reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Telesat zlecił 14 startów Falcon 9 z satelitami Lightspeed

dodano: 2023-09-12 15:15 | aktualizacja: 2023-09-13 14:36
autor: Janusz Sulisz | źródło: Telesat/SpaceX

Lightspeed satelita LEO 360px Firma SpaceX pozyskała cenne zamówienie od kanadyjskiego operatora satelitarnego Telesat z Ottawy, a dotyczy ono 14 startów rakiety Falcon 9 w celu umieszczenia floty satelitów Lightspeed na niskiej orbicie okołoziemskiej (LEO). Warunki nie zostały ujawnione, ale kontrakt może z łatwością być wart ponad 800 mln dol. Rakieta Falcon 9 podczas jednego startu może wynieść na orbitę LEO maksymalnie 18 satelitów Telesat Lightspeed. Starty miałyby się rozpocząć w 2026 r. Dzięki wykorzystaniu wysokiej sprawności i częstotliwości startów rakiet od SpaceX zapewne umożliwi to Telesatowi rozpoczęcia świadczenia usług już w 2027 r.

Telesat
Telesat Lightspeed satelita LEO 760px


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Starty będą odbywać się z obu amerykańskich kosmodromów, gdzie operuje SpaceX - baza Vandenberg w Kalifornii i Cape Canaveral na Florydzie.

Globalna sieć Telesat Lightspeed

Zaprojektowana od początku, aby spełniać wymagające, krytyczne wymagania dotyczące łączności użytkowników korporacyjnych i rządowych, optycznie połączona sieć Telesat Lightspeed zapewni łącza danych o przepustowości wielu Gb/s oraz wysoce bezpieczną, odporną i charakteryzującą się niskimi opóźnieniami łączność szerokopasmową w dowolnym miejscu na świecie.

Po podpisaniu w sierpniu umowy z MDA jako głównym producentem satelitów i po zawarciu wszystkich niezbędnych umów na wyniesienie na orbitę w celu rozmieszczenia globalnych konstelacji, Telesat twierdzi, że jest dobrze przygotowany do rozpoczęcia dostarczania łączności klasy korporacyjnej pod koniec 2027 r.

- SpaceX jest zaufanym i skutecznym dostawcą Telesatu w zakresie wynoszenia naszych geostacjonarnych satelitów i jestem zachwycony, że będzie nas wspierać swoją wysoce niezawodną rakietą Falcon 9 w celu rozmieszczenia konstelacji Telesat Lightspeed, co jest najbardziej ambitnym programem w 54-letniej historii Telesatu historii

– stwierdził Dan Goldberg, prezes i dyrektor generalny Telesatu.


 

Źródło: telesat.com  telesat.com  telesat.com

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Operatorzy sat


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Mini PC Homatics Dongle Q

Homatics Dongle Q to najpotężniejszy odtwarzacz multimedialny 4K na rynku...

239 zł Więcej...

Mini PC Homatics BOX Q

Homatics BOX Q to najpotężniejszy odtwarzacz multimedialny 4K na rynku...

319 zł Więcej...

SAT Kurier - 5-6/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 5-6/2022

12 zł Więcej...