reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

Podróże we wrześniu w Polsat Viasat Nature

dodano: 2023-08-16 22:05 | aktualizacja: 2023-08-17 15:13
autor: Łukasz Knapik | źródło: Viasat World

Polsat Viasat Nature We wrześniu br. kanał telewizyjny Polsat Viasat Nature poleca swoim widzom takie programy jak „Olbrzymy” (sezon 1.), „Dzikie śpiochy” i „W poszukiwaniu irbisów: pogoń za cieniem” (sezon 1.), a w ramach pasma „Lato z Ameryką Południową” taką produkcję jak „Pantanal - cud brazylijskiej przyrody”.

Polsat Viasat Nature


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Wrzesień 2023 roku w ofercie kanału Polsat Viasat Nature:

„Olbrzymy” („Giants”)
emisja: w niedziele (od 3 września br.) o 13:50

Gospodarzem tej pięcioodcinkowej serii jest odkrywca, biolog i obrońca przyrody, Dan O'Neill. Spędził on 10 lat w Gujanie - nazywanej czasami Krainą Olbrzymów - badając jej dziką przyrodę. Teraz wyrusza tropem największych żyjących osobników pięciu bardzo różnych, olbrzymich gatunków zwierząt. W każdym odcinku poszukuje odpowiedzi na pytania: W jaki sposób zwierzęta stają się olbrzymami - i czego potrzebują, by przetrwać? Jak wypada porównanie współczesnych olbrzymów z ich prehistorycznymi odpowiednikami? Jakie cechy środowiska decydują o tym, że niektóre zwierzęta osiągają tak duże rozmiary? Jakie są ich słabości - i jaka przyszłość je czeka?

„Lato z Ameryką Południową”:
emisja: w niedziele (od 3 września br.) o 15:00
- Zapraszamy na wspaniałą podróż przez zachwycające cuda przyrody Ameryki Południowej. Dotrzemy do brazylijskiego Pantanalu, na tajemnicze wyspy Galapagos i na dzikie tereny, na których żyją jaguary i kapucynki. Poznamy niezwykłą historię hipopotamów Escobara w Kolumbii, zawędrujemy w najdziksze ostępy Gujany, odkryjemy hipnotyzujące inie amazońskie, potężne drzewo munguba i wspaniałe mirungi na półwyspie Valdés. To będzie niezapomniana przygoda - zachęca nadawca.

„Lato z Ameryką Południową”:
„Pantanal - cud brazylijskiej przyrody” („Pantanal - Brazil's Natural Miracle”)
emisja: w niedzielę, 3 września br. o 15:00

Nazwa Pantanal pochodzi od portugalskiego słowa oznaczającego bagno. To określenie doskonale oddaje specyfikę tego wyjątkowego regionu: największych na świecie mokradeł, położonych w samym sercu Ameryki Południowej. Żyją tu jaguary, ariranie amazońskie, modroary hiacyntowe, mrówkojady, jeżozwierze, pancerniki, kajmany i wiele innych zwierząt. Niektóre z nich są zagrożone wyginięciem - a jednak na terenach Pantanalu rozmnażają się i świetnie sobie radzą. Jak to możliwe? Jak zapowiada nadawca. program odpowiada na to pytanie, ale także przypomina nam, dlaczego ten naturalny raj jest również poważnie zagrożony.

„Dzikie śpiochy” („How The Wild Things Sleep”)
emisja: w niedzielę, 17 września br. o 12:35

Spanie: każdy robi to inaczej - ale każdy to robi. Ogromne słonie śpią tylko dwie godziny na dobę, podczas gdy maleńkie pszczoły drzemią do dziesięciu godzin dziennie. Niektóre ptaki spędzają 300 dni w roku w powietrzu i śpią podczas lotu. Kanał Polsat Viasat Nature zaprasza na film dokumentalny o największych śpiochach na Ziemi. Naukowcy wykorzystują najnowocześniejsze technologie, żeby znaleźć odpowiedzi na pytania: Dlaczego i jak śpią zwierzęta? Jak radzą sobie z brakiem snu - a jak z niebezpieczeństwami związanymi z faktem, że w czasie snu nie da się czuwać?

„W poszukiwaniu irbisów: pogoń za cieniem” („In Search of Snow Leopards: Chasing Shadows”)
emisja: w soboty (od 23 września br.) o 14:30

Po raz pierwszy udało się sfilmować spójną historię życia kilku panter śnieżnych. Widzowie zobaczą, jak te niezwykłe zwierzęta znaczą swój teren, będą świadkami zalotów i krycia, odwiedzą jaskinię z dwoma młodymi. Nakręcenie tej serii zajęło indyjskim filmowcom, Nareshowi i Rajeshowi Bedi, pięć lat. Głównym bohaterem jest dominujący samiec irbisa o imieniu Karma i jego harem. Seria pokazuje także, jak pantery śnieżne polują na kozice i nahury. Kulminacją opowieści będzie śmierć Karmy i pojawienie się nowego władcy - samca o imieniu Namka.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje stacji TV i VOD


Informacje
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Mini PC Homatics BOX R 4K

Homatics BOX R to najnowszy odtwarzacz multimedialny 4K firmy Homatics...

319 zł Więcej...

Miernik Signal ST-5155 DVB-T/T2/C DVB-S/S2 z podglądem

Miernik Signal ST-5155 do pomiarów zarówno cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2,...

699 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2/C Edision Nano T265+ HEVC (hotelowy)

Cyfrowy odbiornik DVB-T/T2/C z HEVC/H.265 marki EDISION dla Naziemnej Telewizji...

119 zł Więcej...