reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

„Fantastyczne lata 80.” we wrześniu w AMC

dodano: 2023-08-27 08:37
autor: Łukasz Knapik | źródło: AMC Networks International

AMC „Fantastyczne lata 80.” We wrześniu br. kanał AMC poleca swoim widzom w ramach pasma „Fantastyczne lata 80.” takie produkcje filmowe jak „Flash Gordon”, „Ucieczka z Nowego Jorku”, „Nieśmiertelny”, „Fantastyczne przygody Billa i Teda” i „Czerwona Sonja”.

AMC „Fantastyczne lata 80.”


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Jak zapowiada nadawca, we wrześniu br. kanał AMC zaprasza na jedyną w swoim rodzaju podróż do ery kolorowych getrów, gigantycznych fryzur i niezapomnianych filmów, w których wszystko było możliwe. W ramach pasma „Fantastyczne lata 80.” na ekranie pojawią się: film science-fiction „Flash Gordon” przedstawiający przygody amerykańskiego futbolisty i jego przyjaciół, którzy trafiają na planetę Mongo i walczą z tyranią cesarza Minga; thriller Johna Carpentera „Ucieczka z Nowego Jorku”, czyli niebezpieczna misja uratowania prezydenta uwięzionego na Manhattanie zamienionym w więzienie dla najgroźniejszych przestępców; „Nieśmiertelny” - film fantasy o szkockim góralu żyjącym w XVI wieku, który dowiaduje się o swojej nieśmiertelności i nieuchronnym przeznaczeniu; komedia science-fiction „Fantastyczne przygody Billa i Teda”, czyli niesamowita podróż w czasie dwóch siedemnastolatków, oraz „Czerwona Sonja” - film akcji o dzielnej wojowniczce z Brigitte Nielsen i Arnoldem Schwarzeneggerem w rolach głównych. Pierwszy film z serii „Fantastyczne lata 80.” pojawi się na kanale AMC w sobotę, 2 września br. o godinie 22:00 (więcej tutaj).

„Fantastyczne lata 80.” w AMC:

„Flash Gordon” („Flash Gordon”)
reżyseria: Mike Hodges, występują: Sam J. Jones, Melody Anderson i Max von Sydow
emisja: w sobotę, 2 września br. o 22:00

Ming, zły cesarz planety Mongo, zaczyna niszczyć Ziemię. Zarkov, były naukowiec National Aeronautics and Space Administration (NASA), przewiduje ten pozaziemski atak i zmusza Flasha Gordona oraz piękną Dale Arden do wejścia na pokład jego rakiety i uratowania planety. Zarkov, Flash i Dale zostają magnetycznie doprowadzeni do Mongo i wzięci do niewoli przez bezlitosnego Minga.

„Ucieczka z Nowego Jorku” („Escape From New York”)
reżyseria: John Carpenter, występują: Kurt Russell, Lee Van Cleef i Ernest Borgnine
emisja: w sobotę, 9 września br. o 22:00

Rok 1997. Manhattan stał się otoczonym murem więzieniem dla trzech milionów przestępców, w którym mogą żyć na wolności. Samolot przewożący amerykańskiego prezydenta rozbija się, a on sam zostaje wzięty do niewoli przez „księcia”. Na ratunek głowie państwa zostaje wysłany przestępca i były bohater wojenny Snake Plissken. Aby mieć pewność, że Plissken nie porzuci swojej misji, w jego tętnice wszczepiono dwa urządzenia, które mają eksplodować i rozerwać go na kawałki, jeśli mężczyzna nie wróci na czas.    

„Nieśmiertelny” („Highlander”)
reżyseria: Russell Mulcahy, występują: Roxanne Hart, Christopher Lambert i Sean Connery
emisja: w sobotę, 16 września br. o 22:00

Są nieśmiertelną rasą wojowników, którzy mogą umrzeć tylko poprzez ścięcie mieczem. Ich przeznaczeniem jest pojedynkowanie się ze sobą. Walki te odbywają się od zamierzchłych czasów i będą toczyć się do momentu, gdy zostanie tylko garstka nieśmiertelnych. Podczas Zgromadzenia zawalczą o Nagrodę - moc wykraczającą poza wyobraźnię - moc, której źli Kurgan nigdy nie posiądą. Connor Macleod, który nie może uciec przed swoim przeznaczeniem, walczy z innymi wojownikami, od szkockich wyżyn XVI wieku po współczesny Nowy Jork, a los śmiertelnika wisi na włosku.

„Fantastyczne przygody Billa i Teda” („Bill and Ted’s Excellent Adventures”)
reżyseria: Stephen Herek, występują: Alex Winter, Keanu Reeves i Ed Solomon
emisja: w sobotę, 23 września br. o 22:00

Bill i Ted to nierozłączni przyjaciele. Jako siedemnastolatkowie, bardziej niż o nauce myślą o założeniu rockowego zespołu. Jeśli jednak Ted nie zda egzaminu z historii, będzie musiał pójść do szkoły wojskowej, a ich plany legną w gruzach. Z pomocą przychodzi tajemniczy nieznajomy, który proponuje chłopakom podróż w czasie. Spotkania ze znanymi ludźmi z każdego stulecia pozwalają im wzorowo zdać egzamin, po zadziwiającym powrocie do XX wieku.

„Czerwona Sonja” („Red Sonja”)
reżyseria: Richard Fleischer, występują: Brigitte Nielsen, Sandahl Bergman i Arnold Schwarzenegger
emisja: w sobotę, 30 września br. o 22:00

Spokojne życie Sonji legło w gruzach, gdy jej rodzice zostali zabici przez bezwzględną królową Gerden, noszącą talizman mogący unicestwić planetę. Sonja wyrusza w podróż, by pomścić śmierć swych bliskich, a dzięki tajemniczej wizji otrzymuje niezwykłe moce. Musi jednak przyrzec, że nigdy nie zakocha się w mężczyźnie, chyba że będzie on od niej silniejszy.
 
Adrienne Barbeau w filmie „Ucieczka z Nowego Jorku”, foto: AMC Networks International
Adrienne Barbeau w filmie „Ucieczka z Nowego Jorku”, foto: AMC Networks International
Arnold Schwarzenegger i Brigitte Nielsen w filmie „Czerwona Sonja”, foto: AMC Networks International
Arnold Schwarzenegger i Brigitte Nielsen w filmie „Czerwona Sonja”, foto: AMC Networks International
Brigitte Nielsen w filmie „Czerwona Sonja”, foto: AMC Networks International
Brigitte Nielsen w filmie „Czerwona Sonja”, foto: AMC Networks International


„Fantastyczne lata 80.” - emisja w soboty (od 2 września 2023 roku) o godz. 22:00 w AMC.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje stacji TV i VOD


Informacje
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik PULSe 4K Mini

PULSe 4K Mini - najnowszy odbiornik Ultra HD od słowackiej...

449 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ ZERO rev.2 HEVC

Vu+ ZERO rev.2 - najnowszy odbiornik Vu+ na Linuksie z...

385 zł Więcej...

Kabel HDMI 2.0 4K Light 3,0m

Wysokiej klasy kabel połączeniowy HDMI Light z oświetleniem LED z...

35 zł Więcej...