reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

„Didaskalia” w telewizji WP

dodano: 2023-08-02 22:31 | aktualizacja: 2023-08-03 12:52
autor: Łukasz Knapik | źródło: Wirtualna Polska Holding/satkurier.pl

WP „Didaskalia” We wtorek, 8 sierpnia br. o godz. 22:10 w telewizji WP wyemitowany zostanie premierowo 1. odcinek 1. sezonu polskiego programu publicystycznego „Didaskalia”. Jego gospodarzem będzie Patrycjusz Wyżga, prowadzący serwis informacyjny „WP News” w stacji WP. Dodajmy, że od soboty, 11 marca br. Wirtualna Polska publikuje co tydzień w serwisie YouTube podcasty wideo „Didaskalia” Patrycjusza Wyżgi - dotąd powstało 21 odcinków.

WP „Didaskalia”


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
„Didaskalia” w telewizji WP

Didaskalia to tekst poboczny, który pozwala lepiej zorientować się w kontekście sytuacyjnym danego wydarzenia. Jak zapowiada nadawca, taki jest też program Patrycjusza Wyżgi („WP News” w telewizji WP - więcej tutaj), który w rozmowie ze swoimi gośćmi będzie odkrywał kolejne warstwy złożonych problemów politycznych, gospodarczych, społecznych dążąc do szerszego oglądu sytuacji, pomagającego widzom lepiej zrozumieć zachodzące na świecie zmiany i procesy.

Program „Didaskalia” w telewizji WP będzie emitowany premierowo we wtorki, od 8 sierpnia br., około godziny 22:10.

„Didaskalia” w serwisie YouTube

„Didaskalia” to format wideo podcastów Wirtualnej Polski, w których Patrycjusz Wyżga rozmawia z gośćmi o sprawach politycznych, gospodarczych, społecznych i naukowych. Premiera pierwszego odcinka odbyła się w sobotę, 11 marca br., a do tej pory ukazało się ich 21. Nowe odcinki publikowane są w każdą niedzielę o godzinie 19:00.

- Zdecydowana większość naszych wywiadów jest długa i dotyka spraw niezupełnie łatwych i nie całkiem oczywistych. A jednak widzowie chętnie po nie sięgają. Mój wniosek jest bardzo optymistyczny: odbiorcy mediów w Polsce są dużo mądrzejsi i dużo ciekawsi świata, niż powszechnie przyjęło się uważać. Jestem wdzięczny naszym widzom, że decydują się poświęcać swoją uwagę i swój cenny czas, by poszerzać obraz świata o detale i „instrukcje”, jakie przynoszą nasi znakomici rozmówcy

- mówi Patrycjusz Wyżga.


Do tej pory w programie gościli Krzysztof Wojczal, Bogusław Wołoszański, Tomasz Rożek, Bogdan Góralczyk, Tomasz Terlikowski, Hieronim Grala, Jerzy Bralczyk, Andrzej Dragan, Krzysztof Zanussi, Rafał Zaorski, Antoni Dudek, Mateusz Lachowski, Artur Chmielewski, Major Tarski, Krystyna Kurczab-Redlich, Waldemar Skrzypczak, Andrzej Dragan, Aleksandra Przegalińska i Rafał Wnuk.

- „Didaskalia” WP pokazują, że media odpowiadają nie tylko za szybkie dostarczanie najważniejszych informacji i tropienie nieprawidłowości. Wciąż mamy olbrzymią grupę odbiorców, którzy oczekują, że media będą przybliżać im coraz bardziej skomplikowany świat i go tłumaczyć. Świadomie wystartowaliśmy z tym formatem właśnie na YouTube, bo chcemy dostarczać najlepsze treści nie tylko w naszych serwisach. Gratuluję twórcom formatu, bo ich sukces mierzony liczbą subskrybentów jest spektakularny

- komentuje Paweł Kapusta, redaktor naczelny Wirtualnej Polski.


Wydawcą programu jest Jakub Jankowski, za produkcję odpowiada Paweł Mierzyński.
 
Patrycjusz Wyżga w programie „Didaskalia”, foto: Wirtualna Polska Holding
Patrycjusz Wyżga w programie „Didaskalia”, foto: Wirtualna Polska Holding
Patrycjusz Wyżga i Agnieszka Kopacz w programie „WP News”, foto: Wirtualna Polska Holding
Patrycjusz Wyżga i Agnieszka Kopacz w programie „WP News”, foto: Wirtualna Polska Holding


„Didaskalia” - sezon 1., emisja we wtorki (od 8 sierpnia 2023 roku) około godz. 22:10 w telewizji WP.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje stacji TV i VOD


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Mini PC Homatics BOX R Plus 4K - Uszkodzone opakowanie

Homatics BOX R Plus to najnowszy wzbogacony m. in. o...

549 zł Więcej...

Miernik SatLink WS-6933 dla DVB-S/S2

Miernik, do pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S z pomiarem PWR,...

239 zł Więcej...

Mini PC Homatics BOX R Lite 4K

Homatics BOX R Lite to najnowszy odtwarzacz multimedialny 4K firmy...

299 zł Więcej...