reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

„Xena: wojownicza księżniczka” na kanale TVC

dodano: 2023-08-01 23:24 | aktualizacja: 2023-08-04 12:45
autor: Łukasz Knapik | źródło: MWE Networks/satkurier.pl

TVC „Xena: wojownicza księżniczka” W poniedziałek, 7 sierpnia br. o godz. 16:00 na kanale TVC wyemitowane zostaną premierowo odcinki 1. i 2. sezonu 1. amerykańskiego-nowozelandzkiego serialu „Xena: wojownicza księżniczka” („Xena: Warrior Princess”). Występują Lucille Francis Ryan „Lucy Lawless”, Renée O'Connor, Darien Takle, Willa O'Neill, Linda Jones, Dave Perrett, Anton Bentley, Geoff Snell, Jay Laga'aia, Stephen Hall i Patrick Wilson. - Niebieskooka piękność - z tym, że umie dobrze spuścić łomot. Pamiętacie Xenę? My nie zapomnieliśmy. Przypomnij sobie kultowy serial - od 7 sierpnia br. w tygodniu od godziny 16:00 w stacji TVC - zachęca nadawca. 4. sezon tej produkcji emituje obecnie stacja Sci Fi.

TVC „Xena: wojownicza księżniczka”


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Czy wiecie, że Lucy Lawless, która wcieliła się w kultową Xenę, nie była pierwszym wyborem twórców a szóstym? Pierwotnie główną rolę miała odegrać Vanessa Angel, której niefortunnie choroba pokrzyżowała plany. Zły stan uniemożliwił jej podróż do Nowej Zelandii, gdzie planowano nakręcić film. Producenci pośpieszyli z próbą odnalezienia zastępstwa. Jednak zanim rola trafiła do Lucy Lawless propozycję przed nią otrzymały cztery inne aktorki. Czy w tym przypadku przekorny los zadziałał na korzyść i pozwolił stworzyć idealną postać wojowniczej księżniczki czy wręcz przeciwnie?
 

– Można powiedzieć, że Xena kształtowała historię polskiej telewizji oraz gusta Polek i Polaków. Do dzisiaj wspominana jest z sentymentem oraz ciepłymi emocjami, wielu widzów dzięki temu serialowi poznało świat mitologii greckiej. Cieszymy się, że dzięki TVC starsi widzowie będą mogli wrócić do jej uniwersum, a młodzi poznać tę ikoniczną postać. Zakup „Xeny” jest kontynuacją naszej bliskiej współpracy z NBCUniversal. Widzowie mogą spodziewać się kolejnych premier już w jesiennej ramówce – mówi Karol Warda, dyrektor kanałów telewizyjnych i produkcji grupy MWE Networks, nadawcy TVC.

Lucille Francis Ryan „Lucy Lawless” w serialu „Xena: wojownicza księżniczka”, foto: MCA Television
Lucille Francis Ryan „Lucy Lawless” w serialu „Xena: wojownicza księżniczka”, foto: MCA Television
Lucille Francis Ryan „Lucy Lawless” w serialu „Xena: wojownicza księżniczka”, foto: Comcast Corporation
Lucille Francis Ryan „Lucy Lawless” w serialu „Xena: wojownicza księżniczka”, foto: Comcast Corporation

„Xena: wojownicza księżniczka” - sezon 1., emisja od poniedziałku do piątku (od 7 sierpnia 2023 roku) o godz. 16:00 w TVC.

„Xenę – wojowniczą księżniczkę” można też oglądać na kanale Sci Fi – aktualnie emitowany jest tam 4. sezon serialu (więcej tutaj). Jest to jednak kanał oferowany wyłącznie w płatnej telewizji, podczas gdy TVC jest dostępny z satelity FTA, czyli w sposób niekodowany, dla wszystkich widzów.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Nowe programy


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

SAT Kurier - 1-2/2023 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 1-2/2023

12 zł Więcej...

Mini PC Homatics BOX Q

Homatics BOX Q to najpotężniejszy odtwarzacz multimedialny 4K na rynku...

319 zł Więcej...

Miernik Satlink ST-6986 DVB-T/T2/C DVB-S/S2 z podglądem i testerem optycznym

Miernik Satlink ST-6986 do pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2, naziemnych...

1 690 zł Więcej...