reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Będzie nowy kanał informacyjny na Białorusi?

dodano: 2023-08-24 23:48
autor: KuKa | źródło: belarus.kp.ru

Białoruś Szef białoruskiej telewizji i radia państwowego Biełteleradiokampania, Iwan Ejsmont, powiedział na antenie lokalnego radia Alfa o potrzebie utworzenia nowego kanału informacyjnego na Białorusi. Swój zamiar nazwał "marzeniem", dodając, że trwają prace nad projektem. - Kraj tego potrzebuje, podkreślił.

Biełteleradiokampania
Biełteleradiokampania


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Kolejny argumentem do nadawania kanału informacyjnego na Białorusi jest "dostępność dobrych materiałów", które pokazywane są raz w tygodniu i często o nieodpowiednich porach. Nowy kanał informacyjny mógłby poszerzyć zasięg tych treści.

Iwan Ejsmont jest białoruskim propagandzistą, dziennikarzem i szefem białoruskiej telewizji Biełteleradiokampania. Jako zwolennik reżimu Aleksandra Łukaszenki i autor kampanii informacyjnych przeciwko Polsce został wpisany na czarną listę Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji Rzeczpospolitej Polskiej. Skutkuje to tym, że wjazd i pobyt obywatela Białorusi stanowi zagrożenie dla bezpieczeństwa RP. Wymieniona osoba popiera rosyjskie działania wojenne w Ukrainie, a także toczoną przeciwko Polsce wojnę hybrydową. Jego obecność na terytorium Polski stwarza poważne ryzyko prowokacji lub incydentów skutkujących uszczerbkiem dla pozycji międzynarodowej RP.

Białoruska telewizja państwowa pod marką Biełteleradiokampania składa się z kanałów Belarus 1 (ogólny z filmami, rozrywką i sportem), Belarus 2 (rozrywkowo-edukacyjny dla młodych ludzi), Belarus 3 (kulturalny) i Belarus 5 (sportowy). Dla odbiorców na świecie jest nadawany satelitarny kanał telewizyjny Belarus 24, obecnie zakazany w krajach Unii Europejskiej.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Nowe kanały


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Mini PC Homatics Dongle R

Homatics Dongle R to najpotężniejszy odtwarzacz multimedialny 4K na rynku...

269 zł Więcej...

Antena Inverto 120 grafit

Antena stalowa, cynkowana 120cm z zawieszeniem sztywnym w kolorze grafitowym....

399 zł Więcej...

Mini PC Homatics BOX R Lite

Homatics BOX R Lite to najnowszy odtwarzacz multimedialny 4K firmy...

329 zł Więcej...