reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Zagadki we wrześniu w Polsat Viasat History

dodano: 2023-08-15 18:34
autor: Łukasz Knapik | źródło: Viasat World

Polsat Viasat History We wrześniu br. kanał telewizyjny Polsat Viasat History poleca swoim widzom szczególnie takie programy jak „Tajemnice jeziora İznik” i „Dziki Zachód” (sezon 1.).

Polsat Viasat History


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Wrzesień 2023 roku w ofercie kanału Polsat Viasat History:

„Tajemnice jeziora İznik” („Iznik, The Sunken Enigma”)
emisja: w niedzielę, 3 września br. o 21:00

Turcja, rok 2014: rutynowy lot badawczy nad jeziorem İznik nieoczekiwanie ujawnia zatopione pozostałości bizantyjskiej bazyliki z IV wieku. To przełomowe odkrycie skłania grupę naukowców z całego świata do zbadania historii i upadku kościoła zbudowanego w starożytnym rzymskim mieście Nicaea, obecnie znanym jako İznik. Jak doszło do tego, że wspaniała bazylika została pochłonięta przez jedno z największych tureckich jezior? Jak i dlaczego została zniszczona i co stało się ze zgromadzoną wokół niej społecznością? W trakcie badań naukowcy trafiają na kolejną wielką tajemnicę. Czy to możliwe, że właśnie w tej bazylice zgromadzili się uczestnicy I Soboru Nicejskiego?

„Dziki Zachód” („The Frontier”)
emisja: od piątku, 22 września br. o 21:00

Seria ukazuje legendy, wybrane wydarzenia i folklor amerykańskiego Dzikiego Zachodu, który stał się ważnym elementem tworzącej się amerykańskiej tożsamości kulturowej. Kręcone w Hollywood westerny każą nam wierzyć, że kowboje i Indianie ciągle walczyli ze sobą na Dzikim Zachodzie; że wszyscy kowboje byli biali; że rdzenni Amerykanie byli brutalni, dzicy i atakowali bez powodu, a wszyscy szeryfowie byli praworządnymi obywatelami. - W tym programie zobaczymy, że rzeczywistość bywała często bardzo odmienna - zapowiada nadawca.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

SAT Kurier - 3-4/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 3-4/2022

12 zł Więcej...

Mini PC Homatics BOX Q

Homatics BOX Q to najpotężniejszy odtwarzacz multimedialny 4K na rynku...

319 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ ZERO 4K

Vu+ ZERO 4K - najtańszy odbiornik Ultra HD od koreańskiego...

699 zł Więcej...