reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

Weekend z „Mazowszem” w TVP Kobieta

dodano: 2023-08-08 23:15 | aktualizacja: 2023-08-10 13:06
autor: Jan Borejko | źródło: TVP

TVP Kobieta mazowsze 360px Z okazji przypadającego w tym roku 75-lecia zespołu „Mazowsze” kanał TVP Kobieta przygotował dla widzów w weekend 19 - 20 sierpnia specjalną ofertę programową przypominającą dorobek artystyczny jednego z największych na świecie zespołów ludowych oraz jego twórców.

TVP Kobieta
Mazowsze zespół TVP Kobieta 760px


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
„Mazowsze” to coś więcej niż zespół muzyczny, teatr czy instytucja artystyczna.

To symbol i kontynuacja polskiej tradycji. Małżeństwu Mirze i Tadeuszowi Sygietyńskim, w dziele tworzenia „Mazowsza”, przyświecał cel ocalenia od zapomnienia kultury i tradycji polskich wsi i miasteczek. Przemierzyli całą Polskę by znaleźć młode talenty muzyczne, tradycyjne stroje i jak najwierniej odtworzyć obyczaje ludowe.

W sobotę 19 sierpnia o godz. 9:00 TVP Kobieta zaprasza na filmowy portret jednej z najważniejszych kobiet „Mazowsza” – Miry Zimińskiej-Sygietyńskiej pt.: „Biografie - Mira”.

Znakomita artystka należała do grona najpopularniejszych w okresie międzywojennym aktorek estradowych i filmowych, była tancerką i piosenkarką. Po wojnie założyła wraz z mężem, Tadeuszem Sygietyńskim, Państwowy Zespół Pieśni i Tańca „Mazowsze”, którego była wieloletnim dyrektorem.

Niedzielny poranek w TVP Kobieta to z kolei opowieść o Tadeuszu Sygietyńskim – „Muzyczka mi grała…” (godz. 9:30). Film poświęcony wybitnemu muzykowi – twórcy „Mazowsza”. Ukazuje jego zaangażowanie w budowę zespołu, a także wkład w muzykę symfoniczną, kabaretową, filmową czy teatralną. Przypomnimy również jego twórczość z okresu okupacji i Powstania Warszawskiego.

Podczas tygodnia z „Mazowszem” w blokach oprawowych widzowie będą mogli obejrzeć zrealizowane przez Mateusza Szymkowiaka wywiady z artystami zespołu, a także zdjęcia zza kulis i przygotowania do koncertów. Nie zabraknie również materiałów archiwalnych i rozmów z obecnym dyrektorem Państwowego Zespołu Ludowego Pieśni i Tańca „Mazowsze” o najbliższych planach i świętowaniu 75. rocznicy powstania zespołu. 

Materiały o „Mazowszu” będą również dostępne w mediach społecznościowych anteny oraz na stronie kobieta.tvp.pl.

„Mazowsze” nazywane jest ambasadorem polskiej kultury. To barwna wizytówka Polski.
Mazowszanie przemierzyli już ponad 2,5 miliona km, dając ponad 7 tysięcy koncertów w 50 krajach na sześciu kontynentach dla kilkudziesięciu milionów widzów. I wciąż nie zwalniają tempa. Podczas każdego spektaklu prezentują ok. 20 tańców z różnych regionów Polski i przebierają się 7–10 razy zabierając na jeden koncert ok. 1000 kostiumów. Zespół zdobył niezliczoną liczbę nagród i odznaczeń polskich oraz zagranicznych.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje stacji TV i VOD


Informacje
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Octagon SF8008 Supreme Twin UHD 4K 2xDVB-S2X

Octagon SF8008 Supreme Twin UHD 4K 2xDVB-S2X - odbiornik UHD...

569 zł Więcej...

Mini PC Homatics BOX R 4K

Homatics BOX R to najnowszy odtwarzacz multimedialny 4K firmy Homatics...

319 zł Więcej...

Odbiornik Octagon SF8008 Combo UHD 4K S2X

Octagon SF8008 Combo UHD 4K S2X - nowy odbiornik UHD...

489 zł Więcej...