reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Seriale i filmy we wrześniu w AMC

dodano: 2023-08-19 11:20
autor: Łukasz Knapik | źródło: AMC Networks International

AMC We wrześniu br. kanał AMC poleca swoim widzom takie seriale jak „Przekręt” (sezon 1.), „Preacher” (sezon 4.) i „Tales of the Walking Dead” (sezon 1.), takie filmy jak „Postrach nocy”, „Dracula”, „System” i „Przeznaczenie”, a w ramach pasma „Fantastyczne lata 80.” takie produkcje jak „Flash Gordon”, „Ucieczka z Nowego Jorku”, „Nieśmiertelny”, „Fantastyczne przygody Billa i Teda” i „Czerwona Sonja”.

AMC


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Jak zapowiada nadawca, w każdą sobotę września br. (od 2 września br.) o godzinie 22:00 kanał AMC zaprasza widzów na jedyną w swoim rodzaju podróż do ery kolorowych getrów, gigantycznych fryzur i niezapomnianych filmów, w których niemożliwe nie istniało - powrót do fantastycznych lat 80. ubiegłego wieku. W ramach pasma „Fantastyczne lata 80.” na antenie pojawią się kultowe filmy, takie jak „Flash Gordon”, „Ucieczka z Nowego Jorku”, „Nieśmiertelny”, „Fantastyczne przygody Billa i Teda” i „Czerwona Sonja”. We wrześniu stacja zaprasza również na premierę serialu „Przekręt”. To dziesięcioodcinkowy serial luźno oparty na filmie o tym samym tytule o grupie dwudziestokilkuletnich, początkujących oszustów, którzy natknęli się na ciężarówkę skradzionego złota. Premiera odbędzie się w czwartek, 14 września br. o godzinie 22:00. Ponadto we wrześniowe środy nadawca polecamy szczególnej uwadze mrożące krew w żyłach horrory i thrillery, takie jak „Postrach nocy”, „Dracula”, „System” i „Przeznaczenie”. Stacja polecamy również powtórki kultowych seriali produkcji AMC: czwartego sezonu serialu „Preacher” - w poniedziałki o godzinie 22:00, i pierwszego sezonu serii „Tales of the Walking Dead” - w czwartki o godzinie 22:00.

Wrzesień 2023 roku w ofercie kanału AMC:

„Fantastyczne lata 80.”:
emisja: w soboty (od 2 września br.) o 22:00
Jak zapowiada nadawca, we wrześniu br. kanał AMC zaprasza na jedyną w swoim rodzaju podróż do ery kolorowych getrów, gigantycznych fryzur i niezapomnianych filmów, w których niemożliwe nie istniało - powrót do fantastycznych lat 80. ubiegłego wieku. Emisja każdą sobotę września br. (od 2 września br.) o godzinie 22:00 (więcej tutaj).  

„Fantastyczne lata 80.”:
„Flash Gordon” („Flash Gordon”)
reżyseria: Mike Hodges, występują: Melody Anderson, Max von Sydow i Sam J. Jones
emisja: w sobotę, 2 września br. o 22:00

Ming, zły cesarz planety Mongo, zaczyna niszczyć Ziemię. Zarkov, były naukowiec National Aeronautics and Space Administration (NASA), przewiduje ten pozaziemski atak i zmusza Flasha Gordona oraz piękną Dale Arden do wejścia na pokład jego rakiety i uratowania planety. Zarkov, Flash i Dale zostają magnetycznie doprowadzeni do Mongo i wzięci do niewoli przez bezlitosnego Minga (więcej tutaj).

„Preacher” 4 („Preacher” 4)
emisja: w poniedziałki o 22:00

W miarę jak opowieść zbliża się ku końcowi, boski plan dla wszechświata zaczyna układać się w logiczną całość. Uwięzieni pomiędzy niebiańskimi proroctwami, piekielnym więzieniem i konfliktem nuklearnym, Jesse, Tulip i Cassidy muszą pokonać krwawą drogę do Najwyższego. Czy uda im się dotrzeć do Boga na czas? A może cała ta rzeź jest częścią boskiego planu? Wszystko wychodzi na jaw, gdy Kaznodzieja mknie ku końcowi świata (więcej tutaj).

„Postrach nocy” („Fright Night”)
reżyseria: Tom Holland, występują: Chris Sarandon, Roddy McDowall i William Ragsdale
emisja: w środę, 6 września br. o 22:00

Charley Brewster to zwyczajny nastolatek mieszkający w miasteczku Rancho Corvalis. Chłopak oddany jest swojej dziewczynie Amy i czerwonemu Mustangowi z 1968 roku. Wszystko wydaje się być w porządku, poza jednym - nastolatek jest pewien, że do domu obok wprowadził się wampir. Charley ma jednak problem z przekonaniem kogokolwiek do tego, że to prawda. Mama oferuje mu tabletki na uspokojenie i kakao, Amy uważa, że naoglądał się strasznych filmów, jego kumpel Evil Ed poleca czosnek i krucyfiksy, a Peter Vincent, były gwiazdor filmów grozy, do którego Charley zwraca się o pomoc, widzi w urojeniach biednego chłopaka sposób na zarobienie łatwych pieniędzy. Jedynie elegancki i mroczny sąsiad, Jerry Dandrige, traktuje chłopaka poważnie i chce, by przestał opowiadać swoje historie. Na zawsze (więcej tutaj)

„Tales of the Walking Dead” („Tales of the Walking Dead”)
emisja: w czwartki o 22:00

„Tales of the Walking Dead” to serialowa antologia składająca się z sześciu godzinnych odcinków, z których każdy opowiada odrębną historię osadzoną w świecie „The Walking Dead” (więcej tutaj). Serial przygląda się wyjątkowemu życiu ocalałych miesiące i lata po apokalipsie. Każdy z nich na swój sposób próbuje przetrwać wśród szwendaczy i inaczej radzi sobie z wyzwaniami. Konflikty między bohaterami, gdy ci zostają zmuszeni do współpracy, testują ich umiejętności i podważają ich wolę przetrwania na każdym kroku. Finałowy odcinek sezonu wyemitowany zostanie w czwartek, 7 września br. o godzinie 22:00 (więcej tutaj).

„Fantastyczne lata 80.”:
„Ucieczka z Nowego Jorku” („Escape From New York”)
reżyseria: John Carpenter, występują: Kurt Russell, Lee Van Cleef i Ernest Borgnine
emisja: w sobotę, 9 września br. o 22:00

Rok 1997. Manhattan stał się otoczonym murem więzieniem dla trzech milionów przestępców, w którym mogą żyć na wolności. Samolot przewożący amerykańskiego prezydenta rozbija się, a on sam zostaje wzięty do niewoli przez „księcia”. Na ratunek głowie państwa zostaje wysłany przestępca i były bohater wojenny Snake Plissken. Aby mieć pewność, że Plissken nie porzuci swojej misji, w jego tętnice wszczepiono dwa urządzenia, które mają eksplodować i rozerwać go na kawałki, jeśli mężczyzna nie wróci na czas.

„Dracula” („Bram Stoker’s Dracula”)
reżyseria: Francis Ford Coppola, występują: Winona Ryder, Keanu Reeves, Anthony Hopkins i Gary Oldman
emisja: w środę, 13 września br. o 22:00

Oparta na klasycznej i mrocznej historii miłosnej Brama Stokera opowieść o wampirze, który podróżuje z Europy Wschodniej do Anglii w poszukiwaniu ludzkiej miłości. Nagrodzony „Oscarem” reżyser Francis Ford Coppola przedstawia remake klasycznej i mrożącej krew w żyłach opowieści o niszczycielsko-uwodzicielskim księciu Transylwanii (w tej roli Gary Oldman), który podróżuje z Europy Wschodniej do XIX-wiecznego Londynu w poszukiwaniu ludzkiej miłości. Po stuleciach spędzonych w samotności w swoim rozpadającym się zamku, Dracula nabiera ochoty na ludzką miłość, co wyciąga go z odosobnienia. Kiedy charyzmatyczny Dracula spotyka Minę (Winona Ryder), młodą kobietę, która wydaje się być reinkarnacją jego utraconej miłości, oboje wyruszają w podróż pełną romantycznej pasji i horroru. - Dzięki „iluzorycznym” efektom specjalnym i genialnej obsadzie, Coppola aranżuje świeżą i prowokującą wizję znanej historii, pozostając jednocześnie wiernym oryginałowi - zapowiada nadawca (więcej tutaj).

„Przekręt” („Snatch”)
emisja: w czwartki (od 14 września br.) o 22:00

Zainspirowany historią prawdziwego napadu w Londynie, „Przekręt” to 10-odcinkowy serial luźno oparty na filmie o tym samym tytule o grupie dwudziestokilkuletnich, początkujących oszustów, którzy natknęli się na ciężarówkę skradzionego złota. Bohaterowie nagle zostają wrzuceni do świata zorganizowanej przestępczości, gdzie gra toczy się o wysoką stawkę. Muszą szybko nauczyć się poruszać po zdradzieckich wodach londyńskiego podziemia, w którym grasują nieuczciwi gliniarze, międzynarodowi gangsterzy i lokalni złoczyńcy (więcej tutaj).

„Fantastyczne lata 80.”:
„Nieśmiertelny” („Highlander”) 
reżyseria: Russell Mulcahy, występują: Roxanne Hart, Christopher Lambert i Sean Connery
emisja: w sobotę, 16 września br. o 22:00

Są nieśmiertelną rasą wojowników, którzy mogą umrzeć tylko poprzez ścięcie mieczem. Ich przeznaczeniem jest pojedynkowanie się ze sobą. Walki te odbywają się od zamierzchłych czasów i będą toczyć się do momentu, gdy zostanie tylko gasrtka nieśmiertelnych. Podczas Zgromadzenia zawalczą o Nagrodę - moc wykraczającą poza wyobraźnię - moc, której źli Kurgan nigdy nie posiądą. Connor Macleod, który nie może uciec przed swoim przeznaczeniem, walczy z innymi wojownikami od szkockich wyżyn XVI wieku po współczesny Nowy Jork, a los śmiertelnika wisi na włosku (więcej tutaj).

„System” („The Net”)
reżyseria: Irwin Winkler, występują: Sandra Bullock, Diane Baker i Jeremy Northam
emisja: w środę, 20 września br. o 22:00

Sandra Bullock wciela się w rolę Angeli Bennett, niezależnej analityczki komputerowej, której spokojne życie zaczyna się zmieniać po tym, jak w jej ręce wpada ściśle tajny program komputerowy, a jej kolega ginie w tajemniczej katastrofie lotniczej. Uciekając na długo wyczekiwane wakacje w Meksyku, poznaje czarującego, bogatego młodego biznesmena (Jeremy Northam). Entuzjazm zostaje jednak zastąpiony przez strach, gdy Angela ociera się o śmierć z powodu dyskietki komputerowej zawierającej tajny program. Kobieta nie tylko traci klucze, paszport i dokumenty tożsamości, ale dowiaduje się także, że za pomocą Internetu ktoś zmienił każdy zapis jej życia. Z podejrzanym nowym nazwiskiem, sfałszowaną kartoteką policyjną, brakiem tożsamości i wiarygodności, Angela musi szukać w sobie siły i środków, by walczyć z pozornie niepokonanymi siłami, które chcą ją uciszyć.

„Fantastyczne lata 80.”:
„Fantastyczne przygody Billa i Teda” („Bill and Ted’s Excellent Adventures”) 
reżyseria: Stephen Herek, występują: Alex Winter, Keanu Reeves i Ed Solomon
emisja: w sobotę, 23 września br. o 22:00

Bill i Ted to nierozłącznii przyjaciele. Jako 17-latkowie, bardziej niż o nauce myślą o założeniu rockowego zespołu. Jeśli jednak Ted nie zda egzaminu z historii, będzie musiał pójść do szkoły wojskowej, a ich plany legną w gruzach. Z pomocą przychodzi tajemniczy nieznajomy, który proponuje chłopakom podróż w czasie. Spotkania ze znanymi ludźmi z każdego stulecia pozwalają im wzorowo zdać egzamin, po zadziwiającym powrocie do XX wieku.

„Przeznaczenie” („Predestination”)
reżyseria: Michael Spierig i Peter Spierig, występują: Sarah Snook, Ethan Hawke i Noah Taylor
emisja: w środę, 27 września br. o 22:00

Thriller science-fiction w reżyserii twórców Daybreakers opowiada o życiu agenta (Ethan Hawke- „Dzień próby”) wysłanego na skomplikowaną misję podróżowania w czasie. W swoim ostatnim zadaniu musi ścigać jedynego przestępcę, który dotychczas mu się wymykał. W rolach głównych również Sarah Snook („Klątwa Jessabelle”) i Noah Taylor („Vanilla Sky”).

„Fantastyczne lata 80.”:
„Czerwona Sonja” („Red Sonja”)
reżyseria: Richard Fleischer, występują: Brigitte Nielsen, Sandahl Bergman i Arnold Schwarzenegger
emisja: w sobotę, 30 września br. o 22:00

Spokojne życie Sonji legło w gruzach, gdy jej rodzice zostali zabici przez bezwzględną królową Gerden, noszącą talizman mogący unicestwić planetę. Sonja wyrusza w podróż, by pomścić śmierć swych bliskich, a dzięki tajemniczej wizji otrzymuje niezwykłe moce. Musi jednak przyrzec, że nigdy nie zakocha się w mężczyźnie, chyba że będzie on od niej silniejszy (więcej tutaj).
 
Ruth Negga w serialu „Preacher”, foto: AMC Networks International
Ruth Negga w serialu „Preacher”, foto: AMC Networks International
Ruth Negga w serialu „Preacher”, foto: Lewis Jacobs
Ruth Negga w serialu „Preacher”, foto: Lewis Jacobs
Ruth Negga w serialu „Preacher”, foto: AMC Networks International
Ruth Negga w serialu „Preacher”, foto: AMC Networks International
Olivia Munn w serialu „Tales of the Walking Dead”, foto: Curtis Bonds Baker/AMC Film Holdings LLC
Olivia Munn w serialu „Tales of the Walking Dead”, foto: Curtis Bonds Baker/AMC Film Holdings LLC
Olivia Munn i Terry Crews w serialu „Tales of the Walking Dead”, foto: Curtis Bonds Baker/AMC Film Holdings LLC
Olivia Munn i Terry Crews w serialu „Tales of the Walking Dead”, foto: Curtis Bonds Baker/AMC Film Holdings LLC
Daniella Pineda i Danny Ramirez w serialu „Tales of the Walking Dead”, foto: Curtis Bonds Baker/AMC Film Holdings LLC
Daniella Pineda i Danny Ramirez w serialu „Tales of the Walking Dead”, foto: Curtis Bonds Baker/AMC Film Holdings LLC
Daniella Pineda i Danny Ramirez w serialu „Tales of the Walking Dead”, foto: Curtis Bonds Baker/AMC Film Holdings LLC
Daniella Pineda i Danny Ramirez w serialu „Tales of the Walking Dead”, foto: Curtis Bonds Baker/AMC Film Holdings LLC
Jillian Bell i Parker Posey w serialu „Tales of the Walking Dead”, foto: Curtis Bonds Baker/AMC Film Holdings LLC
Jillian Bell i Parker Posey w serialu „Tales of the Walking Dead”, foto: Curtis Bonds Baker/AMC Film Holdings LLC
Samantha Morton w serialu „Tales of the Walking Dead”, foto: Curtis Bonds Baker/AMC Film Holdings LLC
Samantha Morton w serialu „Tales of the Walking Dead”, foto: Curtis Bonds Baker/AMC Film Holdings LLC
Poppy Liu w serialu „Tales of the Walking Dead”, foto: Curtis Bonds Baker/AMC Film Holdings LLC
Poppy Liu w serialu „Tales of the Walking Dead”, foto: Curtis Bonds Baker/AMC Film Holdings LLC
Anthony Edwards i Poppy Liu w serialu „Tales of the Walking Dead”, foto: Curtis Bonds Baker/AMC Film Holdings LLC
Anthony Edwards i Poppy Liu w serialu „Tales of the Walking Dead”, foto: Curtis Bonds Baker/AMC Film Holdings LLC
Anthony Edwards w serialu „Tales of the Walking Dead”, foto: Curtis Bonds Baker/AMC Film Holdings LLC
Anthony Edwards w serialu „Tales of the Walking Dead”, foto: Curtis Bonds Baker/AMC Film Holdings LLC
Jessie T. Usher w serialu „Tales of the Walking Dead”, foto: Curtis Bonds Baker/AMC Film Holdings LLC
Jessie T. Usher w serialu „Tales of the Walking Dead”, foto: Curtis Bonds Baker/AMC Film Holdings LLC
Jessie T. Usher w serialu „Tales of the Walking Dead”, foto: Curtis Bonds Baker/AMC Film Holdings LLC
Jessie T. Usher w serialu „Tales of the Walking Dead”, foto: Curtis Bonds Baker/AMC Film Holdings LLC
Terry Crews w serialu „Tales of the Walking Dead”, foto: Curtis Bonds Baker/AMC Film Holdings LLC
Terry Crews w serialu „Tales of the Walking Dead”, foto: Curtis Bonds Baker/AMC Film Holdings LLC
Adrienne Barbeau w filmie „Ucieczka z Nowego Jorku”, foto: AMC Networks International
Adrienne Barbeau w filmie „Ucieczka z Nowego Jorku”, foto: AMC Networks International
Hayley Butcher, Vanessa Crouch, Sophie Van Den Akker, Sarah Snook, Eliza Matengu, Maja Sarosiek, Madeleine Dixon i Rebecca Cullinan w filmie „Przeznaczenie”, foto: AMC Networks International
Hayley Butcher, Vanessa Crouch, Sophie Van Den Akker, Sarah Snook, Eliza Matengu, Maja Sarosiek, Madeleine Dixon i Rebecca Cullinan w filmie „Przeznaczenie”, foto: AMC Networks International
Arnold Schwarzenegger i Brigitte Nielsen w filmie „Czerwona Sonja”, foto: AMC Networks International
Arnold Schwarzenegger i Brigitte Nielsen w filmie „Czerwona Sonja”, foto: AMC Networks International
Brigitte Nielsen w filmie „Czerwona Sonja”, foto: AMC Networks International
Brigitte Nielsen w filmie „Czerwona Sonja”, foto: AMC Networks International


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Kabel HDMI 2.1 8K UHD 3,0m

Najnowszy kabel HDMI o długości 3,0m w wersji v2.1 dla...

65 zł Więcej...

Kabel HDMI 2.1 8K UHD 2,5m

Najnowszy kabel HDMI o długości 2,5m w wersji v2.1 dla...

65 zł Więcej...

Kabel HDMI 2.0 4K Light 3,0m

Wysokiej klasy kabel połączeniowy HDMI Light z oświetleniem LED z...

35 zł Więcej...