reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

„Dom obietnic” na kanale Epic Drama

dodano: 2023-09-10 12:21
autor: Łukasz Knapik | źródło: Viasat World

Epic Drama „Dom obietnic” W niedzielę, 10 września br. o godz. 21:30 na kanale Epic Drama wyemitowany zostanie premierowo 1. odcinek 1. sezonu niemieckiego serialu „Dom obietnic” („Das Haus der Träume”). W obsadzie znaleźli się Naemi Florez, Nina Kunzendorf, Valery Tscheplanowa, Amy Benkenstein, Alexander Scheer, Paul Zichner, Samuel Finzi i Ludwig Simon. Serial oparty jest na książce „Torstraße 1” z 2012 roku, autorstwa Sybil Volks.

Epic Drama „Dom obietnic”


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Wzloty i upadki Berlina po I wojnie światowej

W niedzielę, 10 września o godzinie 21:30 na antenie kanału Epic Drama swoją premierę będzie mieć niemiecka produkcja telewizyjna - „Dom obietnic”. Dramat obyczajowy twórców serialu „Babilon Berlin” jest kroniką codziennych wyzwań, smutków i radości bohaterów, z których część inspirowana jest prawdziwymi historiami ludzi zamieszkujących Berlin w latach 20. XX wieku - miasto w owym czasie naznaczone biedą i przestępczością. Serial porusza problemy społeczne, takie jak różnice klasowe i płciowe, ubóstwo, traumy rodzinne. Ukazuje także dzielnice naznaczone wojną, ale przede wszystkim pokazuje bohaterów, którzy żyją nadzieją na lepszą przyszłość.

Główną bohaterką jest młoda dziewczyna o imieniu Vicky (w tej roli Naemi Florez), która w poszukiwaniu pracy przybywa do Berlina z małej wsi. Jej nadzieje i marzenia zderzają się z ponurą rzeczywistością - nie ma gdzie się zatrzymać ani kogo poprosić o pomoc. W końcu znajduje pracę jako sprzedawczyni w nowo powstałym domu towarowym Jonass.

W serialową Vicky wciela się debiutantka Naemi Florez, a jej ukochanego Harry'ego gra Ludwig Simon. W obsadzie pojawiają się również: Alexander Scheer, Nina Kunzendorf, Valery Tscheplanowa, Amy Benkenstein, Paul Zichner i Samuel Finzi. Za reżyserię odpowiadają Sherry Hormann („Altes Land” i „Kochamy życie”) oraz Umut Dağ („Wiedeńska krew” i „Miejsce zbrodni”). Serial oparty jest na powieści „Torstraße 1” z 2012 roku, autorstwa wielokrotnie nagradzanej i bestsellerowej autorki Sybil Volks.

Różnorodna i bardzo liczna obsada tworzy kalejdoskop przeplatających się historii. Tak reżyserka Sherry Hormann wspomina swoje pierwsze spotkanie z aktorem Alexandrem Sheerem:

- Alexander był naszym pierwszym ogniwem w ogromnym zespole liczącym 108 postaci.


Z kolei o obsadzeniu w głównej roli Naemi Florez, wcześniej zupełnie nieznanej aktorki, mówi:

- Twarz Naemi wydaje się niedostępna, zimna i tajemnicza, ale to właśnie takie twarze kocha kamera, a w Naemi zakochała się od pierwszego wejrzenia.


Produkcja pełna wyzwań

Zdjęcia do serialu rozpoczęły się w 2021 roku i trwały dziewięć miesięcy. Był to rok pełen wyzwań dla wszelkich projektów telewizyjnych. Producenci Uwe Urbas, Michael Polle i Stefan Arndt stawili czoła pojawiąjącym się problemom i przeciwnościom losu:

- W tym projekcie chcieliśmy pozostać wierni naszej filozofii produkowania poruszających historii z lokalnym akcentem na rynek międzynarodowy. Dlatego od samego początku ważne było dla nas, aby kręcić w berlińskiej dzielnicy Scheunenviertel, a nie w studiu czy na zbudowanym planie zdjęciowym. Życzenie to postawiło przed nami wielkie wyzwania. Zwłaszcza w czasach pandemii oraz dlatego, że produkcje historyczne są kręcone prawie wyłącznie za granicą ze względów finansowych.


Naemi Florez była pod wrażeniem codziennego życia na planie:

- Ta praca była dla mnie zabawna i bardzo zaskakująca. Jedna osoba rzucała płatki kwiatów, inna trzymała wachlarz, kolejna rozpylała sztuczną krew. Ktoś trzymał kamerę, podczas gdy wszyscy inni stali w zupełnej ciszy. A kiedy ktoś się zmęczył i oparł o latarnię, ta przewróciła się, ponieważ nie była prawdziwa...


Autentyczność ze współczesną nutą

Ujęcia wnętrz domu towarowego Jonass zostały nakręcone w secesyjnym domu towarowym w Görlitz zbudowanym w 1913 roku przez żydowskiego kupca z Berlina Louisa Friedländera. Jest to jedyny taki sklep z tamtej epoki, który do dziś istnieje w swojej oryginalnej formie i zachwyca przede wszystkim przepiękną architekturą wnętrz. W budowę scenografii domu towarowego i fragmentów dzielnicy Scheunenviertel na planie w Görlitz zaangażowanych było niekiedy do 80 pracowników, w tym trzech malarzy scenografii i fresków z Włoch.

Dział kostiumów składał się z zespołu liczącego około 50 osób. Dla pierwszo- i drugoplanowej obsady wykorzystano około tysiąca różnych kostiumów, z kolei statyści zostali wyposażeni w około cztery tysiące strojów z epoki. Na planie zawsze był obecny zespół kilku szwaczek, aby w razie potrzeby móc dokonywać przeróbek. Co ciekawe, tkaniny użyte do kostiumów pochodziły od projektanta mody Driesa van Notena. Według Sherry Hormann, kostiumy miały nabrać życia na tle wewnętrznej i zewnętrznej szarości epoki dzięki „wzorom i kolorom van Notena”.

Wszyscy pracujący przy tej produkcji mieli ten sam cel: połączyć przeszłość z teraźniejszością. Sherry Hormann wspomina:

- Przekształciliśmy pół centrum Görlitz w świat tamtych czasów. A gdy tylko ulice wypełniły się statystami, samochodami, zwierzętami, jedzeniem i zapachami, nagle każdy wniósł do tego własne rodzinne historie. Podszedł do mnie mały chłopiec, który tego dnia był jednym z 250 statystów i powiedział, że zostaje boso. Gdy zapytałam o powód powiedział, że skoro błaga mężczyznę o pieniądze, to na pewno nie stać go na buty. Podobnie jak on, wszyscy byliśmy częścią tej podróży. Ożywiliśmy swoje rodzinne historie o naszych przodkach.


Na premierę serii „Dom obietnic” kanał Epic Drama zaprasza w niedzielę, 10 września br. o godzinie 21:30. Kolejne odcinki emitowane będą w niedziele o tej samej porze (więcej tutaj).
 
Amy Benkenstein i Naemi Florez w serialu „Dom obietnic”, foto: Viasat World
Amy Benkenstein i Naemi Florez w serialu „Dom obietnic”, foto: Viasat World
Ludwig Simon i Naemi Florez w serialu „Dom obietnic”, foto: Viasat World
Ludwig Simon i Naemi Florez w serialu „Dom obietnic”, foto: Viasat World


„Dom obietnic” - sezon 1., emisja w niedziele (od 10 września 2023 roku) o godz. 21:30 na kanale Epic Drama.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje stacji TV i VOD


Informacje
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik PULSe 4K Mini

PULSe 4K Mini - najnowszy odbiornik Ultra HD od słowackiej...

449 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ DUO 4K SE S2X FBC

Vu+ DUO 4K SE - najnowszy odbiornik Ultra HD 4K...

1 690 zł Więcej...

Mini PC Homatics Dongle R 4K

Homatics Dongle R to najpotężniejszy odtwarzacz multimedialny 4K na rynku...

249 zł Więcej...