reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Zwiastun 3. sezonu serialu „Belfer” [wideo]

dodano: 2023-08-07 12:01 | aktualizacja: 2023-08-08 16:47
autor: Jerzy Kruczek | źródło: CANAL+

Belfer 3 CANAL+ „Belfer” powraca z kolejnym sezonem i historią, która zaskoczy nie jeden raz. Belfer, Paweł Zawadzki (Maciej Stuhr), powraca do Małomorza, gdzie mieszka jego ojciec, były marynarz (Jacek Koman). Zaczyna pracę w lokalnym liceum. Kiedy podczas ich wspólnego, szkolnego rejsu na statku Kapitan Borchardt znika Kacper Krynicki (Michael Zieliński), charyzmatyczny nastolatek, nonkonformista i kolorowy ptak, Belfer włącza się w skomplikowane śledztwo prowadzone przez podkomisarz Ewę Krawiec (Roma Gąsiorowska), jego dawną miłość. Jakie tajemnice skrywają mieszkańcy rodzinnego miasta Pawła Zawadzkiego, malowniczego, nadmorskiego Małomorza? I czy przeszłość Belfra lub jego ojca ma jakikolwiek związek z zaginięciem chłopaka?

Maciej Stuhr w 3. sezonie „Belfra” / CANAL+
Belfer 3 CANAL+


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.

- Belfer w trzecim sezonie jest facetem dojrzalszym, bo doświadczonym już życiem. Jest w zupełnie innym miejscu niż kilka lat wcześniej, kiedy był trochę takim jeźdźcem znikąd, enigmatycznym bohaterem, o którym tak naprawdę niewiele wiedzieliśmy. Tym razem Paweł Zawadzki wraca do domu rodzinnego, przez co musi skonfrontować się ze swoją przeszłością. Dzięki temu widz dowie się o nim znacznie więcej. Zresztą jak i on sam. I to będzie ważna lekcja

- mówi Maciej Stuhr, odtwórca tytułowej roli.

Wciągająca zagadka, bohaterowie ukrywający mroczne sekrety, pełna scen akcji fabuła, która zaskakuje nie raz - to wszystko sprawia, że „Belfer” powraca w stylu, za który pokochali go widzowie.
 

- Zależało mi, żeby pokazać „Belfra” w nowej, świeżej odsłonie. Z jednej strony chciałem, żeby Paweł Zawadzki stał się głębszą postacią, z którą widzowie mogą się jeszcze bardziej utożsamić. Z drugiej strony w tej historii równie ważni są młodzi bohaterowie. Ważne było, żeby obraz tego pokolenia, tzw. „zetek”, był realistyczny. To pokolenie jest inne niż kilka lat temu, mówi innym językiem, ma inne potrzeby, inny sposób pokazywania siebie. Są różnorodni, kolorowi i otwarci. Dlatego mocno skupiliśmy się na castingu młodych aktorów, którzy w efekcie po prostu „rozsadzają” ekran swoją energią i charyzmą. Od „Belfra”, jak czas pokazał, zaczęły się duże kariery młodych gwiazd. Czuję, że tym razem będzie tak samo

- dodaje Łukasz Grzegorzek, reżyser.

Interaktywny kokpit

Osoby, które nie mogą się już doczekać nowych odcinków, mogą wejść na pokład statku Kapitan Borchardt i zapoznać się z niepublikowanymi wcześniej fragmentami scen z pierwszego odcinka trzeciego sezonu „Belfra”. - Jeśli tę lekcję odrobicie uważnie, odkryjecie jeszcze więcej - zachęca CANAL+. Strona jest dostępna tutaj.

Twórcy

Maciej Stuhr, Jacek Koman, Roma Gąsiorowska, Agata Kulesza, Mirosław Baka, Katarzyna Herman, Jan Jankowski, Marek Kalita oraz aktorzy młodego pokolenia: Michael Zieliński, Wiktoria Kruszczyńska, Hubert Miłkowski, Kamil Pudlik i Karolina Kowalska.
 
Michael Zieliński i Wiktoria Kruszczyńska w 3. sezonie serialu „Belfer”, fot. CANAL+

Za reżyserię odpowiada Łukasz Grzegorzek, zdobywca nagrody za „Moje wspaniałe życie”, w kategorii najlepsza reżyseria na FPFF w Gdyni oraz nominowany za ten tytuł do Orłów 2022 w kategorii najlepszy film.

Za scenariusz odpowiadają: Monika Powalisz i Przemysław Nowakowski („Bez tajemnic”, „Pakt”) oraz Liliana Pomykalska i Kacper Wysocki („Klangor”).

Producentkami ze strony CANAL+ są Beata Ryczkowska i Agnieszka Nejman, producentem wykonawczym z ramienia Opus TV Piotr Dzięcioł i Mariusz Włodarski.
 
Plakat serialu „Belfer” 3

Premiera serialu w piątek, 8 września w CANAL+ online oraz w CANAL+ Premium.
 


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Vu+ DUO 4K SE S2X FBC

Vu+ DUO 4K SE - najnowszy odbiornik Ultra HD 4K...

1 599 zł Więcej...

Google TV Next 4K Stick HDMI

Google TV Next 4K Stick HDMI to ciekawy i wydajny...

339 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2 GIP Box Mini HEVC

Cyfrowy odbiornik DVB-T/T2 z HEVC/H.265 marki GIP dla Naziemnej Telewizji...

119 zł Więcej...