reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Premierowe odcinki „Kobiet Podhala” w TVP Kobieta

dodano: 2023-08-13 20:09
autor: Jan Borejko | źródło: TVP

TVP Kobieta 20 i 27 sierpnia TVP Kobieta wyemituje premierowe odcinki cyklu „Kobiety Podhala”. W najnowszych odcinkach prowadząca program Anna Kostrzewska przyjrzy się z bliska twórczości dwóch wyjątkowych kobiet: Zofii Forteckiej - jednej z najciekawszych na świecie autorek malarstwa na szkle i Anety Larysy Knap, projektantki mody. Dwa całkiem odmienne portrety ukazujące różne światy łączy jedno: barwny folklor regionu, który przez dekady twórczo inspiruje kolejne pokolenia kobiet.

TVP Kobieta
TVP Kobieta Kobiety Podhala program 760px


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
 
Odcinek z Zofią Fortecką TVP Kobieta wyemituje 20 sierpnia o godz. 10:30.

Podczas spotkania z malarką widzowie będą mogli przyjrzeć się technice malarstwa na szkle oraz odbyć podróż do źródeł sztuki okresu Bizancjum i renesansowych kompozycji widocznych w miniaturach namalowanych przez autorkę. W rodzinnym spotkaniu w pracowni Pani Zofii widzowie poznają również jej córkę – malarkę Magdalenę Fortecką, która kontynuuje rodzinne tradycje. Malarka opowie o początkach twórczości swojej Mamy, Zofii, której unikatowy styl jest rozpoznawany daleko poza granicami Polski od Budapesztu, po słoneczną Italię, Paryż, a nawet Meksyk.

Projektantka Aneta Larysa Knap swymi sukniami urzekła nie tylko Podhalanek, ale także mieszkanek odległych Zjednoczonych Emiratów Arabskich, gdzie pokazywała swoje kolekcje. Spotkanie z nią to podróż w świat współczesnej businesswoman, która umiejętnie łączy zainteresowanie folklorem z nowoczesnymi trendami, a sztukę projektowania ze skutecznym kreowaniem własnej marki. Odcinek z Larysą Anetą Knap widzowie TVP Kobieta będą mogli obejrzeć 27 sierpnia o godz. 10:30.

Cykl „Kobiety Podhala” odkrywa przed widzami piękno Zakopanego oraz wyjątkowe kobiety żyjące z pasji i realizujące je właśnie na Podhalu.

Widzowie dowiedzą się, co tak naprawdę czyni wyjątkowym to miejsce na mapie Polski. Co sprawiło, że właśnie tu rozwinęły się unikatowe w skali naszego kraju, a nawet świata: rzemiosło, muzyka oraz malarstwo. Kim tak naprawdę są góralki – jakie wyznają wartości, czym jest dla nich szczęście oraz jak udaje im się dziś realizować i udoskonalać tradycję przekazywaną przez pokolenia. Każdy odcinek to prawdziwa podróż przez historię.

Program „Kobiety Podhala” powstał przy współpracy z Miastem Zakopane i Zakopiańskim Centrum Kultury.


„Kobiety Podhala", TVP Kobieta
20 i 27 sierpnia o godz. 10:30.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Vu+ ZERO rev.2 HEVC

Vu+ ZERO rev.2 - najnowszy odbiornik Vu+ na Linuksie z...

429 zł Więcej...

SAT Kurier - 3-4/2023 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 3-4/2023

12 zł Więcej...

Google TV Next 4K Stick HDMI

Google TV Next 4K Stick HDMI to ciekawy i wydajny...

339 zł Więcej...