reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

Kobiece dokumenty w sierpniu w Planete+

dodano: 2023-08-15 17:14 | aktualizacja: 2023-08-15 20:17
autor: Łukasz Knapik | źródło: Canal+ Polska

Planete+ W sierpniu br. dokumentalny kanał Planete+ poleca swoim widzom szczególnie takie programy jak „Tropiąc pana Satoshiego”, „A-ha - The Movie”, „Szminka. Seksapil i władza”, „Amy Winehouse 10 lat później”, „Freddie Mercury - ostatni rozdział” i „Ty brzydka, tłusta szmato!”.

Planete+
Twoje miasto z góry Planete+ plebiscyt


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Jak zapowiada nadawca, dokumenty o postaciach popkultury, jak Amy Winehouse („Amy Winehouse 10 lat później”), Farrokh Bulsara „Freddie Mercury” („Freddie Mercury - ostatni rozdział”) czy członkowie grupy A-ha („A-ha - The Movie”), oraz historie zwykłych ludzi, mierzących się z hejtem („Ty brzydka, tłusta szmato!”). Dokumenty o internetowych zagadkach („Tropiąc pana Satoshiego”) oraz o przedmiotach popkultury, symbolizujących walkę o niezależność kobiet („Szminka. Seksapil i władza”). Wszystkie te tytuły w sierpniu br. dostępne będą w serwisie VOD CANAL+ Online i na antenie stacji Planete+.

Sierpień 2023 roku w ofercie kanału Planete+:

„Tropiąc pana Satoshiego”
emisja: w środę, 2 sierpnia br. o 22:00

Gdzie jest pan Satoshi? Opowieść o tym, jak internetowi gracze przez kilkanaście lat szukali pewnego Japończyka. W 2005 roku na rynku pojawiło się „Perplex City”, gra Alternate Reality Game (ARG). W tego typu grach wykorzystuje się świat realny jako łącznik między fabułą a graczami, umieszczając w nim zagadki i zadania, które trzeba rozwiązać. W „Perplex City” jednym z nich było znalezienie mężczyzny ze zdjęcia, niejakiego pana Satoshiego. Grupa zapalonych graczy szukała go przez 14 lat. Czy im się udało?

„A-ha - The Movie”
emisja: w sobotę, 12 sierpnia br. o 22:00

O drodze na szczyt - a także o tym, co działo się potem. Historia norweskiej grupy synthpopowej A-ha. Morten Harket, Magne Furuholmen i Pål Waaktaar-Savoy - trzech chłopaków, dla których Norwegia była za mała i którym marzyła się międzynarodowa sława. I udało się: zespół A-ha trafił do pierwszej ligi muzyki popularnej. Sukces jednak miał swoją cenę. Jak zapowiada nadawca, to dokument przedstawiający czterdziestoletnią historię grupy, która dała światu znacznie więcej niż nieśmiertelny przebój „Take On Me”.

„Szminka. Seksapil i władza”
emisja: w piątek, 18 sierpnia br. o 22:00

Mała rzecz, a budzi wielkie emocje. Oto barwna historia szminki i kobiet, dla których była i jest orężem. Symbol buntu czy konserwatyzmu? Emancypacji czy podporządkowania się męskim pragnieniom? Szminka towarzyszy kobietom od wieków i służy nie tylko podkreśleniu urody. Wychwalana lub potępiana - w zależności od epoki, wyobrażeń o pięknie, uwarunkowań kulturowych, a nawet polityki. Dokument skupia się na wybranych momentach w historii szminki i na jej sławnych użytkowniczkach.

„Amy Winehouse 10 lat później”
emisja: w sobotę, 19 sierpnia br. 22:00

Amy Winehouse - przedwcześnie zmarła gwiazda muzyki, jedna z tragicznych ikon popkultury, z racji wieku, w którym odeszła wraz z Jimem Morrisonem i Janis Joplin należąca do tak zwanego Klubu 27. Dokument zrealizowany z okazji dziesięciolecia śmierci gwiazdy. Widzowie zobaczą w nim wywiady z bliskimi piosenkarki oraz dotąd niepublikowane nagrania.

„Freddie Mercury - ostatni rozdział”
emisja: w sobotę, 26 sierpnia br. o 22:00

O kultowym zespole Queen i jego wokaliście mówi się wiele. Mniej światła i uwagi pada jednak na ostatnie lata życia Freddiego Mercury’ego, kiedy wycofał się ze sceny. O jego ostatnich chwilach w dokumencie opowiadają bliscy i przyjaciele. W filmie znajdują się także fragmenty koncertów i inne archiwalia. W 1986 roku koncerty Queen, promujące album „Kind of Magic”, przyciągnęły ponad milion osób. Chociaż był to szczytowy moment popularności zespołu, po zakończeniu trasy Freddie Mercury powiadomił kolegów, że więcej nie wystąpi „na żywo”. Wokalista zmarł kilka lat później, w 1991 roku. Kilka miesięcy później muzycy Queen wrócili na scenę, by zorganizować na Wembley koncert, który miał uczcić pamięć Freddiego Mercury’ego i przeciwstawić się stygmatyzacji osób z HIV i AIDS.

„Ty brzydka, tłusta szmato!”
emisja: w niedzielę, 27 sierpnia br. o 22:00

Dziennikarka, aktywistka, youtuberka, polityczka. Dwanaście kobiet opowiada o hejcie, którego doznały w sieci. Były wyzywane, poniżane, grożono im gwałtem, torturami, śmiercią. Sprawcy nieraz działali grupowo. Atakowane przez nich kobiety doświadczyły traumy, depresji, bały się wejść do sieci i wyjść z domu. Były lekceważone przez policję. A jednak postanowiły przeciwstawić się cyberprzemocy.
 
Amy Winehouse w filmie „Amy Winehouse 10 lat później”, foto: Curious Films
Amy Winehouse w filmie „Amy Winehouse 10 lat później”, foto: Curious Films
Janis Winehouse-Collins i Amy Winehouse w filmie „Amy Winehouse 10 lat później”, foto: Curious Films
Janis Winehouse-Collins i Amy Winehouse w filmie „Amy Winehouse 10 lat później”, foto: Curious Films


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje stacji TV i VOD


Informacje
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik DVB-T/T2 HEVC DI-WAY 2020 Mini

Mini odbiornik DVB-T/T2 z HEVC/H.265 marki DI-WAY z trybem hotelowym...

99 zł Więcej...

Mini PC Homatics Dongle R 4K

Homatics Dongle R to najpotężniejszy odtwarzacz multimedialny 4K na rynku...

249 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ UNO 4K SE S2X FBC Multistream

Vu+ UNO 4K SE - najnowsza wersja tunera 4K od...

1 230 zł Więcej...