reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Zakazane kanały z wojskowego satelity na 45°E

dodano: 2023-08-03 16:48
autor: RO | źródło: flysat.com/parabola.cz

Rosja satelity Niektóre zakazane kanały telewizyjne z Rosji zostały uruchomione w Europie z wykorzystaniem wojskowego satelity telekomunikacyjnego Blagovest 1 (Cosmos 2520) na pozycji orbitalnej 45°E. W pakiecie znalazł się objęty sankcjami UE nadawca publiczny Pierwyj.

https://russiantvonline.co.uk/wp-content/uploads/2019/06/pervij_canal.jpg
Pierwyj kanal


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Do niedawna jeszcze z pozycji 45°E można było odbierać transmisje telewizyjne, realizowane przez satelitę Azerspace-2/Intelsat 38 i głównie były to usługi DTH bułgarskiego operatora Vivacom. Jednak wraz z rozpoczęciem inwazji Rosji na Ukrainę i nałożeniem sankcji UE na różne rosyjskie media, stacjonujący na 45°E rosyjski satelita Blagovest 1 zaczął być wykorzystywany do transmisji telewizyjnych - początkowo w paśmie C, teraz także w paśmie Ku.

Uruchomiony multipleks składa się z głównego kanału federalnego Pierwyj i jako jedyny jest nadawany bez szyfrowania (FTA). Pozostałe to międzynarodowe wersje kanałów tematycznych Dom Kino, Karusel i Poechali!. Te akurat są zaszyfrowane w Irdeto.

Transmisja całej paczki odbywa się w standardzie DVB-S2 i modulacji 8PSK na częstotliwości 11,469 GHz z polaryzacją poziomą (H). Kanały są nadawane w standardowej rozdzielczości SD w MPEG-4.

Blagovest 1 (Cosmos 2520) służył głównie do transmisji danych wojskowych, jednak później zaczął też prowadzić dosyły podstawowych kanałów federalnych w paśmie C po bezprecedensowym zakłóceniu rosyjskich multipleksów na wielu satelitach. Groziło to utrudnieniami w odbiorze naziemnym wśród mieszkańców Federacji Rosyjskiej.

Źródło: parabola.cz 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii DX - przekazy


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

SAT Kurier - 7-8/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 7-8/2022

12 zł Więcej...

Mini PC Homatics BOX Q

Homatics BOX Q to najpotężniejszy odtwarzacz multimedialny 4K na rynku...

319 zł Więcej...

Miernik SatLink WS-6933 dla DVB-S/S2

Miernik, do pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S z pomiarem PWR,...

249 zł Więcej...