reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Holenderski pirat miał ponad 1,3 mln klientów

dodano: 2023-08-21 11:11 | aktualizacja: 2023-08-21 20:10
autor: Dr Hack | źródło: AD/TF/FIOD/Het Parool

FIOD illegal streaming 360px Według wymiaru sprawiedliwości Hicham O. z Almere prowadził pod różnymi nazwami nielegalny serwis streamingowy, który umożliwiał klientom oglądanie nieograniczonej liczby filmów i seriali z serwisów Netflix, Videoland, Disney+ i Viaplay (Formuła 1) za 10 euro miesięcznie. Według wyliczeń skorzystało z tego ponad 1,3 mln użytkowników.

satkurier.pl
Netflix Viaplay Disney plaformy streamingowe 760px


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Holenderski pirat, Hicham O. z Almere, działał pod kilkoma nazwami, takimi jak 4K OTT, Cobra i My TV plus, obsługując ponad 1,3 mln osób.

Usługa umożliwiała użytkownikom oglądanie nieograniczonej liczby kanałów telewizyjnych oraz tysięcy seriali i filmów z serwisów streamingowych. Holenderska Służba Wywiadu i Dochodzeń Skarbowych (FIOD) zablokowała tę usługę zeszłej wiosny.

Abonament pirackich usług streamingowych można było kupić za gotówkę w punktach telefonicznych.

Kanały można było oglądać za pomocą specjalnej aplikacji, ale były też urządzenia multimedialne z preinstalowanym dostępem do usługi. Kanały pochodziły z serwerów w Den Helder, skąd dystrybuowane były filmy, seriale i wydarzenia sportowe.

Na początku ubiegłego roku holenderskie władze podatkowe wszczęły dochodzenie w sprawie tych pirackich operacji.

W maju ubiegłego roku naloty miały miejsce w Den Helder, Almere i Hengelo. Przeszukano również domy w Amsterdamie, Almere, Enschede i Hadze. W trakcie tego procesu skonfiskowano ponad 1000 serwerów i znaleziono kwoty pieniężne o łącznej wartości co najmniej 200 tys. euro.

Pirat został zidentyfikowany jako 30-letni Hicham O. z Almere.

Według prokuratury był w 80% właścicielem nielegalnej usługi streamingowej i utrzymywał kontakt ze sprzedawcami i przemytnikami pieniędzy. Z podsłuchiwanych rozmów telefonicznych wynikało, że martwi się o działania FIOD. Podczas tych monitorowanych rozmów powiedział też, że miesięcznie obraca ponad 0,5 mln euro i zarabia na tym 200 tys. euro miesięcznie.

Holenderski wymiar sprawiedliwości oskarżył go między innymi o naruszenie praw autorskich, przynależność do organizacji przestępczej i pranie 17,5 mln euro.

Źródło: fiod.nl  spreekbuis.nl  torrentfreak.com

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Streaming


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik DVB-T/T2/C Opticum AX LION NS H.265 HEVC

Najnowszy hybrydowy odbiornik DVB-T/T2/C z HEVC/H.265 marki Opticum firmy AX...

109 zł Więcej...

nc+ telewizja na kartę + moduł CI+

CAM CI+ 4K (bez ECP) z kanałami Museum 4K i...

209 zł Więcej...

Antena Olympia BX 1000+LTE Combo V/H

Nowoczesna antena szerokopasmowa BX 1000+ Olympia Combo. Zaprojektowana do w...

120 zł Więcej...