reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

„Światowe Dni Młodzieży 2023” w telewizji

dodano: 2023-07-30 22:32
autor: Łukasz Knapik | źródło: Fundacja Vide et Crede im. św. Jana Pawła II/satkurier.pl

TV Trwam EWTN Polska „Światowe Dni Młodzieży 2023” W dniach 1-6 sierpnia br. w Lizbonie, stolicy Portugalii, pod hasłem „Maryja wstała i poszła z pośpiechem” (z portugalskiego „Maria levantou-se e partiu apressadamente”), odbędą się 38. „Światowe Dni Młodzieży” („Jornada Mundial da Juventude”). Do Portugalii z z pielgrzymką na to wydarzenie przybędzie papież Franciszek (Jorge Mario Bergoglio). Transmisje ze „Światowych Dni Młodzieży” zapowiadają kanały EWTN Polska (w tym na profilach stacji na portalu społecznościowym Facebook i w serwisie YouTube), TV Trwam, TVP1, TVP3 („TVP3 Info”), TVP Polonia, TVP Wilno i TVP Info („Serwis Info”), TVP Dokument pokaże natomiast polski film dokumentalny „Dni Przemiany ŚDM”. Pierwsze relacje w TV Trwam i EWTN Polska mają się pojawić w poniedziałek, 31 lipca br.

TV Trwam EWTN Polska „Światowe Dni Młodzieży 2023”


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Jakie wydarzenia centralne odbędą się w Lizbonie? We wtorek, 1 sierpnia br. o godzinie 20:00 zaplanowana jest eucharystia na otwarcie „Światowych Dni Młodzieży”, w czwartek, 3 sierpnia br. o godzinie 18:45 odbędzie się ceremonia powitania papieża Franciszka, w piątek, 4 sierpnia br. o godzinie 19:00 odbędzie się „Droga Krzyżowa” z papieżem, w sobotę, 5 sierpnia br. o godzinie 21:45 czuwanie z Ojcem Świętym, a w niedzielę, 6 sierpnia br. o godzinie 10:00 eucharystia posłania.

Kanał EWTN Polska będzie relacjonować „na żywo” wszystkie wydarzenia - zarówno te oficjalne, jak i wszystkie z udziałem polskiej młodzieży. Stacja będzie miała studio w „Polskiej Lizbonie” - specjalnej strefie dla polskiej młodzieży, oraz w parku Edwarda VII (lokalizacji głównych wydarzeń) i na spotkaniu z papieżem Franciszkiem w parku Tejo, malowniczo położonym u ujścia rzeki Tag. - Serdecznie zapraszamy na spotkania z nami w mediach społecznościowych i na antenie naszej telewizji EWTN Polska - zachęca nadawca. „Światowe Dni Młodzieży” na kanale EWTN Polska transmitowane będą: w poniedziałek, 31 lipca br. w godzinach 13:30-0:30, we wtorek, 1 sierpnia br. w godzinach 17:30-0:30, w środę, 2 sierpnia br. w godzinach 16:30-0:30, w czwartek, 3 sierpnia br. w godzinach 16:00-0:30, w piątek, 4 sierpnia br. w godzinach 17:00-1:00, w sobotę, 5 sierpnia br. w godzinach 10:00-13:30 i 21:00-1:00, a w niedzielę, 6 sierpnia br. w godzinach 10:30-12:00 i 18:00-23:00.

Transmisje zapowiada także TV Trwam. W poniedziałek, 31 lipca br. o godzinie 21:20 stacja pokaże koncert „Rób to co kochasz!” - wystąpią Piotr Kowalczyk „Tau”, Arkadiusz Zbozień „Arkadio”, Full Power Spirit (FPS) i Cukier. We wtorek, 1 sierpnia br. transmisja rozpocznie się o godzinie 20:00, a o godzinie 22:30 kanał wyemituje koncert „Z Kaszub do Lizbony” - wystąpi młodzież parafii Chwaszczyno pod kierunkiem księdza Piotra Gruby. W środę, 2 sierpnia br. transmitowane będą - o godzinie 11:00 oficjalne powitanie papieża Franciszka w Portugalii, o godzinie 11:45 ceremonia powitalna przy głównym wejściu do Palácio Nacional de Belém, o godzinie 13:15 spotkanie papieża Franciszka z władzami Portugalii i z korpusem dyplomatycznym, o godzinie 18:30 „Nieszpory” z udziałem duchowieństwa w Mosteiro dos Jerónimos. W czwartek, 3 sierpnia br. stacja transmitować będzie - o godzinie 10:00 spotkanie papieża ze studentami Universidade Católica Portuguesa, o godzinie 11:40 spotkanie Ojca Świętego z młodzieżą ze Scholas Occurentes, o godzinie 18:45 ze Wzgórza Spotkań, w parku Edwarda VII, ceremonię otwarcia „Światowych Dni Młodzieży”. W piątek, 4 sierpnia br. kanał transmitować będzie - o godzinie 10:00 udzielenie przez papieża Franciszka w Praça do Império sakramentu pojednania niektórym młodym, o godzinie 10:45 spotkanie z przedstawicielami ośrodków pomocy i ośrodków charytatywnych w Centro Paroquial de Serafina, a o godzinie 19:00 z parku Edwarda VII „Drogę Krzyżową”. W sobotę, 5 sierpnia br. o godzinie 10:30 transmitowana będzie „Modlitwa Różańca Świętego” z młodymi chorymi w Kaplicy Objawień Sanktuarium Matki Boskiej Fatimskiej, a o godzinie 21:20  czuwanie z młodzieżą w Parque Tejo. W niedzielę, 6 sierpnia br. o godzinie 10:00 kanał transmitować będzie mszę świętą z modlitwą „Anioł Pański”, o godzinie 17:30 modlitwę „Anioł Pański” i o godzinie 18:50 ceremonię pożegnalną w bazie lotniczej Figo Maduro w Lizbonie.

Tegoroczne „Światowe Dni Młodzieży” transmitować będą również stacje Telewizji Polskiej. W niedzielę, 6 sierpnia br. TVP1 (od godziny 9:30), TVP Polonia (od godziny 9:20) i TVP Wilno (od godziny 10:00) transmitować będą mszę świętą z udziałem papieża Franciszka. Przez cały czas „Światowych Dni Młodzieży” wydarzenia relacjonować będą w serwisach informacyjnych kanały TVP3 („TVP3 Info” - więcej tutaj) i TVP Info („Serwis Info” - więcej tutaj). W niedzielę, 6 sierpnia br. o godzinie 20:20 stacja TVP Dokument pokaże natomiast polski film dokumentalny „Dni Przemiany ŚDM”.

Na „Światowe Dni Młodzieży” w Lizbonie zarejestrowało się ponad 25 tysięcy osób z Polski, co oznacza, że nasza społeczność będzie czwartą lub piątą pod względem liczebności. Program w EWTN Polska, dotyczący tegorocznych „Światowych Dni Młodzieży”, stacja będzie koncentrować głównie na tak zwanej „Polskiej Lizbonie”, czyli wydarzeniach dedykowanych dla Polaków. „Polska Lizbona” to określenie spotkań na Stadionie 1 Maja w Lizbonie. W tym miejscu wszystkie grupy polskie i polonijne mają okazję do udziału w eventach, rozmów i wspólnej modlitwy. Tu odbywają się koncerty i spektakle teatralne, a także wystawy. „Polska Lizbona” trwa tydzień i jest częścią „Światowych Dni Młodzieży” (więcej tutaj).

„Światowe Dni Młodzieży” są fenomenem religijnym i społecznym. Na wspólne modlitwę, rozmowy, zwiedzanie, spotkanie z papieżem ściąga młodzież z całego globu. Towarzyszą im duszpasterze, siostry zakonne, biskupi. Dodajmy, że „Światowe Dni Młodzieży” w Portugalii miały się odbyć w sierpniu 2022 roku, ale z uwagi na globalną pandemię koronawirusa zostały przełożone o rok (więcej tutaj).

Wizyta w Portugalii będzie 42. pielgrzymką papieża Franciszka. Przypomnijmy, iż Ojciec Święty odwiedził w czasie swego pontyfikatu Brazylię, Jordanię, Palestynę, Izrael, Koreę Południową, Albanię, Francję, Turcję, Sri Lankę, Filipiny, Bośnię i Hercegowinę, Ekwador, Boliwię, Paragwaj, Stany Zjednoczone Ameryki, Kenię, Ugandę, Republikę Środkowoafrykańską, Kubę, Meksyk, Armenię, Polskę, Gruzję, Azerbejdżan, Szwecję, Egipt, Portugalię, Kolumbię, Birmę (Mjanma), Bangladesz, Chile, Peru, Szwajcarię, Irlandię, Litwę, Łotwę, Estonię, Panamę, Zjednoczone Emiraty Arabskie, Maroko, Bułgarię, Macedonię Północną, Rumunię, Mozambik, Madagaskar, Mauritius, Tajlandię, Japonię, Irak, Węgry, Słowację, Cypr, Grecję, Maltę, Kanadę, Kazachstan, Bahrajn, Demokratyczną Republikę Konga, Sudan Południowy i Węgry (więcej tutaj).

„Światowe Dni Młodzieży” - transmisje na kanałach TVP1, TVP Polonia, TVP Wilno, EWTN Polska i TV Trwam.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje stacji TV i VOD


Informacje
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Mini PC Homatics BOX R 4K + Tuner DVB-T2 na USB

Homatics BOX R z adapterem DVB-T2 na USB-C to dobry...

399 zł Więcej...

Miernik SatLink WS-6933 dla DVB-S/S2

Miernik, do pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S z pomiarem PWR,...

239 zł Więcej...

Mini PC Homatics BOX R Lite 4K

Homatics BOX R Lite to najnowszy odtwarzacz multimedialny 4K firmy...

299 zł Więcej...