reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

TVP Kobieta wspiera akcję „Sprzątania świata”

dodano: 2023-08-31 00:15
autor: Łukasz Knapik | źródło: TVP Kobieta

TVP Kobieta Trzeci weekend września (15-17 września br.) to akcja pod nazwą „Sprzątanie świata”. Kanał TVP Kobieta po raz kolejny włącza się w kampanię, przygotowując specjalną ofertę programową poświęconą tematyce ochrony środowiska i budowaniu świadomości ekologicznej. W ramach pasma „Ekoweekend w TVP Kobieta” widzowie zobaczą takie programy jak „Ku zielonym miastom”, „Życie w 50 stopniach”, „Znikająca wyspa”, „Dzikie serce Europy - powrót prastarego lasu”, „Ku zielonym miastom”, „Pięknie przyprawiona”, „Kwiaty na warsztat”, „Żywy Bałtyk”, „Woda - nasza przyszłość”, „Pensjonaty z pomysłem” i „Nowe życie na wsi”.

TVP Kobieta


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
„Ekoweekend w TVP Kobieta” na kanale TVP Kobieta:

Trzeci weekend września (15-17 września br.) to czas akcji sprzątania świata (więcej tutaj). Kanał TVP Kobieta po raz kolejny włącza się w kampanię, przygotowując specjalną ofertę programową poświęconą tematyce ochrony środowiska i budowaniu świadomości ekologicznej. Widzowie obejrzą m.in.: „Życie w 50 stopniach”, „Znikającą wyspę”, „Dzikie serce Europy - powrót prastarego lasu” czy „Ku zielonym miastom”. W ekoweekend w TVP Kobieta nie zabraknie również specjalnych odcinków programów własnych anteny - „Pięknie przyprawiona” oraz „Kwiaty na warsztat” (więcej tutaj).

Jak zadbać o planetę? Co zrobić, by zatrzymać zmiany, które niszczą Ziemię? W ekoweekend kanał TVP Kobieta proponuje programy, które wpisują się w ideę budowania świadomości ekologicznej. Widzowie stacji TVP Kobieta od środy, 13 września br. będą mogli podziwiać miejską zieleń w dokumentalnej serii „Ku zielonym miastom”. Czy to możliwie, by w aglomeracjach zamiast betonu rozkwitało rolnictwo? Jak czytamy w opisie, projektanci i ogrodnicy mają nowatorskie pomysły, aby zaprosić naturę do miast. Dzięki niesamowitej kreatywności w miastach powstają plantacje, gospodarstwa rolne i ogrody. Widzowie będą mieli okazję zobaczyć, jak mogą wyglądać miasta pełne roślinności i poznać ludzi, którzy realizują nową filozofię i wierzą w ekologiczny styl życia (emisja od środy do piątku o godzinie 17:30).

Zanieczyszczenie środowiska to globalny problemem. Co może się wydarzyć, jeśli w odpowiednim czasie nie zareagujemy? Jak globalne ocieplenie zmienia ludzkość? „Życie w 50 stopniach” to film dokumentalny o zmianach klimatu, opowiadający o miejscach na świecie, które stają się coraz cieplejsze. Gdy na Ziemi panują ekstremalne upały, przetrwanie staje się trudniejsze. Widzowie będą mogli zobaczyć jak wygląda egzystencja milionów istnień, które każdego dnia muszą się mierzyć ze skrajnie wysokimi temperaturami (emisja w sobotę, 16 września br. o godzinie 9:00).

„Znikająca wyspa” pokazuje dramat mieszkańców wyspy Kiribati, która może zniknąć w ciągu najbliższych dziesięcioleci. Wyspa jest jednym z pierwszych miejsc zagrożonych zalaniem w skutek podniesienia się poziomu wód, spowodowanego zmianami klimatycznymi. Prezydent Kiribati Anote Tong za wszelką cenę próbuje znaleźć sposób na uratowanie kraju (emisja w niedzielę, 17 września br. o godzinie 18:25).

Piękno naturalnej przyrody widzowie będą mogli podziwiać w kolejnej propozycji stacji TVP Kobieta pod tytułem „Dzikie serca Europy - powrót prastarego lasu”. Las Bawarski w Parku Narodowym jest dziki, pełen lasów, wrzosowisk, potoków i jezior, które mogą ewoluować zgodnie z ich własnym rytmem. Po katastrofalnej nawałnicy w wyniku burzy w 1983 roku wszystkie wyrwane drzewa zostały pozostawione leżące na ziemi. Z tego rzekomo martwego lasu wyrosła spektakularna zieleń. Zagrożone gatunki, takie jak ryś, wilk, łoś i żbik odzyskały ten obszar. Ta koncepcja przyjęła się i służy jako wzór dla wielu innych obszarów chronionych. Ile dzikich terenów potrzebuje ludzkość, aby przetrwać? Czego możemy się nauczyć od dzikiego lasu, aby zachować go dla przyszłych pokoleń w czasach zmian klimatycznych (emisja w niedzielę, 17 września br. o godzinie 7:35)?

Fascynujący świat zwierząt i roślin związanych z Morzem Bałtyckim widzowie zobaczą w programie „Żywy Bałtyk” (emisja w niedzielę, 17 września br. o godzinie 10:30). W odcinku widzowie odkryją, przypominającą pustynną krainę, Ostoję Słowińską. To wyjątkowo cenne i jedyne takie miejsce w Europie zostało wpisane na listę rezerwatów biosfery United Nations Educational, Scientific and Cultural Organization (UNESCO).

Woda to życiodajny płyn, jeśli go zabraknie ludzkość nie ma szans na przetrwanie. W kolejnym dokumencie „Woda - nasza przyszłość” widzowie będą mogli zobaczyć regiony świata, które przechodzą radykalne zmiany. W niektórych miejscach, gdzie flora i fauna zostały zniszczone, by zrobić miejsce dla rolnictwa i przemysłu, natura wraca do siebie. Krajobrazy kwitną nowym życiem, bo stare przemysły zostały zlikwidowane, a ludzie doceniają wartość świata przyrody. W programie zostanie przedstawionych szereg fascynujących projektów pokazujących, że naturę da się odbudować i że wszyscy możemy pomóc zachować bioróżnorodność naszej planety na przyszłość (emisja w nocy z poniedziałku na wtorek, z 18 na 19 września br. godzinie 0:10).

Przez cały weekend repertuar kanału TVP Kobieta wzbogacony zostanie o programy, w których widzowie znajdą podpowiedzi, co zrobić, by wdrożyć ekologiczne postawy w swoje życie. Wśród pozycji znajdą się specjalne odcinki produkcji własnych: „Pięknie przyprawiona” z propozycją kuchni zero waste (emisja w piątek, 15 września br. o godzinie 7:30), a także „Kwiaty na warsztat” (emisja w niedzielę, 17 września br. o godzinie 14:55), w którym Joanna Lewandowska pokaże jak wykonać jesienny domek dla zapylaczy (więcej tutaj). W programie „Pensjonaty z pomysłem” (emisja w niedzielę, 17 września br. o godzinie 9:30) widzowie poznają patenty na wykorzystanie starych przedmiotów i podpowiedzi jak nadać im drugie życie (więcej tutaj). W kolejnym programie widzowie poznają bohaterów, którzy chcą zamieszkać bliżej natury i z dala od miejskiego zgiełku, aby zacząć „Nowe życie na wsi” (emisja w sobotę, 16 września br. o godzinie 8:00) (więcej tutaj).

W ramach kampanii stacja TVP Kobieta stworzyła plakat promujący ideę dbania o czystość planety. - Od małych kroków zaczyna się wielka zmiana, droga do zielonej i zdrowszej planety. Razem z kanałem TVP Kobieta zadbaj o to, co naprawdę ważne - zachęca nadawca.
 
Kanał TVP Kobieta przygotował plakat promujący proekologiczne nawyki, foto: TVP
Kanał TVP Kobieta przygotował plakat promujący proekologiczne nawyki, foto: TVP
Kanał TVP Kobieta przygotował plakat promujący ideę dbania o środowisko, foto: TVP
Kanał TVP Kobieta przygotował plakat promujący ideę dbania o środowisko, foto: TVP
Kanał TVP Kobieta przygotował plakat promujący ideę dbania o środowisko, w tym o czystość planety, foto: TVP
Kanał TVP Kobieta przygotował plakat promujący ideę dbania o środowisko, w tym o czystość planety, foto: TVP
Kanał TVP Kobieta przygotował plakat promujący ideę dbania o środowisko, w tym o pszczoły, foto: TVP
Kanał TVP Kobieta przygotował plakat promujący ideę dbania o środowisko, w tym o pszczoły, foto: TVP
Joanna Lewandowska w programie „Kwiaty na warsztat”, foto: TVP
Joanna Lewandowska w programie „Kwiaty na warsztat”, foto: TVP


„Ekoweekend w TVP Kobieta” - emisja od piątku, 15 września 2023 roku na kanale TVP Kobieta.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje stacji TV i VOD


Informacje
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Miernik Satlink ST-6986 DVB-T/T2/C DVB-S/S2 z podglądem i testerem optycznym

Miernik Satlink ST-6986 do pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2, naziemnych...

1 630 zł Więcej...

Kabel HDMI 2.0 4K Light 3,0m

Wysokiej klasy kabel połączeniowy HDMI Light z oświetleniem LED z...

35 zł Więcej...

Odbiornik AB CryptoBox 752HD Combo

Odbiornik HD Combo DVB-S2X, DVB-T2, DVB-C z kieszenią na moduły...

349 zł Więcej...