reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

ARD podejmie decyzję o wyłączeniu 1 kanału

dodano: 2023-08-18 20:27
autor: RO | źródło: cablevision-europe.de

Testcard Niemiecki nadawca publiczny ARD chce do końca roku zdecydować, która linearna stacja telewizyjna zaprzestanie działalności w ramach oszczędności. ARD nie ma jeszcze ostatecznej decyzji, ale w planach ma przenieść jedną ze stacji do streamingu. Pytanie którą?

Das Erste


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
- Cała sprawa stanowi złożony proces prawny, który częściowo dotyczy traktatów państwowych, powiedziała rzeczniczka ARD dla portalu Cable!vision Europe.

W Niemczech wszedł w życie trzeci traktat rządowy o zmianie mediów, który pozwala na większą elastyczność. Konkretne decyzje powinny być znane do końca roku. Rzeczniczka ARD odmówiła komentarza czy zamknięcie jednego z kanałów telewizyjnych ARD nastąpi w 2023 roku, czy jednak już w 2024.

Przewodniczący ARD, Kai Gniffke, ogłosił w styczniu 2023 r. w saksońskim parlamencie landowym w sprawie ustawy o zmianie mediów państwowych, że do końca roku jeden z jego kanałów przestanie istnieć. Nie podał żadnych szczegółów.

ARD jest właścicielem głównej stacji telewizyjnej Das Erste, a ponadto obsługuje informacyjną stację tagesschau24 pod kierownictwem NDR, kanał edukacyjny ARD-alpha, który obsługuje Bayerischen Rundfunk oraz stację ONE, którą zarządza WDR. Przedstawiciele branży uważają, że najprawdopodobniej ONE przestanie być kanałem liniowym, a jego treści będą rozwijane w bibliotekach multimediów i innych platformach wideo, ponieważ program jest skierowany do młodszych i tak dobrze zorientowanych cyfrowo odbiorców.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Kanały


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Octagon SF8008 Combo UHD 4K S2X

Octagon SF8008 Combo UHD 4K S2X - nowy odbiornik UHD...

529 zł Więcej...

Mini PC Homatics BOX R

Homatics BOX R to najnowszy odtwarzacz multimedialny 4K firmy Homatics...

389 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2/C Opticum AX LION NS H.265 HEVC

Najnowszy hybrydowy odbiornik DVB-T/T2/C z HEVC/H.265 marki Opticum firmy AX...

109 zł Więcej...