W niedzielę, 20 sierpnia br. o godz. 21:30 w telewizji WP, Radiu Zet i na portalu wp.pl wyemitowany zostanie premierowo 1. odcinek 1. sezonu polskiego programu publicystycznego „Gra o głosy”. Poprowadzą go Beata Lubecka („Gość Radia Zet” w Radiu Zet), Patrycjusz Wyżga („WP News” i „Didaskalia” w telewizji WP), Patryk Michalski i Michał Wróblewski. Program to wspólny projekt Wirtualnej Polski (Wirtualna Polska Holding) i Radia Zet (Eurozet/Agora). Dodajmy, że wybory parlamentarne w Polsce odbędą się w niedzielę, 15 października br.
Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Wirtualna Polska i Radio Zet połączyły siły w kampanii wyborczej. Redakcje wspólnie będą przygotowywać specjalny program „Gra o głosy”. W każdym odcinku duet prowadzących będzie gościł polityków reprezentujących partie i komitety wyborcze startujące w nadchodzących wyborach parlamentarnych. Premiera odbędzie się w niedzielę, 20 sierpnia br., a nowe odcinki emitowane będą w każdą niedzielę o godzinie 21:30 na stronie głównej portalu Wirtualna Polska, w telewizji WP i Radiu Zet.
Jak zapowiadają twórcy, w nowym programie nie zabraknie ostrych pytań i reakcji „na żywo”. Głos oddany zostanie nie tylko politykom, ale też widzom i słuchaczom, którzy w trakcie programu będą mogli dzwonić oraz zadawać pytania w komentarzach. W każdym odcinku pojawią się też quizy, sondy i ankiety zbierające opinie i angażujące odbiorców.
Program w duetach poprowadzą Beata Lubecka z Radia Zet („Gość Radia Zet” w Radiu Zet - więcej tutaj) oraz wymiennie jeden z dziennikarzy WP: Patrycjusz Wyżga („WP News” i „Didaskalia” w telewizji WP - więcej tutaj), Patryk Michalski lub Michał Wróblewski. Głównym wydawcą programu jest Mateusz Dopierała, a producentem Maciej Ziajor.
- Ta kampania wystartowała na długo przed jej oficjalnym rozpoczęciem. Powiedziano już o niej, że będzie najważniejsza, wyjątkowa i bezpardonowa. Czy rzeczywiście? Odpowiedzi poznamy dopiero za kilka tygodni. W tym czasie my jako dziennikarze powinniśmy robić to, co w każdej kampanii: sprawdzać słowa polityków, dopytywać i weryfikować ich obietnice. Cieszę się, że w tak ważnych momentach największe media potrafią działać razem, bo to, co nazwaliśmy „Grą o głosy”, w rzeczywistości jest grą o najwyższą stawkę, czyli władzę
- mówi Paweł Kapusta, redaktor naczelny Wirtualnej Polski.
- W demokratycznym społeczeństwie ludzie mają prawo wiedzieć wszystko o politykach, którzy zabiegają o ich wyborcze głosy. Rolą mediów jest tę wiedzę swoim odbiorcom dostarczać - dochodzić do prawdy, drążyć niewygodne tematy, szukać odpowiedzi na trudne pytania, pokazywać nieścisłości czy niekonsekwencje w działaniach władzy i opozycji. To właśnie będziemy robić wspólnie z Wirtualną Polską, łącząc siły przy projekcie wyborczym „Gra o głosy”. Razem dotrzemy do ogromnej liczby odbiorców, którzy dzięki nam będą po prostu wiedzieć więcej, co może im pomóc w podejmowaniu decyzji przy urnach wyborczych
- dodaje Mariusz Smolarek, redaktor naczelny Radia Zet.
„Gra o głosy” wystartuje w niedzielę, 20 sierpnia br. o godzinie 21:30. Łącznie przewidziano osiem odcinków, każdy potrwa 44 minuty. Odcinki, a następnie ich fragmenty emitowane będą na antenie Radia Zet, na jego stronie internetowej i w kanałach w mediach społecznościowych, a także na stronie głównej Wirtualnej Polski, w telewizji WP, w serwisie YouTube i w mediach społecznościowych WP.
Dodajmy, że wybory parlamentarne w Polsce odbędą się w niedzielę, 15 października br.
Beata Lubecka w programie „Gra o głosy”, foto: Agora/Wirtualna Polska Holding
Beata Lubecka w programie „Gra o głosy”, foto: Agora/Wirtualna Polska Holding
Patrycjusz Wyżga, Beata Lubecka, Patryk Michalski i Michał Wróblewski w programie „Gra o głosy”, foto: Agora/Wirtualna Polska Holding
Beata Lubecka jest prowadzącą program „Gość Radia Zet”, foto: Agora
Patrycjusz Wyżga i Agnieszka Kopacz w programie „WP News”, foto: Wirtualna Polska Holding
Patrycjusz Wyżga w programie „Didaskalia”, foto: Wirtualna Polska Holding
„Gra o głosy” - sezon 1., emisja w niedziele (od 20 sierpnia 2023 roku) o godz. 21:30 w telewizji WP, Radiu Zet i portalu wp.pl.
reklama
Materiał chroniony prawem
autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.