reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

„Pełnoseksualni” w stacjach Canal+

dodano: 2023-09-11 08:30
autor: Łukasz Knapik | źródło: Canal+ Polska/satkurier.pl

Canal+ Premium „Pełnoseksualni” W poniedziałek, 11 września br. o godz. 23:00 w CANAL+ Premium i w nocy z poniedziałku na wtorek, z 11 na 12 września br. o godz. 0:00 w CANAL+ 1 wyemitowany zostanie premierowo 1. odcinek 1. sezonu polskiego serialu dokumentalnego „Pełnoseksualni”, którego tematem będzie seksualność osób z niepełnosprawnościami. Wystąpią Agata Sawicka, Wojciech Sawicki „Life On Wheelz”, Katarzyna Wasiak, Iwona Nizio i Mateusz Kabat. Reżyserem jest Dariusz Twaróg. Producent wykonawczym, na zlecenie Canal + Polska, jest dFlights. Partnerem merytorycznym i organizacyjnym produkcji jest fundacja Avalon. Serial będzie również dostępny dla użytkowników serwisu VOD CANAL+ Online.

Canal+ Premium „Pełnoseksualni”


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Jak informuje nadawca, seksualność osób z niepełnosprawnościami to temat, którego dotąd głośno nie poruszano. Przełamania tego tabu podjęli się dokumentaliści, którzy przez pół roku towarzyszyli z kamerą bohaterom „Pełnoseksualnych”. Efektem ich pracy jest serial, opowiadający o tym, że każdy ma prawo cieszyć się życiem. Premiera czteroodcinkowej produkcji CANAL+ odbędzie się w poniedziałek, 11 września br. o godzinie 23:00 na antenie CANAL+ Premium i w nocy z poniedziałku na wtorek, z 11 na 12 września br. o godzinie 0:00 w CANAL+ 1. Serial będzie również dostępny dla użytkowników serwisu VOD CANAL+ Online.

Jak czytamy w opisie, bohaterowie serii - Agata i Wojciech Sawiccy, Katarzyna Wasiak, Iwona Nizio i Mateusz Kabat - filmowani byli przez sześć miesięcy, podczas których przeżywali wzloty i upadki, podejmowali ważne decyzje, realizowali plany i marzenia. Serial ten nie skupia się jednak na ukazywaniu trudów życia osób z niepełnosprawnością, lecz ukazuje ich zapał, marzenia i możliwości. Ich pragnienie życia na pełnych obrotach i korzystania z uroków świata, które jest wręcz zaraźliwe.
 

- Nasze życie nie opiera się tylko na myśleniu o zdrowiu. Zasługujemy na życie takie, jak mają inne osoby. Nasza niepełnosprawność nas nie ogranicza

- mówi Wojciech Sawicki.

Influencer znany jako Life On Wheelz porusza w sieci temat wykluczenia seksualnego osób z niepełnosprawnościami.

Katarzyna Wasiak chciałaby pracować w mediach i znaleźć kogoś bliskiego. Agata i Wojciech Sawiccy mimo sceptycyzmu wielu osób podjęli decyzję o ślubie i staraniach o powiększenie rodziny. Mateusz Kabat, choć bardzo przeżył rozstanie, nie zamknął się na miłość i z sukcesem korzysta z aplikacji randkowych. Największym marzeniem Iwony Nizio jest ​macierzyństwo, dlatego ​walczy ze swoimi kompleksami, które stanowią dla niej ​ogromną blokadę w ​intymnych relacjach.

- Oto „Pełnoseksualni” - osoby o różnym stopniu niepełnosprawności ruchowej, które tak jak wszyscy pragną żyć pełnią życia, kochać, cieszyć się seksem, zakładać rodziny - zapowiada nadawca.

Reżyserem serialu jest Dariusz Twaróg, który w swym dorobku ma m.in. dokument „Skradzione marzenia” o dziewczynkach z Indii zmuszanych do małżeństw w wieku nastoletnim, czy „Dźwięk ciszy”, w którym opowiada o dramacie społecznego wykluczenia, z jakim mierzą się w Rwandzie niesłyszące dzieci. Partnerem merytorycznym i organizacyjnym produkcji jest fundacja Avalon, która od lat zajmuje się pomocą osobom niepełnosprawnym (więcej tutaj i tutaj).

Premierowe odcinki serii dokumentalnej emitowane będą od 11 września br. w poniedziałki o godzinie 23:00 na antenie CANAL+ Premium (w nocy z poniedziałku na wtorek o godzinie 0:00 w CANAL+ 1) oraz kolejnego dnia w serwisie CANAL+ online.

„Pełnoseksualni” - sezon 1., emisja w poniedziałki (od 11 września 2023 roku) o godz. 23:00 w CANAL+ Premium. Serial ten będą mogli również oglądać widzowie CANAL+ 1.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje stacji TV i VOD


Informacje
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Stojak ścienny regulowany 60-100cm

stojak ścienny boczny, ocynkowany

129 zł Więcej...

Mini PC Homatics Dongle G Google TV

Homatics Dongle G to odtwarzacz multimedialny 4K o kompaktowej konstrukcji...

269 zł Więcej...

Mini PC Homatics BOX R 4K

Homatics BOX R to najnowszy odtwarzacz multimedialny 4K firmy Homatics...

319 zł Więcej...