reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Jak odbierać kanały ZONA DAZN na kartach tivùsat?

dodano: 2023-08-08 16:53 | aktualizacja: 2023-08-09 14:39
autor: Anita Kaźmierska | źródło: DAZN/tivùsat/sat-4-all.com/satkurier.pl

DAZN Tivusat www.tivusat.tv 9 sierpnia br. oferta włoskiej platformy satelitarnej tivùsat została uzupełniona o ZONA DAZN. Jest to opcjonalny, dodatkowo płatny kanał telewizyjny HD oferujący m.in. wybrane mecze włoskiej Serie A oraz hiszpańskiej LaLiga EA Sports. W razie potrzeby (podczas nakładających się transmisji) uruchamiany jest tymczasowy kanał ZONA DAZN 2. Jak uzyskać dostęp do kanałów ZONA DAZN na kartach tivùsat?

www.tivusat.tv
DAZN Tivusat www.tivusat.tv


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Platforma tivùsat jest dobrze znana nie tylko we Włoszech za sprawą możliwości bezpłatnego oglądania szeregu kanałów telewizyjnych w języku włoskim. Wystarczy kupić certyfikowany odbiornik lub moduł CAM z przypisaną kartą, by z satelitów Eutelsat Hot Bird (13°E) odbierać ponad 180 kanałów (wliczając telewizję i radio), z których 60 nadaje w rozdzielczości HD. Więcej na temat tej platformy można przeczytać w artykule „Przedstawiamy platformy: tivùsat”.

Nowość w tivùsat: kanały ZONA DAZN

ZONA DAZN jest dostępny na pozycji 214. listy kanałów tivùsat, natomiast okazjonalny ZONA DAZN 2 na 215. Oferują one max. 7 meczów włoskiej Serie A w kolejce i wybrane mecze hiszpańskiej LaLiga EA Sports oraz oryginalne treści DAZN. W przypadku gdy 3 lub więcej meczów Serie A będzie rozgrywanych jednocześnie, tylko 2 będą transmitowane na żywo, według wyboru DAZN, na kanałach ZONA DAZN i ZONA DAZN 2. Wszystkie 10 meczów każdej kolejki Serie A będzie można śledzić wyłącznie w aplikacji platformy streamignowej DAZN.

Ile kosztuje dostęp do ZONA DAZN na tivùsat?

Dostęp to kanałów ZONA DAZN w tivùsat kosztuje 7,50 euro miesięcznie, oprócz ceny subskrypcji DAZN Standard lub DAZN Plus, bowiem aby móc skorzystać z opcji ZONA DAZN w tivùsat, trzeba subskrybować włoski DAZN. Plan DAZN Standard kosztuje 40,99 euro miesięcznie, a DAZN Plus 55,99 euro miesięcznie (taniej wychodzi przy płatności na rok z góry). Zatem DAZN Standard + ZONA DAZN kosztuje łącznie 48,49 euro miesięcznie, czyli około... 216 zł miesięcznie. W porównaniu z kwotą miesięcznej subskrypcji/abonamentu Eleven Sports w Polsce (4 kanały ze wszystkimi meczami Serie A, połową meczów LaLiga EA Sports i wieloma innymi transmisjami), która wynosi około 15 zł, DAZN Standard + ZONA DAZN kosztuje kilkanaście razy więcej.

Jak uzyskać dostęp do ZONA DAZN na tivùsat?
  1. Trzeba być użytkownikiem tivùsat z certyfikowanym urządzeniem dla DAZN i aktywowaną kartą.
  2. Należy zaktualizować swoje urządzenie do wersji oprogramowania wymienionej pod tym linkiem (dla modułów CAM 4K jest to D_35.00.50.00.05.05).
  3. Być subskrybentem planów DAZN Standard lub DAZN Plus.
  4. Wykupić dodatkową opcję ZONA DAZN.

Jakie urządzenia tivùsat pozwalają na odbiór kanałów ZONA DAZN?

Nie wystarcza, by był to certyfikowany dekoder lub CAM 4K z przypisaną, aktywowaną kartą. Urządzenie musi zostać zaktualizowane do najnowszej wersji oprogramowania, o ile takowa jest dostępna dla danego modelu dekodera lub modułu (lista modeli tutaj).

Aktualizacja jest dostępna dla wszystkich CAM 4K z czarną kartą tivùsat - marki Digiquest, Humax, Mediasat, Tele System oraz i-Zap. Nie jest za to dostępna dla modułów HD (ze złotą kartą).

W modułach 4K po aktualizacji uruchamia się opcja cardless i CAM staje się hybrydowy: kartowy + bezkartowy. Karta jest nadal wymagana, ale dochodzą dodatkowe kanały cardless (ZONA DAZN).

Jeśli chodzi o dekodery, ZONA DAZN z oczywistych względów nie zadziała na modelach SD (z niebieską kartą). Nie ruszy też na modelach HD ze złotą kartą i wybranych modelach HD z zieloną kartą (w tym drugim przypadku z uwagi na nieudostępnienie aktualizacji oprogramowania przez wybranych producentów), a także na modelach 4K ze srebrną kartą.

Generalnie kanały ZONA DAZN nie będą dekodowane na starszych modelach urządzeń obsługujących kodowanie Nagravision Tiger. Konieczna jest obsługa Nagravision Merlin

Parametry techniczne:
Eutelsat Hot Bird 13G (13°E)
tp. 60 (11,919 GHz, pol. V, SR: 29900, FEC: 2/3, DVB-S2/QPSK)
  • ZONA DAZN (CAID: 1856)
  • ZONA DAZN 2 (CAID: 1856)


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Platformy - świat


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik EDISION OS NINO+ DVB-S2 HEVC

Odbiornik EDISION OS NINO+ DVB-S2 HEVC - tani tuner na...

329 zł Więcej...

Mini PC Homatics BOX Q

Homatics BOX Q to najpotężniejszy odtwarzacz multimedialny 4K na rynku...

319 zł Więcej...

Miernik Satlink ST-6986 DVB-T/T2/C DVB-S/S2 z podglądem i testerem optycznym

Miernik Satlink ST-6986 do pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2, naziemnych...

1 690 zł Więcej...