reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

„Undercover Festival 2023” w telewizji Polsat

dodano: 2023-08-22 23:51
autor: Łukasz Knapik | źródło: Grupa Polsat Plus/satkurier.pl

Polsat „Undercover Festival” W dniach 25-26 sierpnia br. w Legia Parku w Warszawie odbędzie się 2. edycja festiwalu „Undercover Festival”, którego organizatorem jest Imposter Muse. W piątek, 25 sierpnia br. o godz. 20:00 telewizja Polsat transmitować będzie 1. koncert tego widowiska. Wystąpią Tania Alboni as Amy Winehouse, Tania Alboni as Cher, Harry Styled, Coldplace, AC/DC UK, U2 UK, Young Elton, Jeff Dingle as Bruno Mars, Ed Sheeran Tribute Show i Not The Rolling Stones. Koncert poprowadzą Maciej Rock i Maciej Dowbor, znani z programu „Twoja twarz brzmi znajomo”, emitowanego na kanałach Polsat i Polsat Rodzina.

Polsat „Undercover Festival”


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Festiwal tribute bandów

Jak zapowiada nadawca, to pierwszy telewizyjny koncert w Polsce tribute bandów, które odwzorowują wizerunki i twórczość muzycznych gwiazd z całego świata. Widzowie usłyszą przeboje takich artystów, jak Amy Winehouse, Cherilyn Sarkisian „Cher”, Peter Gene Hernandez „Bruno Mars”, Ed Sheeran, Harry Styles , Elton John, AC/DC i Coldplay. Wydarzenie poprowadzą Maciej Rock i Maciej Dowbor, znani z programu „Twoja twarz brzmi znajomo”, emitowanego na kanałach Polsat i Polsat Rodzina (więcej tutaj).

- „Undercover Festival” to niepowtarzalna szansa usłyszenia podczas jednego koncertu największych gwiazd, których nigdy nie będziemy mieć szansy zobaczyć na jednej scenie. Wszystko za sprawą muzyków, namaszczonych przez oryginalnych wykonawców, którzy odtwarzają zarówno nieśmiertelne przeboje, jak i wygląd oraz zachowanie wykonawców z całego świata i z różnych dekad, od gwiazd lat 60. ubiegłego wieku po najpopularniejsze zespoły i nazwiska naszych czasów - zapowiada nadawca.

Na antenie Polsatu zostanie wyemitowany pierwszy z dwóch koncertów, które odbędą się w ramach „Undercover Festivalu” w Warszawie. W piątek, 25 sierpnia br. o godzinie 20:05 widzowie zobaczą takich artystów jak: Coldplace, Tania Alboni as Amy Winehouse, Harry Styled, AC/DC UK, Young Elton, Jeff Dingle as Bruno Mars, Ed Sheeran Tribute Show, Tania Alboni as Cher i U2 UK.

- Lubimy te piosenki, które dobrze znamy, a „Undercover Festival” idealnie spełnia ten warunek, dzięki czemu możemy zaproponować naszym widzom rozrywkę, którą bardzo lubią. Jednocześnie promujemy światowe trendy, takie jak zjawisko tribute bandów. Zapraszamy przed telewizory całe rodziny, bo zestaw artystów, którzy wystąpią w koncercie jest gwarancją dobrej zabawy dla każdego

- mówi Katarzyna Wajda, zastępczyni dyrektora programowego Telewizji Polsat.

- Robimy wydarzenie dla ludzi, którzy kiedyś chodzili na koncerty legendarnych zespołów i przenosimy muzykę w czasie. Dla tych, którzy nie mieli jeszcze okazji jej odkryć - prezentujemy coś nowego. Być może sprawimy, że zakochają się w tej formule!

- opowiada Łukasz Droździel, pomysłodawca i organizator festiwalu „Undercover Festival” oraz założyciel agencji koncertowej Imposter Muse.


Początki nurtu tribute miały miejsce w latach 50. ubiegłego wieku, kiedy to pierwsi naśladowcy Elvisa Presleya stanęli na amerykańskich scenach. Dekadę po nich pojawili się liczni naśladowcy The Beatles i od tamtej pory tribute bandy rosną w siłę. Kolebką tego zjawiska są Stany Zjednoczone Ameryki, a w Europie najwięcej takich wydarzeń - obecnie ponad 50 - jest w Wielkiej Brytanii. Z czasem pojedyncze koncerty zaczęły przeradzać się w festiwale i takie wydarzenia licznie odbywają się także w Niemczech, Francji, Hiszpanii czy Skandynawii.

Najczęściej naśladowanymi artystami są Queen, Elvis Presley oraz The Beatles (ponad 30 odtwórców na świecie), lecz w zasadzie każdy oryginalny artysta - od legend lat 60. ubiegłego wieku aż po idoli nastolatków, takich jak Taylor Swift, Adele Laurie Blue Adkins czy Harry Styles - doczekał się swoich tribute'ów. Wybrani przedstawiciele tego nurtu muzycznego robią międzynarodowe kariery, cieszą się aprobatą swoich pierwowzorów, koncertują na całym świecie, występują w telewizji. Co więcej największe tribute festiwale dają im szansę wystąpienia nawet przed 20 tysiącami widzów.

„Undercover Festival” w dniach 25-26 sierpnia 2023 roku odbędzie się na terenie Legia Parku w Warszawie. Podczas wydarzenia pojawią się także dodatkowe atrakcje. Na uczestników czekać będą m.in. food trucki czy strefa dla dzieci.

Stonesi powracają

Znamy dziesiątą gwiazdę „Undercover Festivalu”. Do grona artystów dołączyła grupa Not The Rolling Stones, która w ramach zapowiedzi swojego koncertu wystąpiła na dachu Sali Kongresowej w Warszawie. Nie był to przypadkowy wybór. Ich pierwowzór ponad pół wieku temu dał koncert we wnętrzach Pałacu Kultury i Nauki, w którym znajduje się Sala Kongresowa.

Kiedy w roku 1967 Stonesi po raz pierwszy przyjechali do Polski, tysiące ludzi próbowało sforsować wejście do Sali Kongresowej. Na drodze stanęła im Milicja Obywatelska, która - chcąc powstrzymać zagorzałych fanów - wykorzystała oddział konny i wozy opancerzone z karabinami maszy¬nowymi na wieżyczkach, gaz łzawiący i armatki wodne. Pragnienie poczucia wolności było jednak znacznie silniejsze niż siła narzędzia w rękach władzy. Tribute band legendarnego zespołu postanowił nawiązać do tego wydarzenia i wystąpić na dachu Sali Kongresowej w Warszawie. Czy podobnie jak tamtego dnia możemy spodziewać się silnych emocji wśród publiczności „Undercover Festivalu”? Organizatorzy zapewniają, że podobieństwo wykonań oraz ich jakość sprawi, że trudno będzie zaprzeczyć, że zespół The Rolling Stones powrócił.

Transmisja koncertu odbędzie się na antenie telewizji Polsat w piątek, 25 sierpnia br. o godzinie 20:00. Na jednej scenie, poza Not The Rolling Stones, widzowie zobaczą także takich artystów jak: Coldplace, Tania Alboni as Amy Winehouse, Harry Styled, AC/DC UK, Young Elton, Jeff Dingle as Bruno Mars, Ed Sheeran Tribute Show, Tania Alboni as Cher i U2 UK. Wydarzenie poprowadzą Maciej Rock oraz Maciej Dowbor.
 
Not The Rolling Stones podczas koncertu na dachu Sali Kongresowej, foto: Cyfrowy Polsat
Not The Rolling Stones podczas koncertu na dachu Sali Kongresowej, foto: Cyfrowy Polsat
Podczas festiwalu „Undercover Festival” wystąpi zespół Not The Rolling Stones, foto: Cyfrowy Polsat
Podczas festiwalu „Undercover Festival” wystąpi zespół Not The Rolling Stones, foto: Cyfrowy Polsat


„Undercover Festival 2023” - transmisja w piątek, 25 sierpnia 2023 roku o godz. 20:00 w telewizji Polsat.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje


Informacje
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Miernik Satlink ST-5150 DVB-T/T2/C DVB-S/S2 z podglądem

Miernik Satlink ST-5150 do pomiarów zarówno cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2,...

639 zł Więcej...

Odbiornik Octagon SF8008 Combo UHD 4K S2X

Octagon SF8008 Combo UHD 4K S2X - nowy odbiornik UHD...

529 zł Więcej...

Mini PC Homatics BOX Q

Homatics BOX Q to najpotężniejszy odtwarzacz multimedialny 4K na rynku...

319 zł Więcej...