reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

„Des” na kanale Epic Drama

dodano: 2023-09-15 10:11
autor: Łukasz Knapik | źródło: Viasat World/satkurier.pl

Epic Drama „Des” W piątek, 15 września br. o godz. 21:30 na kanale Epic Drama wyemitowany zostanie premierowo 1. odcinek 1. sezonu brytyjskiego serialu „Des”. - To mrożący krew w żyłach obraz śledztwa, aresztowania i procesu seryjnego mordercy, Dennisa Nilsena Łagodnego Zabójcy - zapowiada nadawca. Występują Daniel Mays, Jason Watkins, Ron Cook i David John McDonald „David Tennant”.

Epic Drama „Des”


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Od piątku, 15 września br. na antenie kanału Epic Drama będzie można oglądać serial „Des”, kryminał z brytyjskiego aktora Davida Tennanta („Dr Who” i „Broadchurch”). Jak zapowiada nadawca, oparta na prawdziwych wydarzeniach seria zagłębia się w umysł bezwzględnego seryjnego mordercy Dennisa Nilsena. Każdy z odcinków zabiera widzów przez meandry śledztwa, które ostatecznie doprowadziło do aresztowania i osądzenia Nilsena. Premiera serialu odbędzie się w piątek, 15 września br. o godzinie 21:30 na antenie stacji Epic Drama.

Jak czytamy w opisie, „Des” to trzyczęściowy serial, którego akcja rozgrywa się w Londynie lat 80. ubiegłego wieku, ukazuje starania detektywów dążących do wymierzenia sprawiedliwości seryjnemu mordercy. Zagłębiając się w umysł zabójcy odkrywają kolejne warstwy mrożącej krew w żyłach gry w kotka i myszkę pomiędzy Nilsenem a zespołem funkcjonariuszy dążących do postawienia go przed sądem. Sprawa Nilsena wstrząsnęła społeczeństwem i pozostawiła niezatarty ślad w historii brytyjskiego wymiaru sprawiedliwości.

W roli Dennisa Nilsena widzowie zobaczą Davida Tennanta, za którą w 2021 roku zdobył nagrodę „Emmy” dla „Najlepszego aktora pierwszoplanowego”. Tennant wyjaśnia, że aby przygotować się do tej roli, wielokrotnie oglądał materiały filmowe zawierające wywiady z prawdziwym Nilsenem, a także czytał jego pamiętniki, które powstawały również w więzieniu.

Kim był Dennis Nilsen, prawdziwy seryjny morderca? Urodził się 23 listopada 1945 roku w Fraserburgh w Aberdeenshire. W wieku 14 lat wstąpił do oddziału kadetów brytyjskiej armii, a później szkolił się na kucharza w korpusie odpowiedzialnym za wyżywienie wszystkich jednostek armii. Zakończył 11-letnią karierę wojskową w stopniu kaprala w październiku 1972 roku, a następnie przez całe życie podejmował różnorodne prace, w tym jako funkcjonariusz Policji Metropolitalnej w latach 1972-1973.

Przerażający ciąg morderstw popełnionych przez Nilsena miał miejsce w latach 1978-1983, a jego ofiarami byli głównie młodzi mężczyźni, których spotykał w barach, na ulicach lub w innych miejscach publicznych. Zdobył miano Łagodnego Zabójcy, oferując jedzenie i miejsce na nocleg, zwabiając ich do swojego domu w północnym Londynie. Nilsena złapano w lutym 1983 roku, kiedy policja odkryła, że jego kanalizacja została zatkana ludzkimi szczątkami. Nilsen zabił co najmniej 12 osób, jednak po aresztowaniu przyznał się do zabicia 15 lub 16 osób. Kilka miesięcy później twierdził, że wymyślił trzy ofiary, pozostawiając policję w niepewności. W dniu 4 listopada 1983 roku Dennis Nilsen został skazany na dożywocie z zaleceniem odbycia co najmniej 25 lat. Zmarł w więzieniu 12 maja 2018 roku w wieku 72 lat.

- „Des” to portret seryjnego mordercy wraz z narracją, która zagłębia się w najciemniejsze zakamarki ludzkiego umysłu - zapowiada nadawca. Trzyczęściowy serial będzie miał premierę w piątek, 15 września br. o godzinie 21:30 na kanale Epic Drama. Kolejne odcinki emitowane będą premierowo w piątki o tej samej porze (więcej tutaj).
 
David John McDonald „David Tennant” w serialu „Des”, foto: Viasat World
David John McDonald „David Tennant” w serialu „Des”, foto: Viasat World


„Des” - sezon 1., emisja w piątki (od 15 września 2023 roku) o godz. 21:30 na kanale Epic Drama.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Nowe programy


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Kabel HDMI 2.0 4K Light 3,0m

Wysokiej klasy kabel połączeniowy HDMI Light z oświetleniem LED z...

35 zł Więcej...

Odbiornik AB CryptoBox 752HD Combo

Odbiornik HD Combo DVB-S2X, DVB-T2, DVB-C z kieszenią na moduły...

349 zł Więcej...

Kabel HDMI 2.1 8K UHD 3,0m

Najnowszy kabel HDMI o długości 3,0m w wersji v2.1 dla...

65 zł Więcej...