reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

11. Zamojski Festiwal Filmowy „Spotkania z historią”

dodano: 2023-08-10 11:52
autor: Janusz Sulisz | źródło: TVP Historia

11 zamojski festiwal filmowy TVP Historia 2023 360px TVP Historia w dniach 17-19 sierpnia zaprasza do Zamościa na 11. Zamojski Festiwal Filmowy „Spotkania z historią”. Podczas trzech dni festiwalowych miłośnicy historii obejrzą najlepsze z najnowszych polskich filmów dokumentalnych o tematyce historycznej. W tym roku o statuetki „Zamość – Perła Renesansu” powalczy aż 16 produkcji.

zamoscfilmfestival.pl
11 zamojski festiwal filmowy TVP Historia 2023 760px


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Do finałowego etapu tegorocznego konkursu 11. Zamojskiego Festiwalu Filmowego „Spotkania z historią” zakwalifikowało się 16 spośród 56 filmów dokumentalnych o tematyce historycznej.

Produkcje nominowane do nagród „Zamość Perła Renesansu" zobaczymy w ramach specjalnych pokazów konkursowych w Centrum Kultury Filmowej „Stylowy" w dniach 17-19 sierpnia w Zamościu. Pokazy uatrakcyjnią spotkania z twórcami, które poprowadzi Tomasz Muller.

11. Zamojski Festiwal Filmowy „Spotkania z historią” to również wydarzenia towarzyszące zorganizowane w samym sercu historycznej części Zamościa.

W czwartek, 17 sierpnia o godz. 20:00 na Rynku Wodnym w Zamościu odbędzie się oficjalna inauguracja festiwalu, podczas której TVP Historia zaprezentuje nowości ramówki jesiennej. Na widzów czeka pokaz aż 4 filmów i produkcji dokumentalnych: „Akcja H-T" (reż. T. Doroszuk, J. Oleszkowicz), „Czarna wołga. Porwania dzieci” (reż. P. Litka), „Folusznik” (reż. A. Żmijewska) oraz „Z ziemi obcej do Polski... Cudzoziemcy w Powstaniu Styczniowym” (reż. L. Wiśniewski).

W piątek 18 sierpnia o godz. 20:00, również na Rynku Wodnym, zapraszamy na spotkanie otwarte z dr hab. Milenią Fiedler, rektorką PWSFTviT w Łodzi. Wybitna montażystka, która współpracowała z takimi reżyserami, jak Andrzej Wajda, Janusz Majewski, Wojciech Marczewski czy Janusz Zaorski, poprowadzi masterclass – warsztaty z montażu dla twórców, zarówno obecnych, jak i przyszłych. Po wydarzeniu zapraszamy na plenerowy pokaz zmontowanego przez nią filmu „Czarny Mercedes”. Wstęp na oba wydarzenia jest bezpłatny. 

Z kolei w sobotę, 19 sierpnia o godz. 20:00, na słynnym Rynku Wielkim w Zamościu odbędzie się Gala finałowa i wręczenie nagród 11. ZFF „Spotkania z historią". Wydarzenie uświetni koncert „W siódmym niebie” w wykonaniu zespołu Voice Band z gościnnym występem Eweliny Flinty i towarzyszeniem Orkiestry Symfonicznej im. K. Namysłowskiego w Zamościu pod batutą Tadeusza Wicherka. Voice Band to jedyny w Polsce zespół nawiązujący do międzywojennej tradycji rewelersów. Koncert tej grupy to wzruszająca podróż w czasie do lat 20. i 30. minionego stulecia, która będzie doskonale rezonować w otoczeniu historycznego Rynku Wielkiego.

Centrum Kultury Filmowej "Stylowy" zaprasza też na wyjątkowe seanse z kultowymi bajkami, czyli „Retrobajki – dla małych i dużych”, a także na filmowe pokazy pozakonkursowe. Miasto Zamość przygotowało również wiele innych wydarzeń takich jak wystawy muzealne i plenerowe, pokazy uzbrojenia czy spotkania i spacery historyczne. Szczegóły na stronie: www.zamoscfilmfestival.pl/program/program.html.

Zamojski Festiwal Filmowy „Spotkania z historią” to wspólna inicjatywa TVP Historia, Centrum Kultury Filmowej „Stylowy” w Zamościu oraz Miasta Zamość, która już od 11 lat odbywa się w samym sercu renesansowego Zamościa.

Bilety na pokazy konkursowe w cenie 6 zł są dostępne w kasach kina, ul. Odrodzenia 9 lub online: www.stylowy.net. Wstęp na plenerowe wydarzenia towarzyszące jest bezpłatny.

TVP Historia zaprasza na „Studio Festiwalowe” 17, 18 oraz 19 sierpnia, gdzie zaprezentuje filmy zgłoszone na 11. ZFF „Spotkania z Historią". Będą to też relacje ze spotkań z twórcami, organizatorami festiwalu, jurorami, gospodarzami miasta oraz gośćmi festiwalowymi.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje stacji TV i VOD


Informacje
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Mini PC Homatics BOX R 4K

Homatics BOX R to najnowszy odtwarzacz multimedialny 4K firmy Homatics...

319 zł Więcej...

Mini PC Homatics BOX R Lite 4K

Homatics BOX R Lite to najnowszy odtwarzacz multimedialny 4K firmy...

299 zł Więcej...

Mini PC Homatics Dongle Q

Homatics Dongle Q to najpotężniejszy odtwarzacz multimedialny 4K na rynku...

239 zł Więcej...