reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

Historyczne dokumenty we wrześniu w Planete+

dodano: 2023-09-18 16:02
autor: Łukasz Knapik | źródło: Canal+ Polska

Planete+ We wrześniu br. dokumentalny kanał Planete+ poleca swoim widzom taki program jak „Polska z góry. Zamki, dworki, pałace” (sezon 4.), w ramach pasma „Nie tylko seks” taką produkcję jak „Pan Faber zostaje panią”, w ramach pasma „Historia XX wieku” takie programy jak „Nazistowski topór sprawiedliwości” i „Kuratorium - czeskie Hitlerjugend”, w ramach pasma „Hit” takie produkcje jak „Laura chce żyć” i „Mój głuchy syn Tobias”, a w ramach pasma „Oblicza zła” takie programy jak „Kto zabił Pamelę Maurer” i „Morderstwo na jachcie Lazy Duck”.

Planete+
Twoje miasto z góry Planete+ plebiscyt


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Jak zapowiada nadawca, we wrześniu br. kanał Planete+ zabierze widzów na fascynującą wędrówkę w kolejnym sezonie produkcji oryginalnej „Polska z góry. Zamki, dworki, pałace” (sezon 4.). W nowych odcinkach widzowie odkryją m.in.: najpiękniejsze pałace Warszawy, Trójmiasta i Rzeszowa. W trakcie podróży w czasie, w paśmie „Historia XX wieku”, widzowie poznają zapomniane dzieje niesławnej czeskiej organizacji („Kuratorium - czeskie Hitlerjugend”), a w paśmie „Oblicza zła” poznają historię zbrodni sprzed 40 lat („Kto zabił Pamelę Maurer”). Pojawią się również takie programy jak „Pan Faber zostaje panią”, „Nazistowski topór sprawiedliwości”, „Laura chce żyć”, „Mój głuchy syn Tobias” i „Morderstwo na jachcie Lazy Duck”. Produkcje te będą dostępne także w serwisie VOD CANAL+ Online.

Wrzesień 2023 roku w ofercie kanału Planete+:

„Polska z góry. Zamki, dworki, pałace” 4
emisja: w poniedziałki o 18:30

Jak zapowiada nadawca, widzowie po raz kolejny przekonają się, jak wiele jest w Polsce zamków, dworków i pałaców godnych obejrzenia. Potężne krzyżackie warownie i fantazyjne pałace. Siedziby królów, przemysłowców i najważniejszych rodów dawnej Europy. W nowym sezonie oryginalnej serii Planete+ widzowie odwiedzą kolejne historyczne budowle, ukryte w pejzażu miejskim lub na łonie natury. Te bardziej i mniej znane, jak również te zupełnie nieodkryte. Najpiękniejsze pałace Warszawy, Trójmiasta, Wrocławia i Rzeszowa. Na ziemi kłodzkiej odwiedzą Zamek Sarny, Ratno Dolne i pałac von Münchhausenów w Żelaźnie. Posłuchają fascynującej historii dawnych właścicieli pałacu w Kopicach i zajrzą do zamku w Głogówku. Poszybują też nad Kujawami, aby obejrzeć zamki w Sztumie, Gniewie i Kwidzynie. Zdjęciom towarzyszyć będą opowieści o życiu dawnych właścicieli prezentowanych obiektów (więcej tutaj i tutaj).

„Historia XX wieku”:
„Nazistowski topór sprawiedliwości”
emisja: w czwartki (od 7 września br.) o 22:00

W jaki sposób Adolf Hitler i jego ludzie podporządkowali sobie wymiar sprawiedliwości, aby siać w Niemczech terror i zdusić wszelki opór? W latach 1933-1945 sądy wydały w Niemczech 16 tysięcy wyroków śmierci. Kolejne tysiące osób skazały trybunały wojskowe. Ten sądowy terror był zapowiedzią wojen i zbrodni na masową skalę, popełnianych w zgodzie z literą faszystowskiego prawa. Dwuczęściowy dokument pokazuje, jak powstał i funkcjonował niemiecki faszystowski system sądownictwa na przykładzie pewnego sędziego, kata i podsądnego (więcej tutaj).

„Hit”:
„Laura chce żyć”
emisja: w piątek, 8 września br. o 22:00

Młoda kobieta próbuje wyjść z anoreksji. Przejmujący zapis zmagań z chorobą, prowadzony w formie pamiętnika wideo. Laura Vermeire była pełną życia, atrakcyjną dwudziestolatką, lubiącą dalekie podróże. Jednak w pewnym momencie przestała akceptować siebie i swoje ciało. Bardzo schudła, jednak nie chciała przyjąć do wiadomości, że cierpi na zaburzenia odżywiania. Dopiero gdy osiągnęła wagę 36 kilogramów i nie była w stanie wejść po schodach, zrozumiała, że jest bliska śmierci. Postanowiła o siebie zawalczyć. Dokument ten to rodzaj wideo pamiętnika, który Laura prowadziła podczas długiego i bolesnego wychodzenia z choroby.

„Historia XX wieku”:
„Kuratorium - czeskie Hitlerjugend”
emisja: w czwartek, 14 września br. o 22:00

Zapomniana historia niesławnej czeskiej organizacji, wzorowanej na niemieckim Hitlerjugend. Kuratorium do Spraw Wychowania Młodzieży w Czechach i na Morawach, w skrócie zwane Kuratorium - młodzieżowa organizacja szkoląca młodych czeskich nazistów, powołana w 1942 roku w Protektoracie Czech i Moraw, utworzonym na ziemiach zaanektowanych przez III Rzeszę. Zadaniem tej organizacji było szkolenie chłopców i dziewcząt w duchu nazistowskim. W ciągu trzech lat przez Kuratorium przewinęły się tysiące nastolatków. Autorzy dokumentu wracają do tych mrocznych kart czeskiej historii.

„Hit”:
„Mój głuchy syn Tobias”
emisja: w piątek, 15 września br. o 22:00

Reżyser Alex de Ronde portretuje swojego niesłyszącego syna, pokazując jego drogę od kołyski do samodzielności. Tobias de Ronde nie słyszy od urodzenia. Jego  rodzina zrobiła wszystko, aby zapewnić mu jak najlepsze warunki do rozwoju i edukacji. Dziś Tobias jest nauczycielem języka migowego na Uniwersytecie Gallaudeta w Waszyngtonie - jedynej na świecie wyższej uczelni dla osób niesłyszących. Ten pełen życia młodzieniec emanuje optymizmem, który udziela się innym, a bliskie więzi z ojcem i bratem dodają mu sił.

„Oblicza zła”:
„Morderstwo na jachcie Lazy Duck”
emisja: w niedzielę, 24 września br. o 22:00

Kto zabił Durdanę Bruijn - jej mąż czy piraci? 17 września 2015 roku, wybrzeże Kolumbii. Holender Peter Putker z jachtu Lazy Duck zgłasza przez radio, że on i jego żona zostali napadnięci przez piratów, żona została przez nich śmiertelnie pobita, a następnie piraci odpłynęli. Kolumbijscy śledczy podważają wersję Putkera, sugerując, że to on jest sprawcą zbrodni. Po ekstradycji do Holandii Peter Putker staje przed sądem. Podtrzymuje swoją wersję wydarzeń, choć dowody temu przeczą. Co naprawdę wydarzyło się na Lazy Duck?

„Oblicza zła”:
„Kto zabił Pamelę Maurer”
emisja: we wrześniu br.

Ponad 40 lat po niewyjaśnionym zabójstwie nastolatki uparty policjant wznawia śledztwo. Czy uda mu się znaleźć sprawcę? 13 stycznia 1976 roku w spokojnym miasteczku Lisle pod Chicago zostaje znalezione ciało 16-letniej Pameli Maurer. Śledztwo nie przynosi rezultatów, a zabójca pozostaje na wolności. Wstrząśnięci zbrodnią mieszkańcy  boją się o życie swoich dzieci. Dopiero cztery dekady później, dzięki wysiłkom policjanta i badaniom DNA, pojawia się szansa na rozwikłanie tej sprawy. Poszlaki wskazują również na to, że Pamela Maurer nie była jedyną ofiarą mordercy (więcej tutaj).

„Nie tylko seks”:
„Pan Faber zostaje panią”
emisja: we wrześniu br.

Kierowca ciężarówki z 30-letnim stażem małżeńskim decyduje się na korektę płci. Co na to jego bliscy? Harm Faber jest dojrzałym człowiekiem, zawodowym kierowcą i złotą rączką. Ma ułożone życie, rodzinę, dom i wielu kumpli. Jednak nie czuje się dobrze w swoim ciele. Od dawna wie, że jest kobietą. Zbiera się na odwagę i przeprowadza zmianę płci. Dla jego żony, rodziców, siostry i kolegów to twardy orzech do zgryzienia. Ich stary, dobry Harm przeistacza się w Harriette. Jak sobie z tym poradzą?
 
Laura Vermeire w programie „Laura chce żyć”, foto: Laura Vermeire
Laura Vermeire w programie „Laura chce żyć”, foto: Laura Vermeire
Laura Vermeire w programie „Laura chce żyć”, foto: Laura Vermeire
Laura Vermeire w programie „Laura chce żyć”, foto: Laura Vermeire
Laura Vermeire w programie „Laura chce żyć”, foto: Laura Vermeire
Laura Vermeire w programie „Laura chce żyć”, foto: Laura Vermeire
Laura Vermeire w programie „Laura chce żyć”, foto: Laura Vermeire
Laura Vermeire w programie „Laura chce żyć”, foto: Laura Vermeire


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje stacji TV i VOD


Informacje
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Miernik Signal ST-5155 DVB-T/T2/C DVB-S/S2 z podglądem

Miernik Signal ST-5155 do pomiarów zarówno cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2,...

699 zł Więcej...

Miernik Satlink ST-6986 DVB-T/T2/C DVB-S/S2 z podglądem i testerem optycznym

Miernik Satlink ST-6986 do pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2, naziemnych...

1 630 zł Więcej...

Mini PC Smart TV 4K BOX Zehnder KP-1

Zehnder KP-1 to najnowszy odtwarzacz multimedialny 4K firmy ZEHNDER z...

249 zł Więcej...