reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

„Mord w hurtowni” w Teatrze Telewizji w TVP1

dodano: 2023-09-19 17:04
autor: Łukasz Knapik | źródło: TVP

TVP1 TVP 1 Jedynka TVP2 TVP 2 Dwójka TVP Polonia TVP Kultura Teatr Telewizji W poniedziałek, 25 września br. o godz. 21:10 TVP1 zaprasza do Teatru Telewizji na premierę spektaklu „Mord w hurtowni” w reżyserii Adama Sajnuka („Duet, czyli recepta na miłość”, „Akompaniator” i „Zaklęte rewiry”). Przedstawienie realizowane w studio w formule „na żywo” otwiera serię „Teatr Sensacji. Powrót Kobry”. Wystąpią Kamilla Baar-Kochańska, Agnieszka Bogdan, Izabela Dąbrowska, Wojciech Brzeziński, Mirosław Konarowski i Mariusz Ostrowski.

TVP1 TVP 1 Jedynka TVP2 TVP 2 Dwójka TVP Polonia TVP Kultura Teatr Telewizji


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Historia opowiada o śledztwie prowadzonym przez kapitana Milicji w hurtowni wielobranżowej, w której doszło do zamordowania jednego z pracowników. Spektakl na podstawie sztuki Marka Domańskiego, pod tym samym tytułem, miał swoją premierę w Teatrze Telewizji w 1967 roku.

Jak zapowiada nadawca, „Mord w hurtowni” to kryminalna komedia mająca w sobie cechy opowieści z dreszczykiem. Nowa inscenizacja utrzymana będzie w konwencji kryminalnych przedstawień z lat 60. ubiegłego wieku, eksponując warstwę komediową. Całość będzie utrzymana w umownej teatralnej estetyce, z elementami pastiszu.

Spektakl prezentuje nie tylko historię z tamtych lat, ale przede wszystkim mentalność bohaterów. Wśród nich są m.in. idealistyczny detektyw służbista, skorumpowany amant magazynier, wyrachowana księgowa i zmanipulowana, zakompleksiona klientka. Hurtownia to prawdziwy mikrokosmos Polskiej Rzeczpospolitej Ludowej. Bohaterowie próbują przetrwać, a także wzbogacić się, wykorzystując powszechny bałagan. Manipulują propagandowymi hasłami, śmiejąc się w nos nadmiernie rozbudowanej biurokracji.

Reżyserem spektaklu jest Adam Sajnuk - współzałożyciel Teatru Konsekwentnego, dyrektor Teatru WARSawy. Z wykształcenia jest filmoznawcą, ale poświęcił się pasji teatralnej. W Teatrze Telewizji zrealizował przedstawienia: „Duet, czyli recepta na miłość” Magdaleny Wołłejko (rok 2020) (więcej tutaj), „Akompaniator” Anny Burzyńskiej (rok 2022) (więcej tutaj) oraz „Zaklęte rewiry” Henryka Worcella (rok 2022) (więcej tutaj).

„Mord w hurtowni” - o spektaklu - obsada: Mariusz Ostrowski (jako kapitan Milicji), Mirosław Konarowski (dyrektor), Kamilla Baar (księgowa), Izabela Dąbrowska (pani Łapka), Wojciech Brzeziński (magazynier), Agnieszka Bogdan (sprzątaczka), scenariusz telewizyjny i reżyseria: Adam Sajnuk, realizacja telewizyjna: Marek Bik, scenografia: Wojciech Stefaniak, kostiumy: Ewa Krauze, muzyka: Michał Lamża, czas: 60 minut.

Mecenasem Teatru Telewizji jest Orlen (więcej tutaj).
 
Emilia Komarnicka-Klynstra i Wojciech Solarz w spektaklu „Duet, czyli recepta na miłość”, foto: TVP
Emilia Komarnicka-Klynstra i Wojciech Solarz w spektaklu „Duet, czyli recepta na miłość”, foto: TVP
Edyta Olszówka i Piotr Polk w spektaklu „Akompaniator” , foto: Tomasz Berent/Teatr Muzyczny w Toruniu
Edyta Olszówka i Piotr Polk w spektaklu „Akompaniator” , foto: Tomasz Berent/Teatr Muzyczny w Toruniu


„Mord w hurtowni” - emisja w poniedziałek, 25 września 2023 roku o godz. 21:10 w TVP1.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Nowe programy


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Mini PC Homatics BOX R Lite 4K

Homatics BOX R Lite to najnowszy odtwarzacz multimedialny 4K firmy...

329 zł Więcej...

Google TV Next 4K Stick HDMI

Google TV Next 4K Stick HDMI to ciekawy i wydajny...

339 zł Więcej...

Antena Olympia BX 1000+LTE Combo V/H

Nowoczesna antena szerokopasmowa BX 1000+ Olympia Combo. Zaprojektowana do w...

120 zł Więcej...