reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

ESA ponownie opóźnia wystrzelenie rakiety Ariane 6

dodano: 2023-08-31 10:37
autor: Janusz Sulisz | źródło: ESA\CNES\Arianespace

Ariane 6 rakieta 360px Europejska Agencja Kosmiczna ESA podała, że próbne odpalenie silników nowej europejskiej rakiety Ariane 6 zostało ponownie przełożone ze względu na problemy ze sprzętem naziemnym. 30 sierpnia ESA ogłosiła, że ​​planowane uruchomienie testowe silników Ariane 6 w ośrodku przy kosmodromie w Kourou w Gujanie Francuskiej na 29 sierpnia zostało przełożone ze względu na problem techniczny wpływający na panel sterowania ładowaniem paliwa i automatyczne odliczanie.

Arianespace
Ariane 6 rakieta arianespace 2023 760px


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Test, podczas którego zostanie uruchomiony silnik Vulcain 2.1, został przełożony na 5 września. Dłuższe testy zaplanowano na 26 września.

Ten krótszy, pierwszy test był pierwotnie zaplanowany na lipiec, ale został przełożony ze względu na upływający czas testu. ESA wyjaśniła później, że automatyczne odliczanie zostało przerwane, ponieważ niektóre pomiary przekroczyły ustalone limity.

Agencja ESA przeniosła test na koniec sierpnia, aby dać zespołom dwutygodniową przerwę letnią i naprawić basen używany do spalania nadmiaru wodoru uszkodzonego przez wodę.

4 września ESA ma zorganizować dodatkową konferencję prasową, aby poinformować dziennikarzy o postępie – lub jego braku – w pracach nad rakietą Ariane 6.

ESA obiecywała debiutancki start nowej rakiety w 4. kwartale tego roku, ale termin ten przesunął się już na rok 2024. Konferencja w dniu 4 września może podać bardziej konkretną datę.Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Kosmos


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik DVB-T/T2/C Opticum AX LION NS H.265 HEVC

Najnowszy hybrydowy odbiornik DVB-T/T2/C z HEVC/H.265 marki Opticum firmy AX...

109 zł Więcej...

SAT Kurier - 1-2/2023 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 1-2/2023

12 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ ZERO rev.2 HEVC

Vu+ ZERO rev.2 - najnowszy odbiornik Vu+ na Linuksie z...

429 zł Więcej...