reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
Zobacz sport w tv na dzień: 2023-12-08 - 2023-12-09

Polsat przejmie prawa do Superligi w piłce ręcznej? [akt.]

dodano: 2023-08-02 18:40 | aktualizacja: 2023-08-08 11:00
autor: Anita Kaźmierska | źródło: satkurier.pl/zprp.pl

Orlen Superliga Polsat Sport Te elementy układanki zaczynają tworzyć spójną całość. Najpierw w ramówce Polsatu Sport pojawił się wpis o konferencji prasowej Superligi w piłce ręcznej, następnie Marian Kmita, dyrektor ds. sportu Telewizji Polsat, poinformował, że już jesienią widzów czekają niespodzianki w postaci zupełnie nowych dyscyplin transmitowanych na kanałach sportowych Polsatu. Wystarczy dodać dwa do dwóch i... czekać do 9 sierpnia, czy te podejrzenia znajdą swoje potwierdzenie.

Superliga
Orlen Superliga Polsat Sport


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Jak wiadomo, spółka Superliga prowadziła przetarg na prawa do transmisji męskiej PGNiG Superligi i PGNiG Superligi Kobiet, począwszy od sezonu od 2023/24. Dotychczas prawa te posiadała Telewizja Polska i platforma internetowa Emocje.TV. TVP Sport transmitował 80 spotkań w sezonie (w każdej serii dwa spotkania męskiej PGNiG Superligi oraz jeden mecz PGNiG Superligi Kobiet), a pozostałe 234 mecze można było oglądać na platformie Emocje.TV.

Teraz PGNiG Superliga może trafić do Polsatu Sport, który w ostatnim czasie nie transmitował szczypiorniaka. Za to wiadomo już, że piłkarska 1. Liga i Puchar Polski, aktualnie pokazywane przez Polsat, trafią od sezonu 2024/25 do TVP.

9 sierpnia (środa)

12:00 Konferencja prasowa Superligi w piłce ręcznej, Polsat Sport


Terminarz PGNiG Superligi i PGNiG Superligi Kobiet

Na początku lipca Superliga ogłosiła terminarz meczów PGNiG Superligi i PGNiG Superligi Kobiet na sezon 2023/24. Po kilku latach w męskich rozgrywkach wraca faza play-off, która zostanie rozegrana po rundzie zasadniczej.

W rozgrywkach PGNiG Superligi wystartuje 14 klubów. Rozpoczną one rywalizację w ramach fazy zasadniczej, liczącej 26 serii i podzielonej na dwie rundy. Zespoły rozegrają spotkania na zasadzie każdy z każdym - mecz i rewanż. Następnie do fazy play-off zakwalifikują się zespoły z miejsc 1-8, a drużyny zajmujące pozycje 9-14 rozegrają spotkania w ramach grupy spadkowej.

Pierwsze spotkanie w sezonie 2023/24 odbędzie się 30 sierpnia. Ostatnia seria I rundy fazy zasadniczej zostanie rozegrana w dniach 25/26 listopada, a już 2/3 grudnia rozpocznie się runda rewanżowa, która potrwa 30 marca 2024 roku. Pierwsze spotkania fazy play-off zostaną rozegrane w dniach 6/7 kwietnia. Rywalizacja w fazie play-off będzie toczyć się do dwóch zwycięstw. Mecze decydujące o medalach Mistrzostw Polski zaplanowane są na 18/19 maja i 25/26 maja. W przypadku remisu trzeci mecz finałowy odbędzie się 29/30 maja. Wtedy poznamy ostateczną klasyfikację PGNiG Superligi w sezonie 2023/2024. Drużyny zajmujące pozycje 9-14 rozegrają spotkania w ramach grupy spadkowej, która zakończy się 11/12 maja. Zespół, który zajmie ostatnie miejsce w rozgrywkach spadnie do Ligi Centralnej. Z kolei przedostatnia drużyna PGNiG Superligi rozegra dwumecz z drugim uprawnionym do awansu zespołem z Ligi Centralnej. Stawką dwumeczu będzie utrzymanie bądź awans upoważniający do gry w PGNiG Superlidze w kolejnym sezonie.

Sezon 2023/24 PGNiG Superligi Kobiet rozpocznie się 9 września. Licencję na grę w najwyższej klasie rozgrywkowej otrzymało 10 zespołów. Do grona superligowców dołączył zespół SWWS Energa Szczypiorno Kalisz, który w rozgrywkach zastąpił spadkowicza KPR Ruch Chorzów. Rozpoczną one rywalizację w ramach fazy zasadniczej, liczącej 18 serii i podzielonej na dwie rundy. Zespoły rozegrają spotkania na zasadzie każdy z każdym - mecz i rewanż. Po zakończeniu fazy zasadniczej, tabela zostanie podzielona na grupę mistrzowską, w której znajdzie się pierwszych sześć zespołów oraz grupę spadkową, w której zagrają drużyny z miejsc 7-10. Po podziale na grupy zespoły rywalizować będą również w systemie mecz i rewanż. Grupa mistrzowska rozegra 10 serii spotkań, w grupie spadkowej zespoły powalczą w 6 seriach.

Aktualizacja 3.08.2023 r.:

Jak dowiedział się satkurier.pl, tematyką konferencji będzie ogłoszenie nadawcy telewizyjnego, który przez najbliższe sezony będzie transmitował spotkania najwyższego szczebla rozgrywek piłki ręcznej w Polsce.

Udział w konferencji wezmą:
Piotr Należyty, prezes Superligi sp. z o.o.
Marian Kmita, dyrektor ds. sportu Telewizji Polsat
Piotr Pykel, wicedyrektor ds. sportu Telewizji Polsat
Sławomir Szmal, były zawodnik i reprezentant Polski, wiceprezes ZPRP
Karol Bielecki, były zawodnik i reprezentant Polski
Grzegorz Tkaczyk, były zawodnik i reprezentant Polski

Aktualizacja 7.08.2023 r.:

ORLEN został sponsorem tytularnym najwyższego szczebla rozgrywek piłki ręcznej w Polsce – ORLEN Superligi i ORLEN Superligi Kobiet. Nowa umowa dotyczy 3 najbliższych sezonów i obejmuje szereg świadczeń marketingowych.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Piłka ręczna


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Kabel HDMI 2.0 4K Light 3,0m

Wysokiej klasy kabel połączeniowy HDMI Light z oświetleniem LED z...

35 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2 HEVC DI-WAY 2020 Mini

Mini odbiornik DVB-T/T2 z HEVC/H.265 marki DI-WAY z trybem hotelowym...

99 zł Więcej...

SAT Kurier - 8-10/2023 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 8-10/2023

12 zł Więcej...