reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Dokument „Wojna koreańska” na Vodylli

dodano: 2023-08-25 10:44
autor: Jerzy Kruczek | źródło: VODYLLA

Wojna koreańska Vodylla 25 czerwca 1950 r. siły Koreańskiej Republiki Ludowo-Demokratycznej i wspierających je wojsk Chińskiej Republiki Ludowej przekroczyły 38 równoleżnik, dając początek wojnie koreańskiej. Działania wojenne, w których brały udział siły ONZ pod przewodnictwem USA i wojska Republiki Korei, zakończyły się podpisaniem rozejmu 27 lipca 1953 r., pieczętując podział Korei na dwa państwa – komunistyczną Północ i kapitalistyczne Południe. Formalnie oba kraje są nadal w stanie wojny.

Wojna koreańska Vodylla


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
„Wojna koreańska” to doskonały dokument opowiadający o przyczynach, przebiegu i skutkach wojny koreańskiej, zarówno tych ludzkich (zginęło w niej po obu stronach ponad milion żołnierzy, ok. miliona cywilów zostało zabitych i rannych), jak i politycznychj. W filmie występują ci, którzy brali udział w walkach po obu stronach barykady i nie mogą do dziś zapomnieć o wojennym koszmarze, politycy i wojskowi, którzy pociągali za sznurki, a także przedstawiciele tysięcy rodzin, których z bliskimi rozdzieliła koreańska granica.

Filmy i zdjęcia archiwalne z frontu, mapy, ówczesne artykuły prasowe oraz telewizyjne wystąpienia i relacje z politycznych obrad, wspomnienia koreańskich uciekinierów i żołnierzy oraz innych świadków pokazują wojnę koreańską i jej wpływ nie tylko na Koreańczyków, ale sytuację geopolityczną aż do dzisiaj. Wojna koreańska wpłynęła na dzisiejszą rolę Ameryki w świecie, zapoczątkowała ekspansję gospodarczą Korei Południowej i program nuklearny Korei Północnej, która posiadając broń jądrową, stanowi zagrożenie nie tylko dla regionu, ale świata, jak to było ponad 70 lat temu.

Dokument „Wojna koreańska” można obejrzeć na platformie streamingowej VODYLLA.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

SAT Kurier - 1-2/2023 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 1-2/2023

12 zł Więcej...

Mini PC Homatics BOX Q

Homatics BOX Q to najpotężniejszy odtwarzacz multimedialny 4K na rynku...

319 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ DUO 4K SE S2X FBC

Vu+ DUO 4K SE - najnowszy odbiornik Ultra HD 4K...

1 599 zł Więcej...