reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Rupert Murdoch ustępuje z funkcji prezesa

dodano: 2023-09-21 15:34
autor: Janusz Sulisz | źródło: FOX/News Corp.

Rupert Murdoch News Corp Magnat medialny Rupert Murdoch ogłosił 21 września br., że ustępuje z funkcji prezesa Fox Corporation i prezesa wykonawczego News Corp. 92-letni biznesmen napisał w notce do pracowników, że choć cieszy się dobrym zdrowiem, to od połowy listopada br. w obu firmach zastąpi go jego syn Lachlan Murdoch.

www.foxcorporation.com
Ruper Murdoch FOX News Corp www.foxcorporation.com


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.

- Piszę, aby poinformować was wszystkich, że zdecydowałem się objąć stanowisko emerytowanego prezesa w Fox i News - napisał Rupert Murdoch. - Przez całe moje życie zawodowe codziennie zajmuję się nowinkami i pomysłami, i to się nie zmieni. Nadszedł jednak odpowiedni czas, abym przyjął inne role, wiedząc, że mamy naprawdę utalentowane zespoły i pełnego pasji, kierującego się zasadami lidera Lachlana, który zostanie jedynym prezesem obu firm - ogłosił.

- Nasze firmy są w dobrej kondycji, podobnie jak ja. Nasze możliwości znacznie przekraczają nasze wyzwania komercyjne. Mamy wszelkie powody, aby optymistycznie patrzeć na nadchodzące lata - ja z pewnością i planuję tu być, aby wziąć w tym udział - dodał.

Lachlan Murdoch opublikował oświadczenie, w którym gratuluje ojcu, także za dziedzictwo, jakie pozostawił w swoich niezwykle wpływowych firmach.

Rupert Murdoch był prezesem wykonawczym 21st Century Fox od 2015 roku do czasu fuzji z The Walt Disney Company w marcu 2019 roku. Pełnił funkcję dyrektora generalnego 21st Century Fox od chwili jej powstania jako News Corporation w 1979 roku do 2015 roku oraz funkcję prezesa od 1991 do 2015 roku.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Personalia


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik AB CryptoBox 752HD Combo

Odbiornik HD Combo DVB-S2X, DVB-T2, DVB-C z kieszenią na moduły...

349 zł Więcej...

SAT Kurier - 9-10/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 9-10/2022

12 zł Więcej...

Odbiornik PULSe 4K Mini

PULSe 4K Mini - najnowszy odbiornik Ultra HD od słowackiej...

479 zł Więcej...