reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

„Korona królów. Jagiellonowie” 5 na kanałach TVP

dodano: 2023-08-27 18:10
autor: Łukasz Knapik | źródło: TVP/satkurier.pl

TVP1 TVP 1 Jedynka „Korona królów. Jagiellonowie” W poniedziałek, 28 sierpnia br. o godz. 20:30 na kanale TVP1, a w kolejnych dniach w stacjach TVP Wilno i TVP Seriale, wyemitowany zostanie premierowo 1. odcinek 5. sezonu polskiego serialu „Korona królów” - seria zatytułowana jest „Korona królów. Jagiellonowie”. Występują Milena Staszuk, Małgorzata Klara, Julia Łukowiak, Adam Młynarczyk, Michał Chruściel, Kordian Rekowski, Filip Gurłacz, Rafał Maj, Przemysław Stippa, Daniel Mosior, Karol Dziuba, Filip Smoliński, Michał Chorosiński i Sebastian Skoczeń. Wcześniejsze odcinki emitują obecnie kanały TVP1, TVP Polonia, TVP Wilno, TVP Historia, TVP Seriale i Biełsat TV (Belsat TV).

TVP1 TVP 1 Jedynka „Korona królów. Jagiellonowie”


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Co wydarzy się w pierwszym odcinku piątego sezonu serialu „Korona królów”? Lato 1409. Karim Berdim (w tej roli Adam Młynarczyk) i delegacja Tatarów przyjmowani są na Wawelu z honorami. Król Władysław (Sebastian Skoczeń) dziękuje im za dostarczenie Świdrygiełły (Michał Chruściel) do Wilna i uzyskuje obietnicę, że Tatarzy wspomogą Koronę w wojnie z zakonem.

Wybucha powstanie na Żmudzi. Rekutis (Kordian Rekowski) i Arunas (Filip Gurłacz) czekają na pomoc Jagiełły i Witolda (Michał Chorosiński). Jagiełło mówi Annie Cylejskiej (Milena Staszuk) o konieczności wojny z zakonem. Nie może jednak przekonać polskich panów, którzy są przeciwni wojnie. Nie pomagają nawet tłumaczenia Stanisława ze Skarbimierza (Rafał Maj) o wojnie sprawiedliwej. Anna Witoldowa (Małgorzata Klara) namawia księcia Witolda do neutralności w szykującym się konflikcie Korony z zakonem.

Zbigniew Oleśnicki (Przemysław Stippa) rozpoczyna karierę w królewskiej kancelarii. Wprowadza swoje porządki. Ciołek (Daniel Mosior) wietrzy kłopoty. Mścisław (Karol Dziuba) słyszy w stajni plotki o Sofii (Julia Łukowiak). Zabija stajennego. Ale widzi to Pietrek (Filip Smoliński) i zapamiętuje buty mordercy (więcej tutaj).
 
Sebastian Skoczeń w serialu „Korona królów. Jagiellonowie”, foto: Anna Gostkowska
Sebastian Skoczeń w serialu „Korona królów. Jagiellonowie”, foto: Anna Gostkowska
Mateusz Król, Wojciech Żołądkowicz, Marcin Rogacewicz i Krzysztof Wrona w serialu „Korona królów”, foto: TVP
Mateusz Król, Wojciech Żołądkowicz, Marcin Rogacewicz i Krzysztof Wrona w serialu „Korona królów”, foto: TVP
Sławomir Orzechowski, Agata Konarska i Przemysław Babiarz podczas prezentacji serialu „Korona królów”, foto: TVP
Sławomir Orzechowski, Agata Konarska i Przemysław Babiarz podczas prezentacji serialu „Korona królów”, foto: TVP


„Korona królów” - sezon 5., emisja od poniedziałku do środy (od 28 sierpnia 2023 roku) o godz. 20:30 w TVP1. Serial ten będą mogli również oglądać widzowie kanałów TVP Wilno i TVP Seriale, a wcześniejsze odcinki mogą obecnie oglądać widzowie stacji TVP1, TVP Polonia, TVP Wilno, TVP Seriale, TVP Historia i Biełsat TV (Belsat TV).


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje stacji TV i VOD


Informacje
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Google TV Next 4K Stick HDMI

Google TV Next 4K Stick HDMI to ciekawy i wydajny...

339 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ UNO 4K SE S2X FBC Multistream

Vu+ UNO 4K SE - najnowsza wersja tunera 4K od...

1 230 zł Więcej...

Mini PC Smart TV 4K BOX Zehnder KP-1

Zehnder KP-1 to najnowszy odtwarzacz multimedialny 4K firmy ZEHNDER z...

249 zł Więcej...