reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Pierwszy telewizor smart TV zgodny z DVB-I we Włoszech

dodano: 2023-09-16 17:07
autor: RO | źródło: advanced-television.com

telewizory Vestel Vestel udostępni we Włoszech pierwszy telewizor smart TV zgodny z nowym paneuropejskim standardem DVB-I. Dzięki temu włoscy nadawcy przetestują na rynku nową ofertę smart TV. Testy tej technologii transmisji pozwolą użytkownikom Vestel na odbiór linearnych kanałów telewizyjnych nie tylko z Internetu, ale i tradycyjnej, dowolnej sieci nadawczej.

DVB-I
DVB-I


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Nowa technologia umożliwi widzom odbieranie kanałów o lepszej jakości audiowizualnej w porównaniu z tradycyjną dystrybucją oraz stopniowe korzystanie z większej liczby kanałów bezpłatnych. Dodatkowo uzupełni sieci nadawcze, umożliwiając odbiór telewizji w sytuacjach, gdy standardowy odbiór programów może okazać się problematyczny ze względu na niedostępny sygnał.

Podczas testów na włoskim rynku, główne kanały Mediaset (Canale5, Italia1, Retequattro, 20) będą dostępne w jakości 1080p (Full HD) pod numerami 505, 506, 504 i 520. Inne kanały telewizyjne są już oferowane za pośrednictwem smart TV, a telewizory smart TV firmy Vestel będą odbierać wszystkie kanały od dowolnego nadawcy, który zechce przetestować nowy standard transmisji w realnym scenariuszu rynkowym.

Vestel jest jednym z pierwszych producentów, który wprowadza nową technologię w Europie.
Nowe telewizory smart TV będą miały wbudowaną nową funkcjonalność, natomiast telewizory smart TV marki Telefunken dostarczane przez Vestel i sprzedawane w latach 2022-2023 otrzymają do końca września odpowiednią aktualizację oprogramowania, aby również włączyć je do testu rynkowego.
 

W Vestel uważamy, że warto zawsze być w czołówce innowacji, pozwalając naszym klientom na doświadczanie nowych sposobów korzystania z rozrywki, którą kochają. To jest nasza misja w całej Europie i dlatego skorzystaliśmy z okazji we Włoszech, aby wziąć udział w badaniu rynkowym i wesprzeć naszą wiedzą techniczną każdego nadawcę, który zechce przetestować ten nowy europejski standard

- powiedział wiceprezes marketingu i zarządzania produktami w firmie Vestel, Baris Altinkaya.

Mediaset zawsze wspierał ewolucję DVB i europejskich otwartych standardów, więc standard DVB-I stanowi dla nas naturalny krok naprzód w ewolucji ekosystemu telewizyjnego i uważamy, że bardzo ważne jest przetestowanie tej nowej technologii w rzeczywistym środowisku rynkowym. Wierzymy, że standard DVB-I i transmisja kanałów telewizyjnych za pośrednictwem szerokopasmowego Internetu stanie się naturalną i ważną integracją z obecnymi sieciami nadawczymi, zapewniając bezpłatny dostęp do programów najlepszej jakości przy najwyższej jakości wideo, zachowując jednocześnie bardzo naturalne wrażenia wizualne dla użytkowników końcowych. Dołożymy wszelkich starań, aby cały ekosystem telewizyjny mógł wyprzedzić ścieżkę innowacji i zapewnić naszym odbiorcom jakość doświadczenia, na jaką zasługuje

- dodał zastępca dyrektora ds. strategii i marketingu korporacyjnego w Mediaset, Alberto Bruno.


Źródło: advanced-television.com 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Technologia


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik DVB-T/T2/C Opticum AX LION NS H.265 HEVC

Najnowszy hybrydowy odbiornik DVB-T/T2/C z HEVC/H.265 marki Opticum firmy AX...

109 zł Więcej...

Odbiornik AB CryptoBox 752HD Combo

Odbiornik HD Combo DVB-S2X, DVB-T2, DVB-C z kieszenią na moduły...

349 zł Więcej...

Miernik Satlink ST-6986 DVB-T/T2/C DVB-S/S2 z podglądem i testerem optycznym

Miernik Satlink ST-6986 do pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2, naziemnych...

1 630 zł Więcej...