reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Eutelsat z pokazem DVB-NIP podczas IBC2023

dodano: 2023-09-15 14:44 | aktualizacja: 2023-09-15 16:56
autor: Anita Kaźmierska | źródło: Enensys/Eutelsat/satkurier.pl

DVB-NIP Eutelsat Enensys Technologies nawiązał współpracę z operatorem satelitarnym Eutelsat, by wykorzystać technologię DVB-NIP na potrzeby dystrybucji treści audiowizualnych do punktów dostępu 5G. Rozwiązanie DVB-NIP jest prezentowane na targach IBC2023 w Amsterdamie nie tylko na stoiskach Enensys i Eutelsatu, lecz także kilku innych firm, przy wykorzystaniu satelity Hot Bird na pozycji 13°E.

Schemat dla pokazu DVB-NIP na stoisku Enesys na IBC2023
Schemat dla pokazu DVB-NIP na stoisku Enesys na IBC2023


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
DVB-NIP (DVB-Native IP) to nowy standard DVB pozwalający na konwergencję usług szerokopasmowych i nadawczych. Umożliwia dotarcie z treściami audiowizualnymi do miejsc bez łączności z internetem. Treści te są przekazywane na żywo przez satelitę, odbierane w punktach dostępu, a następnie rozsyłane po Wi-Fi lub 5G do urządzeń mobilnych.

Eutelsat i Enensys prezentują przy użyciu standardu DVB-NIP ten udział satelity w transmisji dla 5G podczas targów IBC w Amsterdamie. Treści na żywo kilku kanałów telewizyjnych są gromadzone w teleporcie Eutelsatu, gdzie następuje ich kompresja w H.264, pakowanie w formacie DASH, enkapsulowanie przez serwer Enesys MediaCast Broadband i uplinkowanie na satelitę Eutelsat Hot Bird 13°E (10,949 GHz, pol. V). Sygnał satelitarny jest odbierany w Amsterdamie za pomocą rozwiązania 5G-in-a-box Enesys eBox z oprogramowaniem Enesys CubeAgent obsługującym DVB-NIP. Ostatecznie treści telewizyjne można oglądać na urządzeniach 5G.
 

- Jesteśmy podekscytowani możliwością przedstawienia wraz z Eutelsatem pierwszego na świecie demo usług DVB-NIP w sieciach 5G - powiedział Laurent Roul, wiceprezes ds. marketingu w Enesys. - Ten pokaz na żywo ilustruje doskonały przypadek użycia usług o wartości dodanej, jakie może wnieść DVB-NIP, dostarczając wysokiej jakości usługi wideo jak najbliżej konsumentów, przy standardowym, interoperacyjnym i uniwersalnym wykorzystaniu sieci 5G.

- Operatorzy komórkowi są przyzwyczajeni do wykorzystywania technologii satelitarnej do łączenia odległych obszarów. Razem z Enesys z przyjemnością pokażemy, jak satelita może również przyczynić się do dystrybucji usług medialnych w sieciach komórkowych - powiedziała Annamaria Recchia, wiceprezes ds. rozwoju handlowego, marketingu i produktów, wideo, Eutelsat. - To pierwszy krok w pokazaniu, jak pojawienie się 5G i ewolucja w kierunku 5G NTN doprowadzi do głębszej integracji sieci satelitarnych i komórkowych.

Schemat dla pokazu DVB-NIP na stoisku Eutelsatu na IBC2023

Pokazy DVB-NIP są dostępne podczas targów IBC2023 na stoiskach:
  • Amazon Web Services - 5.C90
  • Broadpeak - 1.F76
  • DVB - 1.B73
  • EasyBroadcast, EKT, Quadrille - 1.D61
  • Enensys - 2.B59
  • Eutelsat - 1.D59
  • Inverto - 1.A47
  • ST Engineering iDirect - 1.A49

Źródło: eutelsat.com  enensys.com 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Technologia


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Stojak ścienny regulowany 60-100cm

stojak ścienny boczny, ocynkowany

119 zł Więcej...

Kabel HDMI 2.1 8K UHD 3,0m

Najnowszy kabel HDMI o długości 3,0m w wersji v2.1 dla...

65 zł Więcej...

Odbiornik Spycat Mini V2

Spycat Mini V2  - mały, tani odbiornik satelitarny HD w...

219 zł Więcej...