reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Vodafone razem z Project Kuiper w Europie i Afryce

dodano: 2023-09-06 12:05 | aktualizacja: 2023-09-07 12:10
autor: Jan Borejko | źródło: Vodafone

Vodafone Amazon project Kuiper 360px 5 września firmy Vodafone i Amazon ogłosiły, że zawarły partnerstwo, które będzie wykorzystywać proponowaną przez Amazon sieć 3236 satelitów na niskiej orbicie (LEO) do zapewniania łączności 4G i 5G w miejscach, w których wdrożenie sieci naziemnych byłoby trudne lub zbyt kosztowne. Firmy planują wziąć udział w beta testach usługi Project Kuiper w 2024 roku.

Amazon
Amazon project Kuiper Vodafone antena projekt Kuiper 760px


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.

Vodafone planuje w przyszłym roku przetestować usługi beta z planowanej przez Amazon konstelacji satelitów Project Kuiper, aby zwiększyć zasięg sieci komórkowej w Europie i Afryce.

Vodafone i Vodacom, spółka zależna Vodafone, podkreśliły, że przy pomocy ugrupowania Kuiper będą w stanie połączyć bardziej odległe i odległe obszary poprzez połączenie odrębnych masztów telefonii komórkowej.

W ramach współpracy Amazon planuje nawiązać współpracę z Vodafone w celu udostępnienia szybkich usług szerokopasmowych w ramach Projektu Kuiper społecznościom na całym świecie nieobsługiwanym i o niedostatecznym zasięgu. Firmy badają również dodatkowe oferty specyficzne dla przedsiębiorstw, aby zapewnić firmom kompleksowe globalne rozwiązania w zakresie łączności, takie jak usługi tworzenia kopii zapasowych na wypadek nieoczekiwanych zdarzeń i rozszerzanie łączności na zdalną infrastrukturę. 

Margherita Della Valle, dyrektor naczelna Grupy Vodafone, powiedziała:
 

- Współpraca Vodafone z Project Kuiper zapewni łączność mobilną wielu z szacunkowych 40% światowej populacji pozbawionych dostępu do Internetu, wspierając odległe społeczności, ich szkoły i firmy, służby ratunkowe oraz pomoc w przypadku klęsk żywiołowych. Połączenia te będą dalej uzupełniane poprzez nasze własne prace nad usługami satelitarnymi bezpośrednio na smartfony.


Spółki nie ujawniają jednak szczegółów jakichkolwiek ustaleń handlowych.

Źródło: vodafone.com  geekwire.com 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Operatorzy sat


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik DVB-T/T2/C Edision Nano T265+ HEVC (hotelowy)

Cyfrowy odbiornik DVB-T/T2/C z HEVC/H.265 marki EDISION dla Naziemnej Telewizji...

99 zł Więcej...

Mini PC Homatics Dongle G Google TV

Homatics Dongle G to odtwarzacz multimedialny 4K o kompaktowej konstrukcji...

279 zł Więcej...

SAT Kurier - 3-4/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 3-4/2022

12 zł Więcej...