reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

„Poloneza czas zacząć - Wilno 2023” w stacjach TVP

dodano: 2023-09-17 01:22
autor: Łukasz Knapik | źródło: TVP/satkurier.pl

TVP Wilno „Poloneza czas zacząć - Wilno 2023” W niedzielę, 17 września br. o godz. 20:00 na kanałach TVP1, TVP Polonia i TVP Wilno transmitowane będzie z Wilna, stolicy Litwy, widowisko artystyczne „Poloneza czas zacząć - Wilno 2023”. W kolejnych dniach program ten pokaże stacja TVP Kobieta. Niemal 200 par w strojach historycznych zatańczy poloneza do utworu skomponowanego przez Wojciecha Kilara. Widowisko odbędzie się w ramach 15. „Jarmarku narodów”.

TVP Wilno „Poloneza czas zacząć - Wilno 2023”


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
17 września 1939 roku, broniąca się przed niemiecką agresją Polska została niespodziewanie zaatakowana przez drugiego agresora - Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich. Rosja w ten sposób wypełniła zobowiązania wynikające z tajnego protokołu do paktu Joachima von Ribbentropa i Wiaczesława Mołotowa. Data 17 września 1939 roku jest dzisiaj symbolem zbrodniczej współpracy Adolfa Hitlera i Józefa Stalina wymierzonej w demokratyczne kraje Europy. W związku z przypadającą na niedzielę rocznicą tego wydarzenia Telewizja Polska przygotowała okolicznościowe programy, aby wyrazić wdzięczność Wojsku Polskiemu oraz solidarność z państwami regionu Europy Środkowo-Wschodniej (więcej tutaj).

W niedzielę, 17 września br., w rocznicę agresji sowieckiej na Polskę, około godziny 20:00 w stacjach TVP1, TVP Polonia i TVP Wilno odbędzie się relacja „na żywo” z wydarzenia, które odbędzie się na placu Katedralnym w Wilnie, stolicy Litwy - „Poloneza czas zacząć - Wilno 2023”. Niemal 200 par w strojach historycznych zatańczy tam poloneza do utworu skomponowanego przez Wojciecha Kilara. Ten tradycyjny taniec stał się inspiracją do upamiętnienia nie tylko rocznicy sowieckiej napaści na Polskę. To też okazja, aby w 700-lecie urodzin stolicy Litwy tańcząc poloneza wyrazić jedność i siłę ducha Polaków na Wileńszczyźnie. Widowisko odbywające się w ramach piętnastego „Jarmarku narodów” w Wilnie. W poniedziałek, 18 września br. o godzinie 14:40 retransmisję widowiska „Poloneza czas zacząć - Wilno 2023” pokaże premierowo stacja TVP Kobieta (więcej tutaj).

„Poloneza czas zacząć - Wilno 2023” - transmisja w niedzielę, 17 września 2023 roku o godz. 20:00 na kanałach TVP1, TVP Polonia i TVP Wilno. Widowisko to będą mogli również oglądać widzowie stacji TVP Kobieta.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Miernik FindSAT VF-6800 PRO Combo (WS-6944P) DVB-S/S2/T/T2/C2

Miernik dla pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2, DVB-T/T2, DVB-C/C2 w...

419 zł Więcej...

Miernik SatLink WS-6933 dla DVB-S/S2

Miernik, do pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S z pomiarem PWR,...

239 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ ZERO rev.2 HEVC

Vu+ ZERO rev.2 - najnowszy odbiornik Vu+ na Linuksie z...

429 zł Więcej...