reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

Zagadki we wrześniu w CBS Reality

dodano: 2023-08-17 14:49
autor: Łukasz Knapik | źródło: AMC Networks International

CBS Reality logo We wrześniu br. kanał telewizyjny CBS Reality poleca swoim widzom szczególnie takie programy jak „Więzy zbrodni” (sezon 3.), „Śladami morderców” (sezony 1. i 2.), „Największe zagadki świata” (sezon 1.) i „Gdy zaginięcie oznacza najgorsze” (sezon 2.).

CBS Reality


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Wrzesień 2023 roku w ofercie kanału CBS Reality:

„Więzy zbrodni” 3
emisja: od poniedziałku do piątku (od 4 września br.) o 21:00

Program emitowany będzie od poniedziałku do piątku o godzinie 21:00, od 4 do 29 września br. Najnowszy sezon serii bada moc genealogii i najnowszych technik kryminalistycznych wykorzystywanych przez organy ścigania do ujawnienia i wymierzenia sprawiedliwości w nierozwiązanych sprawach zabójstw i przestępstw seksualnych. W programie eksperci wykorzystują próbki DNA pobrane z miejsca zbrodni, jak również te, które zostały przesłane do firm zajmujących się badaniem pochodzenia genealogicznego oraz etnicznego, by je ze sobą porównać i sprawdzić, czy istnieją osoby spokrewnione ze sprawcami. Na tej podstawie genealodzy mogą ustalić kim jest podejrzany, a policja jest w stanie go odnaleźć i aresztować. Seria śledzi pracę funkcjonariuszy organów ścigania, którzy dzięki stale rozwijającemu się światu kryminalistycznej genealogii genetycznej dążą, niekiedy przez wiele długich lat, do wymierzenia sprawiedliwości (więcej tutaj).

„Śladami morderców” 1, 2
emisja: od poniedziałku do piątku (od 4 września br.) o 22:00

Program będzie emitowany od poniedziałku do piątku o godzinie 22:00, od 4 do 14 września br. W serii o prawdziwych zbrodniach aktorka Emilia Fox, gwiazda serialu „Milczący świadek”, oraz brytyjski kryminolog, profesor David Wilson, próbują rozwiązać zagadkę chyba najbardziej odrażających morderstw w Wielkiej Brytanii. Jak zapowiada nadawca, połączenie dokumentu z dramatem to zupełnie nowa telewizyjna mieszanka, w której w każdym odcinku widzowie poznają nową zagadkę nierozwiązanego przestępstwa. Prowadzący podróżują do miejsc zbrodni i ponownie analizują dowody zebrane w trakcie śledztw, spotykają się z policją, krewnymi ofiar, świadkami, dziennikarzami i ekspertami. Poruszają się śladami sprawców patrząc na miejsca dokonania przestępstwa z ich perspektywy. Seria ukazuje wzloty i upadki prowadzonych przez policję śledztw oraz przedstawia niepowodzenia i przełomowe momenty, do których dochodziło zanim ujawniono nazwiska sprawców. Program zabiera widzów do samego wnętrza zbrodni.

„Największe zagadki świata”
emisja: w soboty i niedziele (od 16 września br.) o 14:00

Program będzie emitowany w soboty i niedziele od godziny 14:00, od 16 września do 7 października br., po cztery odcinki. Choć moc nauki jest niezaprzeczalna, to na świecie nadal istnieje wiele zjawisk i rzeczy, których nie da się racjonalnie wyjaśnić. Na przykład, jak to możliwe, że niektórzy ludzie mają na ciele stygmaty (rany zadane Jezusowi Chrystusowi), pojawiające się i znikające bez oczywistego medycznego lub naukowego wyjaśnienia? Dlaczego ponad cztery dekady od śmierci Elvisa Presleya ludzie nadal są przekonani, że go spotkali? Czy Wolfgang Amadeus Mozart został otruty przez swojego największego rywala Antonio Salieriego? Pomimo całej naszej nowoczesnej technologii i postępu naukowego, niektóre tajemnice wciąż pozostają nierozwiązane. Program bada niektóre z najbardziej niezwykłych i nieprzemijających zagadek związanych z historią i życiem na Ziemi oraz poza nią. Dzięki nowym  analizom i rozmowom z ekspertami, materiałom archiwalnym i rekonstrukcjom, każdy z odcinków odkrywa, bada i sugeruje rozwiązania, lecz nigdy nie jest w stanie ich do końca wyjaśnić.

„Gdy zaginięcie oznacza najgorsze” 2
emisja: od poniedziałku do piątku (od 18 września br.) o 22:00

Program będzie emitowany od poniedziałku do piątku o godzinie 22:00, od 18 do 29 września br. Każdego roku w Zjednoczonym Królestwie ginie 250 tysięcy osób. Niektóre z nich zostają odnalezione żywe, niektóre odbierają sobie życie, a inne po prostu znikają. Jednak w ogromnej liczbie przypadków śledztwo w sprawie zaginięcia nagle zmienia się w dochodzenie w sprawie morderstwa. Seria ukazuje z bliska wpływ, jaki zaginięcie osoby ma na jej najbliższą rodzinę oraz emocje towarzyszące im w trakcie dochodzenia. Analizuje także policyjne procedury i pokazuje zmiany zachodzące w przebiegu śledztwa. Każdy odcinek zbudowany jest wokół jednej rozstrzygniętej sprawy, której widzowie przyglądają się od momentu zgłoszenia zaginięcia przez rodzinę, aż do skazania odpowiedzialnego za morderstwo. Każdy przypadek przedstawiony jest w czasie rzeczywistym i płynnie łączy procedury policyjne wraz z emocjami bliskich na kolejnych etapach śledztwa - od dochodzenia po aresztowanie, oskarżenie i skazanie mordercy (więcej tutaj).
 
 Emilia Fox w programie „Śladami morderców”, foto: AMC Networks International
 Emilia Fox w programie „Śladami morderców”, foto: AMC Networks International
Kadr z programu „Gdy zaginięcie oznacza najgorsze”, foto: AMC Networks International
Kadr z programu „Gdy zaginięcie oznacza najgorsze”, foto: AMC Networks International


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje stacji TV i VOD


Informacje
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Stojak ścienny regulowany 60-100cm

stojak ścienny boczny, ocynkowany

129 zł Więcej...

Miernik Satlink ST-5150 DVB-T/T2/C DVB-S/S2 z podglądem

Miernik Satlink ST-5150 do pomiarów zarówno cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2,...

669 zł Więcej...

nc+ telewizja na kartę + moduł CI+

CAM CI+ 4K (bez ECP) z kanałami Museum 4K i...

299 zł Więcej...