reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Zbrodnie w Polsce we wrześniu w CI Polsat

dodano: 2023-08-29 16:52
autor: Łukasz Knapik | źródło: A+E Networks

Crime+Investigation Polsat HD CI Polsat HD We wrześniu br. kanał Crime+Investigation Polsat (CI Polsat) poleca swoim widzom szczególnie takie programy jak „Wakacyjne zbrodnie” (sezon 1.), „Prawda leży pod ziemią” (sezon 2.), „Szokujące morderstwa: Kalifornia” (sezon 3.), „Absurdalne przestępstwa” (sezon 1.), „Ostatnie godziny przed śmiercią” (sezon 5.) i „Zwłoki w walizce: Deborah Chong” (sezon 1.).

CI Polsat Crime & Investigation Network Polsat Crime+Investigation Polsat


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Jak zapowiada nadawca, wrzesień br. w stacji Crime+Investigation Polsat (CI Polsat) to premiera najnowszej polskiej produkcji. „Wakacyjne zbrodnie” (sezon 1.) opowiadają historie Polaków, których wymarzony urlop nieoczekiwanie zamienił się w koszmar. Widzowie poznają także „Absurdalne przestępstwa” (sezon 1.), a program „Zwłoki w walizce: Deborah Chong” (sezon 1.) przedstawi kulisy głośnego morderstwa. Pojawią się także takie produkcje jak „Prawda leży pod ziemią” (sezon 2.), „Szokujące morderstwa: Kalifornia” (sezon 3.) i „Ostatnie godziny przed śmiercią” (sezon 5.).

Wrzesień 2023 roku w ofercie kanału CI Polsat:

„Wakacyjne zbrodnie” („Holiday Crimes”)
emisja: w środy (od 6 września br.) o 22:00

„Wakacyjne zbrodnie” to program przedstawiający historie Polaków, których wymarzony urlop zamienił się w istny koszmar. Pakując walizki nikt nie spodziewa się, że wyczekiwany odpoczynek zakończy się tragicznie. W nowej lokalnej produkcji Crime+Investigation widzowie poznają zbrodnie, które wydarzyły się podczas wakacji - w Polsce i za granicą. W poszczególnych odcinkach twórcy przyjrzą się sprawom, którymi żył cały kraj, ale nie tylko. „Wakacyjne zbrodnie” opatrzone są relacjami świadków i wypowiedziami ekspertów: śledczych, lekarzy medycyny sądowej, dziennikarzy oraz przedstawicieli konsulatów.

„Prawda leży pod ziemią” 2 („Exhumed: Killer Revealed” 2)
emisja: od poniedziałku do piątku (od 11 września br.) o 20:00

Każdy z odcinków bada odrębną sprawę morderstwa, w której ekshumacja zwłok ofiary doprowadziła do rozwiązania zagadki jej śmierci. Widzowie uczestniczą w całym procesie wydobycia pochowanego ciała - począwszy od jego aspektu emocjonalnego, jaki towarzyszy rodzinie zmarłej osoby, aż po ten zawodowy, przyświecający detektywom, którzy dążą do poznania prawdy. Fabularyzowane rekonstrukcje wydarzeń, archiwalne materiały filmowe i rozmowy z ludźmi związanymi ze sprawą wiodą do procesu ekshumacji, który przynosi odpowiedzi lub zwroty akcji, by w końcu doprowadzić do sprawiedliwego finału (więcej tutaj).

„Szokujące morderstwa: Kalifornia” 3 („The Real Murders of Orange County” 3)
emisja: w czwartki (od 14 września br.) o 22:00

Serial ujawnia mroczną stronę życia w skąpanej słońcem południowej Kalifornii, prezentując niektóre z najbardziej szokujących przypadków zbrodni, do jakich doszło w tej zamieszkałej przez pięknych i bogatych, malowniczej okolicy. Począwszy od historii błędnej tożsamości aż po niebezpieczne dążenie do stworzenia wizerunku wzorowej rodziny - każdy z odcinków to niezwykła opowieść o tym, jak sukces i przywileje mogą sprowadzić na manowce (więcej tutaj).

„Absurdalne przestępstwa” („My Strange Arrest”)
emisja: w niedziele (od 17 września br.) od 21:00

Program „Absurdalne przestępstwa” przedstawia ludzi aresztowanych za rzekome popełnienie najdziwniejszych, kuriozalnych i wręcz surrealistycznych przestępstw. Program wykracza poza nagłówki z pierwszych stron gazet i wiralowe nagrania, aby móc przyjrzeć się tym wypadkom i ich konsekwencjom. Twórcy programu przeprowadzili rozmowy z oskarżonymi, funkcjonariuszami aresztującymi oraz ze świadkami zdarzenia. To surrealistyczne przestępstwa z realnymi konsekwencjami.

„Ostatnie godziny przed śmiercią” 5 („Homicide: Hours to Kill” 5)
emisja: w niedziele (od 17 września br.) o 22:00

W przypadku zabójstw kluczem do rozwiązania sprawy z reguły są ostatnie 24 godziny życia ofiary. Dokumentalna seria „Godziny przed śmiercią” opowiada o autentycznych zbrodniach i śledczych, którzy odtwarzają wydarzenia z tego krytycznego okresu, by ustalić motyw i zidentyfikować sprawcę (więcej tutaj).

„Zwłoki w walizce: Deborah Chong” („Body in the Suitcase: The Murder of Deborah Chong”)
emisja: w czwartki (od 28 września br.) o 21:00

Na nagraniach kamer przemysłowych z 11 czerwca 2021 roku widać 38-letnią Jemmę Mitchell, ciągnącą dużą, niebieską walizkę w stronę miejsca zamieszkania jej znajomej z grupy kościelnej, Deborah Chong. Po kilku godzinach Mitchell wracała tą samą drogą. Tym razem miała przy sobie dwie, ewidentnie ciężkie walizki. Jednak wstrząsające znaczenie tych nagrań ujrzało światło dzienne dopiero po dwóch tygodniach, kiedy odnaleziono bezgłowe ciało Deborah (około 320 km dalej). Czy Jemma Mitchell, uprzejma kręgarka z klasy średniej, naprawdę przetransportowała zwłoki znajomej w walizce? Czy to ona ją zabiła? A jeśli tak, jakim cudem ich pobożna znajomość zakończyła się morderstwem? Jak zapowiada nadawca, „Zwłoki w walizce: Deborah Chong” to dwuczęściowa produkcja, która odsłania widzom kulisy tej sprawy. Usłyszymy zeznania bliskich, naocznych świadków oraz śledczych. Program ukazuje nikczemny plan, o którego realizację oskarżona jest Jemma. Przeanalizujemy skomplikowane okoliczności, które doprowadziły do nietypowej przyjaźni między Jemmą a Deborah. Dowiemy się również, z jaką presją obie kobiety musiały się zmagać w samotności. Matka Jemmy wciąż jest przekonana o niewinności córki, a kryminalistycznych dowodów jest w tej sprawie bardzo niewiele. Dlatego też twórcy „Zwłok w walizce: Deborah Chong” opowiadają o tragicznym zakończeniu życia wrażliwej osoby, ale jednocześnie starają się odpowiedzieć na  pytanie: „Czy zamordowanie i rozczłonkowanie kogoś bez pozostawienia śladów jest fizycznie możliwe?”.
 
Bohaterka programu „Szokujące morderstwa: Kalifornia”, foto: A+E Networks
Bohaterka programu „Szokujące morderstwa: Kalifornia”, foto: A+E Networks
Parm Sandhu w programie „Zwłoki w walizce: Deborah Chong”, foto: A+E Networks
Parm Sandhu w programie „Zwłoki w walizce: Deborah Chong”, foto: A+E Networks
Honor Doro Townshend w programie „Zwłoki w walizce: Deborah Chong”, foto: A+E Networks
Honor Doro Townshend w programie „Zwłoki w walizce: Deborah Chong”, foto: A+E Networks
Bohaterka programu „Wakacyjne zbrodnie”, foto: A+E Networks
Bohaterka programu „Wakacyjne zbrodnie”, foto: A+E Networks
Bohaterowie programu „Wakacyjne zbrodnie”, foto: A+E Networks
Bohaterowie programu „Wakacyjne zbrodnie”, foto: A+E Networks
„Wakacyjne zbrodnie” w CI Polsat, foto: A+E Networks
„Wakacyjne zbrodnie” w CI Polsat, foto: A+E Networks


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

SAT Kurier - 1-2/2023 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 1-2/2023

12 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ ZERO 4K

Vu+ ZERO 4K - najtańszy odbiornik Ultra HD od koreańskiego...

699 zł Więcej...

SAT Kurier - 3-4/2023 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 3-4/2023

12 zł Więcej...