reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

Włochy zatwierdzają zmiany w przepisach antypirackich

dodano: 2023-07-31 22:39 | aktualizacja: 2023-08-01 14:09
autor: HP | źródło: AgCom

logo agcom Italia 360px Włochy dokonały bardzo istotnych zmian w przepisach antypirackich. Włoski urząd AgCom zatwierdził zmiany w rozporządzeniu w sprawie praw autorskich w Internecie dotyczące zwalczania nielegalnego dostępu do treści sportowych na żywo. Znowelizowane przepisy antypirackie dają włoskiemu regulatorowi uprawnienia do wydawania „dynamicznych nakazów” na podstawie zapisów Zalecenia KE w sprawie zwalczania piractwa internetowego z 4 maja 2023 r. Umożliwi to zablokowanie dostępu do pirackich treści w ciągu pierwszych 30 minut transmisji, poprzez zablokowanie rozpoznawania DNS nazw domen oraz zablokowanie kierowania ruchu sieciowego na adresy IP przeznaczone wyłącznie do działań niezgodnych z prawem.

Globe DataCenter/satkurier.pl
Illegal streaming IPTV piractwo piracki 760px


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Nowy przepis wejdzie w życie 8 sierpnia br.

Rada Urzędu Regulacji Łączności na posiedzeniu w dniu 26 lipca jednogłośnie przyjęło Uchwałą 189/23/CONS zmiany rozporządzenia ws prawa autorskie w Internecie (Uchwała nr 680/13/CONS) w sprawie reakcji na nielegalne treści sportowe na żywo.

AgCom będzie mógł również interweniować, aby zatrzymać pirackie transmisje wszystkich wydarzeń na żywo, w tym niesportowych.

Niewątpliwie dzięki tej zmianie włoski organ regulacyjny stanie się liderem walki z piractwem internetowym w Europie.

W ciągu 30 dni od dnia wejścia w życie ustawy Urząd we współpracy z Krajową Agencją ds. Cyberbezpieczeństwa zwoła spotkanie techniczne z dostawcami usług, dostawcami usług internetowych, posiadaczami praw, dostawcami treści, dostawcami audiowizualnych usług medialnych oraz stowarzyszeniami odpowiedzialnymi za ochrony praw autorskich i praw pokrewnych.

Celem jest zdefiniowanie wymagań technicznych i operacyjnych narzędzi niezbędnych do umożliwienia wyłączenia nazw domen lub adresów IP.

 

Źródło: agcom.it  wired.it 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Urzędy i samorządy


Informacje
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Stojak ścienny regulowany 60-100cm

stojak ścienny boczny, ocynkowany

129 zł Więcej...

Miernik SatLink WS-6933 dla DVB-S/S2

Miernik, do pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S z pomiarem PWR,...

239 zł Więcej...

Mini PC Homatics BOX R Lite 4K

Homatics BOX R Lite to najnowszy odtwarzacz multimedialny 4K firmy...

299 zł Więcej...