reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

„Słoń” w stacjach Canal+

dodano: 2023-09-19 09:02
autor: Łukasz Knapik | źródło: Canal+ Polska/satkurier.pl

Tongariro Releasing „Słoń” We wtorek, 19 września br. o godz. 21:00 w CANAL+ Premium i o godz. 22:00 w CANAL+ 1, a w kolejnych dniach w CANAL+ Film, wyemitowany zostanie premierowo polski film „Słoń”. Producentem i dystrybutorem filmu jest Tongariro Releasing, a wsparcia finansowego udzielił Polski Instytut Sztuki Filmowej (PISF). Występują Ewa Skibińska, Ewa Kolasińska, Halina Jabłonowska, Wiktoria Filus, Aleksandra Piotrowska, Bogusław Repelewicz, Ireneusz Pastuszak, Maciej Kosiacki, Tomasz Zaród, Michał Pawlik, Wojciech Skibiński, Paweł Tomaszewski i Jan Hrynkiewicz. Reżyserem i autorem scenariusza jest Kamil Krawczycki, a za zdjęcia odpowiadał Jakub Sztuk.

Tongariro Releasing „Słoń”


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Film „Słoń” wyemitowany zostanie premierowo we wtorek, 19 września br. o godzinie 21:00 w CANAL+ Premium i o godzinie 22:00 w CANAL+ 1. W środę, 20 września br. produkcja ta pojawi się natomiast premierowo w serwisie VOD CANAL+ Online i o godzinie 20:00 zostanie pokazana premierowo w CANAL+ Film.

„Słoń” to film Kamila Krawczyckiego opowiadający o homoseksualnej miłości.  Obraz został uhonorowany „Złotym Lwem” w „Konkursie filmów mikrobudżetowych” na festiwalu w Gdyni oraz „Nagrodą specjalną” podczas „Międzynarodowego Festiwalu Kina Niezależnego Mastercard Off Camera”.

Po śmierci ojca Bartek (w tej roli Jan Hrynkiewicz) przejmuje obowiązki głowy rodziny. Musi nie tylko opiekować się pogrążoną w rozpaczy matką (Ewa Skibińska), ale również zająć się prowadzaniem rodzinnego gospodarstwa na Podhalu. Pewnego dnia we wsi pojawia się Dawid (Paweł Tomaszewski), dawno niewidziany syn sąsiada (Ireneusz Pastuszak), który przejeżdża na pogrzeb ojca. Między młodymi mężczyznami zaczyna kiełkować uczucie, które dla Bartka jest jednocześnie źródłem nadziei i udręki. W roli Bartka wystąpił Jan Hrynkiewicz („Boże Ciało”, „Sala samobójców. Hejter” i „Carte Blanche”), a w roli Dawida Paweł Tomaszewski („Środa, czwartek rano”, „Miasto 44” i „Sztuka kochania. Historia Michaliny Wisłockiej”).

Reżyserem i autorem scenariusza filmu „Słoń” jest Kamil Krawczycki, a za zdjęcia odpowiadał Jakub Sztuk. W obsadzie znaleźli się Ewa Skibińska, Ewa Kolasińska, Halina Jabłonowska, Wiktoria Filus, Aleksandra Piotrowska, Bogusław Repelewicz, Ireneusz Pastuszak, Maciej Kosiacki, Tomasz Zaród, Michał Pawlik, Wojciech Skibiński, Paweł Tomaszewski i Jan Hrynkiewicz.

Dodajmy, że film „Słoń” pojawił się w kinach w piątek, 18 listopada 2022 roku (więcej tutaj).

Przypomnijmy, iż polskie filmy w telewizji znajdziecie w weekendowym wykazie satkurier.pl: „Przewodnik po polskich filmach w PL TV”, w dziale „Propozycje stacji TV” (więcej tutaj).
 
Paweł Tomaszewski i Jan Hrynkiewicz na plakacie promującym kinową emisję filmu „Słoń”, foto: Tongariro Releasing
Paweł Tomaszewski i Jan Hrynkiewicz na plakacie promującym kinową emisję filmu „Słoń”, foto: Tongariro Releasing


„Słoń” - emisja we wtorek, 19 września 2023 roku o godz. 21:00 w CANAL+ Premium. Film ten będą mogli również oglądać widzowie CANAL+ 1 i CANAL+ Film.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Nowe programy


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

nc+ telewizja na kartę + moduł CI+

CAM CI+ 4K (bez ECP) z kanałami TVP 4K, Museum...

199 zł Więcej...

Mini PC Homatics BOX R

Homatics BOX R to najnowszy odtwarzacz multimedialny 4K firmy Homatics...

389 zł Więcej...

SAT Kurier - 9-10/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 9-10/2022

12 zł Więcej...