reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Platforma Flimmit zostanie wycofana

dodano: 2023-08-20 12:49
autor: RO | źródło: orf.at

Flimmit Nowelizacja ustawy ORF, która weszła w życie 1 stycznia 2023 roku, oznacza koniec płatnych usług wideo, świadczonych przez nadawcę publicznego w Austrii. Platforma z filmami i serialami Flimmit zostanie wyłączona z końcem listopada, a więc równolegle z portalem poświęconym muzyce klasycznej myfidelio. Jednak w przyszłości część treści Flimmit będzie w bibliotece ORF-TVthek.

flimmit.at
Flimmit


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Abonenci zostali już poinformowani o zamknięciu Flimmit. Ile osób musi pożegnać się z platformą i jaki był jej budżet, tego nie wiadomo. ORF dąży do utrzymania w firmie wiedzy eksperckiej pracowników Flimmit. Trwają odpowiednie rozmowy.

Od końca lipca było wiadomo, że również portal ORF z muzyką klasyczną przestanie działać. Ostatnia subskrypcja wynosiła 15 euro miesięcznie. Celem platformy było przeniesienie muzyki klasycznej do ery cyfrowej i udostępnienie jej szerokiemu gronu odbiorców. Wśród treści znalazły się opery, koncerty i balety.

Nowelizacja ustawy ORF przyniosła również dotacje dla wszystkich i dodatkowych usług dla mediów publicznych.
Jednak nowa ustawa zobowiązała ORF, że w przyszłości nie może już świadczyć żadnych usług płatnych.

Flimmit, założony w 2007 roku, oferuje filmy i seriale w formie streamingu na żywo. Ponieważ platforma nie była ekonomicznie opłacalna, organ regulacyjny KommAustria zezwolił ORF w 2019 r. na częściowe finansowanie swojej spółki zależnej z opłat licencyjnych. Ostatnia miesięczna subskrypcja kosztowała 3,99 euro. Usługa jest dostępna z poziomu Smart TV, laptopa, komputera PC, Maca, iPada lub iPhone'a, a także w postaci aplikacji na bazie HbbTV z satelity Astra 1KR (19,2°E), tp. 5 (11,273 GHz, pol. H, SR: 22000, FEC: 2/3; DVB-S2/8PSK).


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii VOD/OTT


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik DVB-T/T2 HEVC DI-WAY 2020 Mini

Mini odbiornik DVB-T/T2 z HEVC/H.265 marki DI-WAY z trybem hotelowym...

99 zł Więcej...

SAT Kurier - 7-8/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 7-8/2022

12 zł Więcej...

Kabel HDMI 2.1 8K UHD 3,0m

Najnowszy kabel HDMI o długości 3,0m w wersji v2.1 dla...

65 zł Więcej...