reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

„Wszystko dla mojej matki” na kanale TVP Polonia

dodano: 2023-08-12 08:29
autor: Łukasz Knapik | źródło: TVP/satkurier.pl

TVP „Wszystko dla mojej matki” W sobotę, 12 sierpnia br. o godz. 22:55 na kanale TVP Polonia, w ramach pasma „Uwaga - premiera!”, wyemitowany zostanie premierowo polski film „Wszystko dla mojej matki”. Producentem filmu jest Naima Film, koproducentami są TVP, Zachodniopomorski Fundusz Filmowy, Pomerania Film, Warmińsko-Mazurski Fundusz Filmowy, Dolnośląskie Centrum Filmowe, Coloroffon i Dreamsound, dystrybutorem jest TVP Dystrybucja Kinowa, a wsparcia udzielił Polski Instytut Sztuki Filmowej (PISF). Występują Zofia Domalik, Maria Sobocińska, Malwina Laska, Helena Englert, Jowita Budnik, Magdalena Czerwińska, Małgorzata Buczkowska, Danuta Borsuk, Adam Cywka i Dobromir Dymecki.

TVP „Wszystko dla mojej matki”


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Aleksandra (w tej roli Zofia Domalik) ma siedemnaście lat. Za ciągłe ucieczki z domu dziecka, sąd umieszcza ją w zakładzie poprawczym. Filmowa opowieść w reżyserii Małgorzaty Imielskiej o dorastaniu, samotności i szukaniu wiary w siebie w realiach zakładu poprawczego dla nastolatek.

Aleksandra to młoda, siedemnastoletnia dziewczyna, która została umieszczona w zakładzie poprawczym z powodu wielokrotnych ucieczek z domu dziecka. W ośrodku poznaje Irenę (Jowita Budnik) i Andrzeja (Adam Cywka), którzy mieszkają w pobliżu jej rodzinnego domu. Dziewczyna marzy, by udać się z nimi na wakacje i poznać matkę.

„Wszystko dla mojej matki” to dramat obyczajowy. Jego reżyserką i autorką scenariusza jest Małgorzata Imielska, za zdjęcia odpowiadają Tomasz Naumiuk i Wojciech Staroń, za scenografię Katarzyna Filimoniuk, a za montaż Agnieszka Glińska. W obsadzie znaleźli się Zofia Domalik, Maria Sobocińska, Malwina Laska, Helena Englert, Jowita Budnik, Magdalena Czerwińska, Małgorzata Buczkowska, Danuta Borsuk, Magdalena Celmer, Katarzyna Wajda, Joanna Połeć, Zuzanna Puławska Edyta Januszewska, Halina Rasiakówka, Adam Cywka i Dobromir Dymecki (więcej tutaj).

Film „Wszystko dla mojej matki” na kanale TVP Polonia zostanie pokazany premierowo w ramach pasma „Uwaga - premiera!” (więcej tutaj).

Dodajmy, iż film „Wszystko dla mojej matki” pojawił się w kinach w piątek, 3 stycznia 2020 roku (więcej tutaj).

Przypomnijmy, iż polskie filmy w telewizji znajdziecie w weekendowym wykazie satkurier.pl: „Przewodnik po polskich filmach w PL TV”, w dziale „Propozycje stacji TV” (więcej tutaj).
 
Zofia Domalik na plakacie promującym kinową emisję filmu „Wszystko dla mojej matki”, foto: TVP
Zofia Domalik na plakacie promującym kinową emisję filmu „Wszystko dla mojej matki”, foto: TVP
Zofia Domalik i Malwina Laska w filmie „Wszystko dla mojej matki”, foto: Robert Pałka
Zofia Domalik i Malwina Laska w filmie „Wszystko dla mojej matki”, foto: Robert Pałka
Sukces filmu „Wszystko dla mojej matki” na „Dhaka International Film Festival”, foto: TVP
Sukces filmu „Wszystko dla mojej matki” na „Dhaka International Film Festival”, foto: TVP


„Wszystko dla mojej matki” - emisja w sobotę, 12 sierpnia 2023 roku o godz. 22:55 na kanale TVP Polonia.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Nowe programy


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Mini PC Homatics BOX R Plus

Homatics BOX R Plus to najnowszy wzbogacony m. in. o...

629 zł Więcej...

Kabel HDMI 2.1 8K UHD 3,0m

Najnowszy kabel HDMI o długości 3,0m w wersji v2.1 dla...

65 zł Więcej...

SAT Kurier - 1-2/2023 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 1-2/2023

12 zł Więcej...