reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
Zobacz sport w tv na dzień: 2023-12-08 - 2023-12-09

Polsat z prawami do transmisji Orlen Superligi

dodano: 2023-08-09 12:32 | aktualizacja: 2023-08-11 16:48
autor: Anita Kaźmierska | źródło: polsatsport.pl/satkurier.pl

Orlen Superliga Polsat Sport Telewizja Polsat i Superliga podpisały umowę licencyjną dotyczącą praw do transmisji meczów ORLEN Superligi i ORLEN Superligi Kobiet przez najbliższe 7 sezonów, aż do 2030 roku. Potwierdziły się zatem wcześniejsze przypuszczenia satkurier.pl. Pierwsza transmisja już 30 sierpnia. Dotychczas prawa do transmisji meczów Superligi posiadała Telewizja Polska i platforma internetowa Emocje.TV.

Superliga
Orlen Superliga Polsat Sport


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Kanały Polsat Sport pokażą minimum 2 z 7 meczów w każdej serii fazy zasadniczej oraz minimum połowę meczów fazy play-off w ORLEN Superlidze (łącznie min. 60 spotkań w sezonie) oraz minimum 1 z 5 meczów w serii ORLEN Superligi Kobiet (łącznie min. 28 spotkań w sezonie). Aktualizacja 11.08.2023 r.: Pozostałe spotkania ORLEN Superligi (max. 5 w serii) i ORLEN Superligi Kobiet (max. 4 w serii) będzie można oglądać na platformie internetowej Emocje.TV.

Wszystkie transmisje będą prowadzone z wykorzystaniem co najmniej 5 kamer. Spotkania obu lig będą rozgrywane o stałych porach. ORLEN Superligę będzie można oglądać na sportowych antenach Telewizji Polsat w niedzielę o godz. 15:00 i poniedziałek o godz. 18:00, a serie rozgrywane w środy o godz. 18:00 i 20:00. Z kolei ORLEN Superliga Kobiet będzie pokazywana we wtorki o godz. 18:00.

To powrót ligowej piłki ręcznej do kanałów sportowych Polsatu po 7 latach przerwy.

W przeszłości Polsat przez dekadę transmitował mecze zarówno najwyższego szczebla rozgrywek mężczyzn i kobiet oraz spotkania reprezentacji Polski, na czele z historycznymi sukcesami, jak m.in. srebro mistrzostw świata wywalczone przez Orły Wenty w 2007 roku. Poprzedniej współpracy Polsatu i Superligi towarzyszyły medale reprezentacyjne oraz klubowe poważnych imprez międzynarodowych, a także historyczne Euro 2016 zorganizowane w Polsce.
 

– Piłka ręczna to kwintesencja sportów drużynowych. Tylko nieskazitelna współpraca wszystkich zawodników może przynieść sukces w tej bezpośredniej, dynamicznej i twardej rywalizacji. Tak było przez 10 lat wspólnej gry Polsatu i polskiej piłki ręcznej, w czasie których stoczyliśmy wiele zwycięskich pojedynków. Po krótkiej przerwie czas na nowe wyzwania. Mamy jednak świadomość, że nie startujemy w punkcie, w którym się rozstawaliśmy. Trochę czasu upłynie zanim wrócimy do formy, w której odnosiliśmy największe sukcesy. Nie mam jednak wątpliwości, co do potencjału drzemiącego w tej drużynie – powiedział Marian Kmita, dyrektor ds. sportu Telewizji Polsat.

Eurosport straci prawa do Ligi Mistrzów EHF

Jak informuje nadawca, partnerstwo z ORLEN Superligą i ORLEN Superligą Kobiet to początek zwiększonego zaangażowania Telewizji Polsat w promocję piłki ręcznej w Polsce.

Zakupione zostały także prawa do halowych Mistrzostw Europy kobiet i mężczyzn w latach 2028-2030, Ligi Mistrzów kobiet i mężczyzn (od sezonu 2026/2027, bo teraz są w posiadaniu Eurosportu) oraz plażowych Mistrzostw Europy kobiet i mężczyzn (w latach 2027-2029). Widzów czekają więc setki godzin transmisji meczowych i studyjnych.

Dla Superligi sp. z o.o. współpraca z Telewizją Polsat to kolejne strategiczne partnerstwo nawiązane w ostatnim czasie. Dwa dni wcześniej spółka poinformowała o partnerstwie z marką ORLEN, która stała się integralną częścią nazwy rozgrywek ORLEN Superligi oraz ORLEN Superligi Kobiet przez najbliższe 3 sezony.
 

– To przełomowa umowa w historii ORLEN Superligi i ORLEN Superligi Kobiet od czasu powstania ligi zawodowej. Zakłada nie tyko realizację transmisji meczów, ale również długofalowy plan rozwoju i promocję dyscypliny na kanałach Telewizji Polsat. Bardzo się cieszymy, że władze stacji postawiły na piłkę ręczną i widzą w niej potencjał. Rozpoczynamy nowy etap rozwoju. Jestem przekonany, że przeniesie on najpierw ligową, a następnie reprezentacyjną piłkę ręczną w zupełnie inny wymiar. To ogromna nobilitacja, że będzie nam w tym towarzyszył tak doświadczony partner. Wraz z początkiem obecnego sezonu dostęp do ligowych rozgrywek zyskuje ponad 20 mln odbiorców Polsatu Sport, Polsatu Sport Extra i Polsatu Sport News. To ogromna liczba i świetna okazja do promocji dla piłki ręcznej – mówił Piotr Należyty, prezes Superligi sp. z o.o.

Władze Superligi sp. z o.o. oraz Telewizji Polsat poinformowały o warunkach długoletniej współpracy podczas konferencji prasowej, która odbyła się 9 sierpnia w hotelu Four Points by Sheraton w Warszawie. Udział w konferencji wzięli prezes Superligi sp z o.o., Piotr Należyty, dyrektor ds. sportu Telewizji Polsat, Marian Kmita, wicedyrektor ds. sportu Telewizji Polsat, Piotr Pykel oraz legendy polskiej piłki ręcznej: Sławomir Szmal, Karol Bielecki oraz Grzegorz Tkaczyk.
 
Konferencja prasowa Superligi i Telewizji Polsat, fot. Superliga

Pierwsza transmisja na kanałach Polsat Sport już 30 sierpnia, kiedy rozgrywki ORLEN Superligi w sezonie 2023/2024 zainauguruje spotkanie ARGED Rebud KPR Ostrovii z Górnikiem Zabrze. Mecz rozpocznie się o godz. 18:00.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Piłka ręczna


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Google TV Next 4K Stick HDMI

Google TV Next 4K Stick HDMI to ciekawy i wydajny...

339 zł Więcej...

SAT Kurier - 5-6/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 5-6/2022

12 zł Więcej...

Antena Inverto 120 grafit

Antena stalowa, cynkowana 120cm z zawieszeniem sztywnym w kolorze grafitowym....

399 zł Więcej...