reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

„Ukraine. Dancing in Defiance” w CNN International

dodano: 2023-09-16 20:34 | aktualizacja: 2023-09-16 22:19
autor: Łukasz Knapik | źródło: Warner Bros. Discovery

CNN International „The Whole Story with Anderson Cooper” Kolejna odsłona programu CNN Original „The Whole Story with Anderson Cooper” poświęcona jest historii ukraińskich tancerzy baletowych, którzy stanęli przed trudną decyzją: albo opuścić swoje domy i pokazać światu piękno ukraińskiej kultury, albo pozostać i kontynuować występy w strefie wojny. Dokument „Ukraine. Dancing in Defiance” z udziałem głównej międzynarodowej korespondentki i prezenterki CNN Christiane Amanpour, będzie miał swoją premierę w nocy z niedzieli na poniedziałek, z 17 na 18 września br. o godz. 2:00 CET na antenach CNN i CNN International. Emisja odbędzie się w związku z trwającym atakiem wojskowym Rosji na Ukrainę.

CNN International „The Whole Story with Anderson Cooper”


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Program będzie można obejrzeć również w sobotę, 23 września br. o godzinie 21:00 CET oraz w sobotę, 30 września br. o godzinie 17:00 CET w CNN International.

W najnowszym odcinku widzowie śledzą losy członków zespołu United Ukrainian Ballet Company działającego w Holandii, składającego się z tancerzy, którzy zostali przesiedleni z Ukrainy w wyniku najszybciej narastającego kryzysu uchodźczego w Europie od czasów II wojny światowej. Kamery CNN rejestrują emocjonalne rozterki tancerzy, którzy zmagają się z poczuciem winy po opuszczeniu kraju i swoich rodzin, jak również ich rosnącą determinację w walce o rodzimą kulturę. Presja rośnie, gdy przygotowują się do występu w Kennedy Center w Waszyngtonie, który ma duży wpływ na losy ich narodu. W Kijowie Amanpour rozmawiała z tancerzami, którzy zdecydowali się pozostać i występować w Operze Narodowej Ukrainy, oferując widzom krótkie wytchnienie od wojny i broniąc ukraińskiej kultury przed unicestwieniem, nawet gdy rozlegają się syreny i alarmy przeciwlotnicze. Teatr został ponownie otwarty trzy miesiące po wybuchu wojny Rosji z Ukrainą. Jego widownia została ograniczona do jednej piątej dostępnych miejsc - maksymalnej liczby osób, jaką może pomieścić schron przeciwbombowy (więcej tutaj).

- W rozmowie z zespołem baletowym dowiadujemy się, że tworzenie sztuki podczas wojny jest formą oporu i sprzeciwu - mówi Christiane Amanpour. - Ukraińcy utrwalają również swoją odrębność kulturową w obliczu  prób wymazania ich historii przez Rosję - dodaje.


Producentem wykonawczym programu „The Whole Story with Anderson Cooper” jest Susan Chun. Powtórki programu w CNN International zaplanowano na sobotę, 23 września br. o godzinie 21:00 CET oraz na sobotę, 30 września br. o godzinie 17:00 CET.

Program „The Whole Story with Anderson Cooper” będzie transmitowany dla abonentów płatnej telewizji za pośrednictwem cnn.com, CNN connected TV i aplikacji mobilnych od niedzieli, 17 września br. Odcinek „Ukraine: Dancing in Defiance” będzie dostępny na żądanie od poniedziałku, 18 września 2023 roku dla abonentów płatnej telewizji za pośrednictwem cnn.com, CNN connected TV i aplikacji mobilnych oraz platform operatorów kablowych. Poprzednie odcinki „The Whole Story” widzowie mogą oglądać w serwisie streamingowym Max. Program „The Whole Story with Anderson Cooper” jest również dostępny jako podcast w CNN Audio na stronie internetowej cnn.com (więcej tutaj).
 
Christiane Amanpour i bohater programu „The Whole Story with Anderson Cooper”, foto: Warner Bros. Discovery
Christiane Amanpour i bohater programu „The Whole Story with Anderson Cooper”, foto: Warner Bros. Discovery
Christiane Amanpour i bohaterowie programu „The Whole Story with Anderson Cooper”, foto: Warner Bros. Discovery
Christiane Amanpour i bohaterowie programu „The Whole Story with Anderson Cooper”, foto: Warner Bros. Discovery


„The Whole Story with Anderson Cooper” - emisja w CNN i CNN International.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Nowe programy


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Antena Inverto 120 grafit

Antena stalowa, cynkowana 120cm z zawieszeniem sztywnym w kolorze grafitowym....

399 zł Więcej...

Mini PC Homatics Dongle Q

Homatics Dongle Q to najpotężniejszy odtwarzacz multimedialny 4K na rynku...

239 zł Więcej...

SAT Kurier - 5-6/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 5-6/2022

12 zł Więcej...