którym, jak zapowiada nadawca, eksperci - z pomocą technologii skaningu laserowego - obalą niektóre mity na temat tej prastarej cywilizacji. Program „Australia z powietrza” (premiery w środy, od 2 sierpnia br., o godzinie 21:00) to kolejna odsłona serii, pokazującej cuda natury z perspektywy lotu ptaka, z kolei „Supersamochody” (premiery w soboty, od 26 sierpnia br., o godzinie 16:00) przybliżą widzom kulisy pracy projektantów najszybszych aut, które wraz z pojawieniem się ścisłych ograniczeń ekologicznych nieco zmieniły swój charakter.

Sierpień 2023 roku w ofercie kanału National Geographic:

„Australia z powietrza” („Australia From Above”)
emisja: w środy (od 2 sierpnia br.) o 21:00

National Geographic zaprezentuje kolejną odsłonę programu ukazującego świat z lotu ptaka. Tym razem widzowie przeniosą się na najmniejszy kontynent świata - do Australii. Twórcy serii zapraszają widzów na podniebną wyprawę, prezentując zdjęcia stworzone w technologii 4K, ujęcia z helikopterów oraz dronów, ukazujące zapierające dech w piersiach piękno krajobrazów. Podziwiać będą fantastyczne, często pełne skrajności widoki. Będą to na przykład morskie pejzaże zjawiskowej Wielkiej Rafy Koralowej, tajemnicza i odległa Tasmania, czy rozległe tereny na zachodzie oraz wybrzeża Nowej Południowej Walii. Program zostanie uzupełniony o informacje dotyczące tradycji mieszkańców (więcej tutaj).

„Uwaga, katastrofa!” („Construction Fails”)
emisja: w czwartki (od 3 sierpnia br.) o 22:00

Katastrofy budowlane nie zdarzają się codziennie, jednak ich skutki bywają tragiczne. W programie „Uwaga, katastrofa!” twórcy wraz z ekspertami analizują specyficzne wypadki budowlane. Mowa zarówno o mniej znanych katastrofach, jak i najgłośniejszych sprawach, o których donosiły media na całym świecie, jak pożar katedry Notre Dame w Paryżu (więcej tutaj) czy zawalenie się stadionu Georgia Dome w Atlancie. - Dzięki połączeniu materiałów archiwalnych i animacji komputerowych CGI widzowie dowiedzą się, jakie były prawdziwe przyczyny tych dramatycznych zdarzeń - zapowiada nadawca (więcej tutaj).

„Poza strefą komfortu” („Never Say Never With Jeff Jenkins”)
emisja: w niedziele (od 13 sierpnia br.) o 12:00

Jak zapowiada nadawca, amerykański dziennikarz oraz podróżnik Jeff Jenkins, działając zgodnie z filozofią „prawdziwe życie zaczyna się poza strefą komfortu”, mierzy się z ograniczeniami, pokonuje lęk i doświadcza wyjątkowych przygód. Wszystko to odbywa się w towarzystwie osób z różnych krajów i kultur, które z chęcią dzielą się swoją nieodkrytą mądrością. W programie „Poza strefą komfortu” widzowie odwiedzą m.in. takie miejsca jak Nowa Zelandia, gdzie poznają kulturę Maorysów, a także Meksyk i jego tajemniczą puszczę jukatańską.

„Majowie: Tajemnicza cywilizacja” („The Rise Anf Dall Of The Maya”)
emisja: w niedziele (od 20 sierpnia br.) o 15:00

Okazuje się, że rozwój technologii, a dokładniej - skaningu laserowego, pozwala na odkrywanie nowych faktów dotyczących prastarych cywilizacji. Tak jest między innymi w przypadku Majów, niegdyś zamieszkujących tereny Ameryki Środkowej. W programie „Majowie: Tajemnicza cywilizacja” widzowie prześledzą krok po kroku chronologię powstania i upadku tej cywilizacji. Dzięki ustaleniom badaczy okazuje się, że Majowie zaczęli tworzyć zręby społeczeństwa wcześniej, niż do tej pory podejrzewano.

„Supersamochody” 2 („Ultimate Supercar” 2)
emisja: w soboty (od 26 sierpnia br.) o 16:00

Czy tego chcemy, czy nie, przepisy dotyczące ochrony środowiska zmieniają zasady produkcji samochodów, również tych najszybszych, które dotychczas nie podlegały ograniczeniom. Dziś sztuką nie jest już tylko zbudowanie po prostu najpotężniejszego silnika, ale też dostosowanie go do współczesnych oczekiwań klimatycznych. Najbardziej kultowe marki muszą połączyć unikatowy design i najnowsze zdobycze nauki, by stworzyć pierwszą generację ekologicznych super samochodów. Jak zapewnia nadawca, proces ten wydaje się jeszcze bardziej fascynujący niż wcześniej. W serii „Supersamochody” widzowie zobaczą m.in. jak kultowe Ferrari tworzy hybrydę z nowoczesnym silnikiem V6, która ma na nowo zdefiniować tę słynną markę super samochodów w naszych ekologicznych czasach (więcej tutaj).
 
Jessica Minh Anh i Jeff Jenkins w programie „Poza strefą komfortu”, foto: Nhat Quang Le/National Geographic/Disney
Jessica Minh Anh i Jeff Jenkins w programie „Poza strefą komfortu”, foto: Nhat Quang Le/National Geographic/Disney
Samochody Acura NSX w programie „Supersamochody”, foto: Dylan Weiss/Cry Havoc Productions, Inc.
Samochody Acura NSX w programie „Supersamochody”, foto: Dylan Weiss/Cry Havoc Productions, Inc.
Samochód Lotus Evija w programie „Supersamochody”, foto: Cry Havoc Productions, Inc.
Samochód Lotus Evija w programie „Supersamochody”, foto: Cry Havoc Productions, Inc.
Samochód Lotus Evija w programie „Supersamochody”, foto: Cry Havoc Productions, Inc.
Samochód Lotus Evija w programie „Supersamochody”, foto: Cry Havoc Productions, Inc.
Kadr z programu „Australia z powietrza”, foto: The Walt Disney Company
Kadr z programu „Australia z powietrza”, foto: The Walt Disney Company
Kadr z programu „Australia z powietrza”, foto: The Walt Disney Company
Kadr z programu „Australia z powietrza”, foto: The Walt Disney Company


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje stacji TV i VOD


Informacje
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik PULSe 4K Mini

PULSe 4K Mini - najnowszy odbiornik Ultra HD od słowackiej...

449 zł Więcej...

Mini PC Homatics BOX R 4K

Homatics BOX R to najnowszy odtwarzacz multimedialny 4K firmy Homatics...

319 zł Więcej...

Mini PC Homatics BOX R Plus 4K - Uszkodzone opakowanie

Homatics BOX R Plus to najnowszy wzbogacony m. in. o...

579 zł Więcej...